توصیه های مهم خسروی به داور دربی؛ حفظ آرامش، یاری به زیباتر شدن بازی و ارتباط با نیمکت ها با یاری داور چهارم

به گزارش علی آباد جدید، علی خسروی پیشکسوت داوری فوتبال کشورمان با چند توصیه به محمدرضا اکبریان، از او به عنوان داور دربی خواست با آرامش خود فضا را برای قضاوتش بهتر کند.

توصیه های مهم خسروی به داور دربی؛ حفظ آرامش، یاری به زیباتر شدن بازی و ارتباط با نیمکت ها با یاری داور چهارم

علی خسروی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره انتخاب محمدرضا اکبریان به عنوان داور ملاقات پرسپولیس - استقلال گفت: با توجه به مصاحبه ای که خداداد افشاریان رئیس جدید کمیته داوران داشت و اعلام کرد، براساس عملکرد و قضاوتی که اکبریان در فصل جاری داشت، سوت دربی به او رسید، به نظر من این صحبت او منطقی بود. البته بنده در کنار اکبریان اعتقاد داشتم، سیدمهدی سیدعلی هم می توانست گزینه قضاوت دربی باشد.

وی ادامه داد: اکبریان داور باانصافی است. او در سال های گذشته برای هر دو تیم قضاوت نموده و نامش در فهرست داوران بین الملی قرار گرفته است. با این شرایط باید زودتر از این در دربی قضاوت می کرد و من در اینجا تصمیم کمیته داوران را پسندیدم. اینکه برای مثال کسی 10 بار دربی را قضاوت کند و کسی حتی یک بار هم فرصت قضاوت در دربی را نداشته باشد، زیاد زیبنده نیست، اما وقتی که از میان داوران ملی و بین المللی که همگی شرایط قضاوت دربی را داشتند، اکبریان انتخاب می گردد نشان از دیدگاه افشاریان به جامعه داوری در فوتبال دارد.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان اعلام کرد: تنها توصیه ای که برای محمدرضا اکبریان دارم، این است که فقط آرامش خود را در مسابقه حفظ کند. او هرچه آرامش داشته باشد، قطعاً می تواند این آرامش را به بازیکنان و تماشاگرانی که از پای گیرنده های خود بازی را دنبال می نمایند، منتقل کند. با این حال اگر هر بازیکنی طبق قانون مشمول جریمه شد، با او برخورد کند. ضمناً توصیه دیگری که به او دارم این است که سعی کند با آوانتاژ خوب به زیبا شدن بازی یاری کند، اما از دادن آوانتاژی که باعث گردد بازی به سمت خشونت برود، پرهیز کند.

خسروی همچنین توضیح داد: در ادامه برای اینکه اکبریان قضاوت خوبی داشته باشد باید همکاری خود با یاری هایش را چه از لحاظ چشمی و چه از لحاظ رادیویی بیشتر کند. او در بیشتر خطاها باید در فاصله 20 متری بوده، نزدیک به محوطه جریمه باشد و با یاری داور چهارم با نیمکت ها ارتباط بگیرد. در مجموع فکر می کنم اکبریان و یاری هایش قضاوت خیلی خوبی خواهند داشت.

وی در انتها توضیح داد: با انتخاب محمدرضا اکبریان امیدوارم دیگر داوران بین المللی که هنوز در دربی قضاوت نکردند، بتواند این بازی را سوت بزنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1755

به "توصیه های مهم خسروی به داور دربی؛ حفظ آرامش، یاری به زیباتر شدن بازی و ارتباط با نیمکت ها با یاری داور چهارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های مهم خسروی به داور دربی؛ حفظ آرامش، یاری به زیباتر شدن بازی و ارتباط با نیمکت ها با یاری داور چهارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید