40 میلیارد تومان برای ایجاد زیرساختهای گردشگری کشور اختصاص یافت

به گزارش علی آباد جدید، به گزارش خبرنگاران، سمیع الله حسینی مکارم ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته سال گذشته برای آزاد سازی حراِیم آثار تاریخی کشور اظهار داضشت: در مجموع بیش از 15 میلیارد تومان در این زمینه پیش بینی شده است.

40 میلیارد تومان برای ایجاد زیرساختهای گردشگری کشور اختصاص یافت

وی بیان کرد: اعتبارات در نظر گرفته شده در این زمینه طی سال جاری بیشتر از سال گذشته خواهد بود و این اعتبارات از سوی سازمان میراث فرهنگی و همچنین استانداری های سطح کشور تامین می گردد.

اختصاص 300 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی به میراث فرهنگی کشور

ععاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اعتبارات کل اعتبارات ملی تملک دارایی سازمان میراث فرهنگی کشور در سال 92 حدود 170 میلیارد تومان بوده است گفت: این میزان در سال گذشته به 270 میلیارد رسید.

حسینی مکارم یادآور شد: سال جاری نیز اعتبارات تملک دارایی سازمان میراث فرهنگی کشور به 300 میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه شرایط اعتبارت تملک دارایی ملی این سازمان سال جاری نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته است گفت: همچنین حدود 300 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی استانی برای ادارات میراث فرهنگی کشور پیش بینی شده است.

اختصاص 40 میلیارد تومان برای ایجاد زیرساختهای گردشگری

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته برای ایجاد زیرساختهای حوزه گردشگری کشور توضیح داد: در سال گذشته خوشبختانه با هماهنگی سازمان مدیریت کشور اعتباری را تحت عنوان زیرساختهای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از محل افزایش عوارض خروج از کشور اخذ کردیم.

حسینی مکارم ادامه داد: در این راستا طی سال گذشته 40 میلیارد تومان در این زمینه از سوی سازمان مدیریت تخصیص داده شد و سال جاری نیز این میزان را در اعتبارات سازمان میراث فرهنگی کشور لحاظ نموده اند.

ایجاد بازارچه های صنایع دستی در کنار بناهای تاریخی

وی با اشاره به معرفی طرحهای گردشگری کشور به بانکها برای دریافت تسهیلات بیان کرد: سال گذشته 700 میلیارد تومان طرح در این حوزه به بانکها برای دریافت تسهیلات معرفی کردیم که درصدی از این تسهیلات نیز جذب شده است.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه ما برنامه داریم که میزان ورود گردشگران خارجی را به کشور افزایش دهیم گفت: همچنین ایجاد بازارچه های صنایع دستی در کنار بناهای تاریخی برای رونق حوزه صنایع دستی از دیگر اقدامات در دستور کار در کشور است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 757

به "40 میلیارد تومان برای ایجاد زیرساختهای گردشگری کشور اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 میلیارد تومان برای ایجاد زیرساختهای گردشگری کشور اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید