صنعت بازی ویدئویی در اندیشه نجات زمین

به گزارش علی آباد جدید به نقل از نیواطلس، همزمان با برگزاری نشست تخصصی سازمان ملل با موضوع گرمایش زمین در هفته جاری در نیویورک، گروهی از شرکت های سازنده بازی های ویدئویی مانند مایکروسافت و سونی نشستی مشترک با اعضای کمیته محیط زیست سازمان ملل برگزار کردند تا برای کاهش اثرات مخرب فعالیت های خود بر سلامت کره زمین کوشش نمایند.

صنعت بازی ویدئویی در اندیشه نجات زمین

بیست و یک شرکت سازنده بازی های ویدئویی که در این نشست شرکت کردند متعهد شدند تا فراوری محصولاتی را که منجر به انتشار کربن در جو کره زمین گردد، کاهش دهند، از مواد و فرایندهای پایدارتر و سازگارتر با محیط زیست بهره بگیرند، برای افزایش اطلاعات و آگاهی عمومی در این زمینه کوشش نمایند و برنامه هایی را برای کاشت درخت به اجرا درآورند.

بر اساس آنالیز های سازمان ملل، اگر این شرکت ها تعهدات خود را اجرا نمایند میزان انتشار دی اکسیدکربن در جو کره زمین تا سال 2030 سی میلیون تن کاهش می یابد، میلیون ها در خت تازه کاشته می گردد و میلیون ها کاربر بازی های ویدئویی اطلاعات تازه ای در خصوص ضرورت حفاظت از کره زمین دریافت می نمایند.

از جمله دیگر شرکت هایی که در این زمینه متعهد شده اند، می توان به اس آی ای، گوگل استادیا، یوبی سافت، توئیچ، رویو، نیانتیک، کریتیو موبایل، ای لاین مدیا، پیکسل بری و غیره اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 485

به "صنعت بازی ویدئویی در اندیشه نجات زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت بازی ویدئویی در اندیشه نجات زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید