رهبر میانمار برای نسل کشی مسلمانان روهینگیا به دادگاه کیفری بین المللی رفت

رهبر حزب حاکم میانمار برای رسیدگی به اتهامات کشتار مسلمانان روهینگیا به دادگاه کیفری بین المللی رفت.

رهبر میانمار برای نسل کشی مسلمانان روهینگیا به دادگاه کیفری بین المللی رفت

از وبلاگ نیک دل دیدن فرمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنگ سان سوچی رهبر حزب حاکم میانمار به منظور رسیدگی به اتهامات نسل کشی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا، در دادگاه کیفری بین المللی حاضر شد.

به نوشته شبکه بی بی سی، دولت گامبیا با اکثریت مسلمان در غرب آفریقا این شکایت را به دادگاه ارائه کرد و خواهان انجام اقدامات موقتی برای حفظ مسلمانان روهینگیا از تهدید و خشونت بیشتر در میانمار شده است.

همچنین این پرونده از سوی 57 عضو سازمان همکاری اسلامی و تیمی از وکلای بین المللی مورد حمایت قرار گرفته است.

ارتش میانمار درباره سرکوب اقلیت روهینگیا مدعی عملیات پاکسازی این مناطق از عناصر افراطی بوده است.از طرفی سوچی نیز ساکنان مسلمان استان راخین در شمال غرب میانمار را تهدید تروریستی خوانده بود.

بازرسان سازمان ملل گفته اند که اقدامات میانمار اعم از کشتار جمعی، تجاوز، آتش سوزی گسترده و اعدام با هدف نسل کشی انجام شده اند.

اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار سال هاست که در این کشور تحت فشار و تبعیض قرار دارند. از ماه آگوست سال 2017 بعد از حمله ارتش میانمار به خانه های ساکنان استان راخین و به آتش کشیده شدن محل سکونتشان و بعد از قتل و تجاوز، بیش از 700 هزار نفر از ساکنان این استان با پای پیاده به بنگلادش گریختند و تاکنون با کمترین امکانات در کمپ به سر می برند. اواخر سال 2017، میانمار و بنگلادش در مورد بازگرداندن آوارگان روهینگیا به توافق رسیدند که تاکنون اجرایی نشده است و این مسئله نقدها بین المللی علیه حکومت سوچی را به دنبال داشته است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 بهمن 1398 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 692

به "رهبر میانمار برای نسل کشی مسلمانان روهینگیا به دادگاه کیفری بین المللی رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر میانمار برای نسل کشی مسلمانان روهینگیا به دادگاه کیفری بین المللی رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید