ملی پوشان سرخورده بودند، حضور درجام جهانی با ترکیب اصلی اشتباه است

به گزارش علی آباد جدید، تیم ملی والیبال ایران پس از قهرمانی در مسابقات آسیایی از روز سه شنبه 9 مهرماه رقابت های خود را در جام جهانی شروع خواهد نمود. با تصمیم ایگورکولاکوویچ با ترکیب اصلی در این مسابقات حاضر خواهد شد.

ملی پوشان سرخورده بودند، حضور درجام جهانی با ترکیب اصلی اشتباه است

جبار قوچان نژاد در تبادل نظر با علی آباد جدید، درباره بازی های تیم ملی در قهرمانی آسیا گفت: بازی های خوبی انجام دادیم اما به نظرم ملی پوشان کمی سرخورده و نگران بودند. احتمالاً این سرخوردگی به دلیل وعده هایی بوده که به آن عمل نشده است و بازیکنان کمی نگران و عصبانی به نظر می رسیدند. این را می شد در بازی نخست مقابل استرالیا، به خوبی احساس کرد. رفته رفته تیم به هماهنگی بیشتری رسید.

کارشناس والیبال در ادامه درباره اعزام ترکیب اصلی به مسابقات جام جهانی نیز گفت: ما نباید در جام جهانی به دنبال رتبه و کسب مقام باشیم و فضا باید برای محک بازیکنان جوان تر فراهم گردد چرا که در آینده نزدیک به اکثر این بازیکنان احتیاج خواهیم داشت. باید در تعویض ها و جابجایی ها این باور در بازیکنان جوان تزریق گردد و چه فضایی بهتر از مسابقات جام جهانی که با ریسک بالاتر از آنها استفاده کنیم.

وی یادآورشد: فضا باید بیشتر برای جوانان مهیا گردد تا در صورت خستگی و مصدومیت های غیرقابل پیش بینی بتوانیم از آنها در مسابقات مهمی مانند انتخابی المپیک و حتی المپیک استفاده کنیم. بازیکنی مانند موسوی احتیاج به استراحت دارد. مخصوصا اینکه در تمام تورنمنتها با جان و دل برای تیم ملی بازی می کند.

قوچان نژاد توضیح داد: بازیکنانی مانند غفور، معروف، موسوی و میلاد عبادی پور احتیاج به استراحت دارند و نباید بیشتر از حد معمول از آنها استفاده کرد تا تحت فشار قرار گیرند.

کارشناس والیبال در مورد اینکه اصرار ایگور کولاکوویچ برای استفاده از ترکیب اصلی به چه دلیل است؟ گفت: تفکر هر فردی متفاوت است. ایگور جسارت تغییرات را ندارد و به نظرم کار اشتباهی انجام می دهد. ما در مسابقات جام جهانی می توانیم فضایی را فراهم کنیم که جوانان محک بیشتری بخورند.

وی اضافه نمود: چه بهتر می گردد که در این مسابقات از بخش اعظمی از ترکیب جوان استفاده کنیم که حتی اگر مقام هم کسب نکردند، کسی از آنها انتظار چنین چیزی را هم ندارند اما به دو هدف دست خواهیم یافت. نخست استراحت بازیکنان اصلی و دور ماندن آنها از خطر آسیب دیدگی و دوم کسب تجربه بیشتر برای بازیکنان جوان. مطمئن باشید اگر بازیکنی مانند محمد موسوی استراحت بیشتری داشته باشد و والیبال زده نگردد، بسیار به کار خواهد آمد. استراحت و ریکاوری باعث می گردد که ملی پوشان از آسیب دیدگی دور شوند. قطعاً ما در انتخابی المپیک و المپیک به بازیکنی مانند موسوی احتیاج خواهیم داشت. امیدوارم با تصمیم گیری بیشتر فضا فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 484

به "ملی پوشان سرخورده بودند، حضور درجام جهانی با ترکیب اصلی اشتباه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوشان سرخورده بودند، حضور درجام جهانی با ترکیب اصلی اشتباه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید