تنظیم شناور توالت فرنگی در 4 مرحله!

به گزارش علی آباد جدید، همه ما تا به امروز یک بار اختلال در شستشو و آبگیری توالت ایرانی و یا فرنگی را تجربه یا مشاهده نموده ایم؛ در چنین مواردی افراد حرفه ای سعی در تعمیر یا تنظیم شناور توالت فرنگی دارند که عملکردی بسیار سنجیده و هوشمندانه است اما همیشه این سؤال پیش می آید که چگونه؟ یا چطور می توان شناور توالت فرنگی را تنظیم کرد؟ در پاسخ به این سؤال توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تنظیم شناور توالت فرنگی در 4 مرحله!

نکات کلیدی

 • شناور های توالت فرنگی در 2 مدل توپ و بازو و فلوید مستر عرضه می شوند.
 • عدم عملکرد صحیح شناور توالت فرنگی می تواند ناشی از شکستن دریچه شناور، خم شدگی بازوی شناور، جرم گرفتگی شیرها، سنگین شدن شناور با آب یا شکستن گوی شناور باشد.

روش تنظیم شناور توالت فرنگی

برای آغاز کار بهتر است علت اختلال در عملکرد توالت فرنگی را تشخیص دهید. عمده اختلالی که سبب می گردد توالت فرنگی به خوبی فرآیند شستشو را انجام ندهد؛ عدم تنظیم شناور توالت فرنگی است. پس اگر فکر می کنید مشکل از شناور است مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: قطع آب

قبل از آغاز هرگونه تنظیم و استفاده از توالت فرنگی، باید مخزن توالت خالی باشد. پس آب را قطع کنید.

دریچه بالایی توالت فرنگی را بردارید و به آنالیز اجزای درونی بپردازید.

در این دریچه شما شاهد شناور، تعدادی لوله، پایه نگهدارنده و غیره خواهید بود که در هر صورت علت عدم آبگیری یا اختلال در آن می تواند از این بخش نشات بگیرد.

نصب و تعمیر توالت فرنگی را به کارشناسان خبره خبرنگاران بسپارید.

 • نصب توالت فرنگی یک تکه و دوتکه
 • تنظیم فلوتر سرویس فرنگی
 • آب بندی سرویس فرنگی
 • نصب توالت فرنگی وال هنگ
نصب و تعمیرات توالت فرنگی با تیم خبرنگاران

نصب و تعمیر توالت فرنگی را به کارشناسان خبره خبرنگاران بسپارید.

 • نصب توالت فرنگی یک تکه و دوتکه
 • تنظیم فلوتر سرویس فرنگی
 • آب بندی سرویس فرنگی
 • نصب توالت فرنگی وال هنگ
نصب و تعمیرات توالت فرنگی با تیم خبرنگاران

مرحله دوم: آنالیز اجزای درونی دریچه توالت فرنگی

اگر مشکل از عدم تنظیم شناور توالت فرنگی است، سطح آب مخزن توالت خود را آنالیز کنید. به طور کلی سطح ایده آل آب در مخزن 1 تا 2 اینچ زیر لوله سرریز و گوی پلاستیکی شناور است.

اگر سطح آب بالاتر یا پایین تر از این محدوده بود باید برای تنظیم شناور توالت فرنگی اقدام کرد.

البته در بعضی از مخازن توالت فرنگی سطح آب با خطی معین شده است که بیش از اندازه بودن یا کم بودن اندازه آب، اختلال در روند عملکرد اجزای توالت فرنگی را نشان می دهد.

مرحله سوم: شناسایی فرسودگی ها و شکستگی ها

تمامی واشرها و لوله های درونی دریچه توالت فرنگی را آنالیز کنید؛ گاهی ممکن است علت اختلال شکستگی یا فرسودگی واشرها و لوله ها باشد. بعلاوه اطمینان حاصل کنید که درون توپ یا گوی شناور آب وجود دارد یا خیر؟

چراکه معمولاً در بعضی موارد ایراد از تجمع آب در قسمت گوی شناور است.

این عمل آنالیز در بعضی مواقع می تواند سبب گردد که به شکستگی ها پی ببرید؛ گاهی اوقات شکستگی شناور می تواند علت تمام این اختلالات باشد.

مرحله چهارم: خرید شناور نو و تنظیم شناور توالت فرنگی

اگر مشکل از شناور بود ابتدا شناوری نو و متناسب با سیفون توالت فرنگی بخرید و سپس شناور را به درستی به شیر وصل نموده و ارتفاع شناور را با استفاده از پیچ گوشتی تنظیم کنید.

در اغلب موارد پیچ مستقیماً بالای شیر پرنماینده قرار گرفته است. چرخش در جهت عقربه های ساعت یا خلاف آن می تواند زمینه کاهش یا افزایش ارتفاع شناور را فراهم نماید.

پس از خاتمه مرحله تنظیم شناور توالت فرنگی، آب را وصل نموده و کمی بعد روی اهرم فلاش تانک توالت فرنگی بزنید و صبر کنید تا منبع پر و خالی گردد. در این حین به سطح آب توجه کنید.

بیشتر بخوانید: علت قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی چیست؟

نحوه تنظیم شناور سیلندر توالت فرنگی

مرحله یک: قطع آب

آب را قطع نموده و فلوتر، مخزن و دریچه توالت فرنگی را آنالیز کنید.

به جهت ایمنی بالا در حین کار بهتر است مخزن را خالی کنید.

مرحله دوم: شناسایی قسمت تنظیم شناور

هنگام آنالیز مخزن، لوله ریزی را خواهید دید که به شیر پرنماینده متصل است.

در اغلب موارد این لوله در موازات دریچه یا به صورت افقی از بالا آویزان شده است. در میانه این لوله گیره آزادنماینده ای قابل رؤیت است.

مرحله سوم: چرخش گیره آزادنماینده

وظیفه گیره آزادنماینده تغییر ارتفاع شناور است با چرخش گیره در جهت عقربه های ساعت یا خلاف آن می توان شناور توالت فرنگی تنظیم کرد.

به محض رسیدن شناور به ارتفاع مناسب، درب مخزن توالت را در جای خود قرار دهید.

سپس منبع آب را باز نموده و چند دقیقه صبر کنید تا مخزن پر گردد و تست تنظیم شناور توالت فرنگی را انجام دهید.

انواع شناور توالت فرنگی

شناورها به 2 شکل عرضه می شوند که هر یک متناسب با محل قرارگیری خود، سطح آب را در دریچه توالت فرنگی معین می نمایند:

1. شناور توپ و بازو

متداول ترین شناور توالت فرنگی که چندین دهه مورداستفاده قرار می گیرد و شکل آن برای همه ما آشناست، شناور توپ و بازو است.

این شناور از 2 بخش گوی مانند و میله فلزی بلند تشکیل شده است.

اگر دریچه توالت فرنگی را باز کنیم؛ عموماً گوی پلاستیکی را روی سطح آب و میله فلزی بلند را متصل به شیر پرنماینده توالت خواهیم دید.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیر توالت فرنگی!

2. فلوید مستر یا شناور سیلندر

شناور سیلندر آخرین استاندارد شناور است که اغلب در خانه های مدرن یافت می گردد. این شناور دارای یک فنجان شناور پلاستیکی استوانه ای است که حرکت آب را به سمت بالا و پایین در محور شیر پرکن کنترل می نماید.

در این شناور اثری از میله و توپ نیست اما یک شناور استوانه ای که به میله فلزی نازک به وسیله گیره فلزی متصل است، مشاهده می گردد.

این دسته از شناورها دارای مزایایی نظیر نصب و تعمیر آسان و نگهداری نسبتاً بالا نیز هستند.

علت عمل نکردن شناور توالت فرنگی

متأسفانه مسائل و نگرانی های متعددی در رابطه با استفاده از توالت وجود دارد اما خوشبختانه، آشنایی با نحوه تنظیم شناور توالت می تواند بیشتر این مسائل و نگرانی ها را از بین ببرد.

عواملی که می توانند موجب عدم عملکرد صحیح شناور شوند عبارتند از:

 • شکستن دریچه شناور
 • خم شدگی بازوی شناور
 • جرم گرفتگی شیرها
 • سنگین شدن شناور با آب
 • شکستن گوی شناور

قیمت شناور توالت فرنگی

قیمت شناور توالت می تواند وابسته به فاکتورهای مختلفی مانند نوع شناور و شرکت سازنده آن و غیره دارای قیمت های مختلفی باشد.

به طور کلی بازه قیمت شناور توالت فرنگی را می توان از 90 هزار تومان تا 150 هزار تومان در نظر گرفت و برای خرید این شناورها می توان روی فروشگاه ها اینترنتی و مغازه های سطح شهر حساب کرد.

بیشتر بخوانید: فاصله استاندارد توالت فرنگی از دیوار کناری چقدر است؟

قطعات شناور توالت فرنگی

همان طور که پیش تر گفته شد؛ شناور توالت فرنگی به 2 شکل فلوید مستر و توپ و بازو در بازار موجود است. قطعات شناور توپ و بازو بسیار ساده است؛ چراکه این شناور از یک گوی پلاستیکی و میله بلند فلزی ساخته شده است؛ اما شناور فلوید مستر از قطعاتی مانند گیره فلزی، لوله های ریز، بست های فلزی و غیره تشکیل شده است.

جمع بندی

یادگیری نحوه تنظیم شناور توالت فرنگی سبب می گردد تا از مسائلی نظیر آب گرفتگی فضای توالت جلوگیری گردد. بعلاوه این ترفند می تواند موجب پس انداز پول شما گردد. با توجه به این 2 مزیت پس توصیه می کنیم برای کاهش هدر رفتن آب، این سرمایه بزرگ و کاهش هزینه ها، سعی کنید مراحل فوق را چندین بار انجام داده تا تنظیم شناور توالت فرنگی را به طور کامل یاد بگیرید.

شما می توانید سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما درمیان بگذارید تا پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان از کارشناسان خبرنگاران دریافت کنید.

بعلاوه نباید فراموش کنید برای نصب و تعمیرات تخصصی انواع توالت فرنگی می توانید از تیم متخصصین خبرنگاران یاری بگیرید. به این منظور کافی ست سفارش خود را در وب سایت خبرنگاران ثبت کنید یا با شماره 1471 تماس بگیرید.

منبع: آچاره
انتشار: 9 آبان 1401 بروزرسانی: 9 آبان 1401 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2257

به "تنظیم شناور توالت فرنگی در 4 مرحله!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنظیم شناور توالت فرنگی در 4 مرحله!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید