ثبت بزرگترین عکس از جهان

به گزارش علی آباد جدید، هرشل پیروز شده است عکسی از قطب شمال کهکشانی بگیرد. با توجه به اینکه مختصات کهکشانی را با منظومه شمسی در مرکز قرار داده توانسته فراتر را راه شیری به سمت صورت فلکی گیسو نظاره کند.

ثبت بزرگترین عکس از جهان

به سختی بتوان تصور کرد که جهان تا چه اندازه گسترده است. تصویر ثبت شده از تلسکوپ فضایی هرشل آژانس هوافضای اروپا به ما این عظمت غیرقابل باور را نشان می دهد. هر نقطه از این عکس یک کهکشان کامل است.

تلسکوپ هرشل به افتخار ستاره شناس بریتانیایی ویلیام هرشل نامگذاری شده است. بزرگترین تلسکوپ مادون قرمز در تاریخ که قطر عدسی آن 3.5 متر است و با کمک آن تابش موج طولانی را از سردترین و دورترین اجرام جهانی دریافت می کند.

هرشل پیروز شده است عکسی از قطب شمال کهکشانی بگیرد. با توجه به اینکه مختصات کهکشانی را با منظومه شمسی در مرکز قرار داده توانسته فراتر را راه شیری به سمت صورت فلکی گیسو نظاره کند. این فاصله بسیار زیادی است. اما هرشل یک گیرنده تصاویر طیفی و نورسنجی دارد که در زمینه نقشه برداری در فضا های وسیع کار می کند؛ و بدین ترتیب توانست قطب شمال کهکشانی را با سه فیلتر به طور همزمان ثبت کند.

اندازه عکس را نمی توان با اندازه واقعی تصور کرد. در این عکس شما می توانید حداقل هزار کهکشان مختلف ببینید. این یک رکورد محسوب می شود.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1468

به "ثبت بزرگترین عکس از جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت بزرگترین عکس از جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید