تدوین خاطرات گلابدره ای در زندگی محمود

به گزارش علی آباد جدید، خبرنگاران: وصی قانونی زنده یاد محمود گلابدره ای از تدوین و نگارش خاطرات پیمان قادری، فرزند محمود گلابدره ای قادری، اطلاع داد و گفت: این اثر با عنوان زندگی محمود به چاپ خواهد رسید.

تدوین خاطرات گلابدره ای در زندگی محمود

علی خلیلی، وصی قانونی زنده یاد محمود گلابدره ای، در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی علی آباد جدید، گفت: قرار است خاطرات فرزند زنده یاد گلابدره ای با نام پیمان قادری گلابدره ای نوشته گردد. من مسئولیت جمع آوری و تدوین این خاطرات را برعهده دارم. اگرچه این خاطرات تنها به پیمان محدود نمی گردد، اما غالب و محور آنها در ارتباط با رابطه پیمان و پدرش است.

وی ادامه داد: پیمان در سفر اخیر خود به تهران علاقه خود برای ثبت خاطراتش را اعلام نموده بود. وی دلیل این کار را زدودن باورها و افکار در مورد پدرش مطرح نمود. وی گفته بود که برای من زجرآور است که بعضی از افراد در مورد پدرم تصور مثبتی ندارند، به همین خاطر این خاطرات را بیان می کنم تا این تصور تغییر کند. این خاطرات در اثری به عنوان زندگی محمود به چاپ خواهد رسید.

محمود گلابدره ای یا همان سیدمحمود قادری گلابدره ای در سال 1318 در شمیران تهران در خانواده ای سرشناس به دنیا آمد. پدرش سیدرضی گلابدره ای از سرشناسان و خوش نامان شمیران بود. وی در دوره کودکی از شاگردان جلال آل احمد بود و بعد یکی از دوستان او شد. از گلابدره ای آثار متعددی به چاپ رسیده است که از این جمله می توان به لحظه های انقلاب اشاره نمود. این کتاب شاخص ترین اثر گلابدره ای است که در آن نویسنده به صورت مستند و با دیدی واقع گرایانه لحظه های مختلف انقلاب را ثبت نموده است. وی در نیمه مرداد ماه سال گذشته دار فانی را وداع گفت.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 4 تیر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1078

به "تدوین خاطرات گلابدره ای در زندگی محمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین خاطرات گلابدره ای در زندگی محمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید