چرا بلیت قطار های مسافری تابستانه کمیاب شد؟

به گزارش علی آباد جدید، روز گذشته پیش فروش تابستانه بلیت قطار های مسافری شروع شد، اما به گفته بسیاری از مسافران ظرفیت فروش بلیت در مسیر های پرتردد در همان دقایق اولیه به اتمام رسید.

چرا بلیت قطار های مسافری تابستانه کمیاب شد؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پیش فروش بلیت قطار های مسافری برای دوماه تابستان از دیروز 28 خرداد آغاز شده، اما این پیش فروش برای بسیاری از مسافرانی که قصد انجام سفر به ویژه به شهر های پرتردد را دارند مشکل ساز شده و با وجود آنکه پیش فروش بلیت به صورت حضوری هم بوده باعث گله مندی تعداد زیادی از مسافران شده است.

فروش حضوری بلیت قطار در این ایام باعث شده است که از یک سو بسیاری از آژانس ها سفارشات از پیش گرفته خود را به فروش برسانند و از سوی دیگر صف های بسیار طولانی مقابل آژانس ها ایجاد گردد و مشکلاتی که در ایام نوروز جهت تهیه بلیت برای مسافران ایجاد شده بود در این ایام باز هم تکرار شده است. البته بعضی از شنیده ها حاکی از آن است که تعدادی از واگن های قطار به علت مشکلاتی که در این حوزه ایجاد شده از جمله کمبود دیزل، از رده خارج شده و همین امر باعث شده است که ظرفیت واگن های مسافری کاهش یابد.

در یکی دو هفته اخیر شاهد بهره برداری از خطوط نو مسافری از جمله تهران -تبریز و خاش -زاهدان به وسیله راه آهن بوده ایم که این امر یکی از مهم ترین دستاورد ها در حوزه ریلی کشور به شمار می رود، اما در حال حاضر ظرفیت بسیاری از مسیر های پر تردد از جمله مشهد، اهواز و شیراز کاهش یافته است و شاهد کمبود بلیت هستیم.

قاسمی یکی از نمایندگی های فروش بلیت قطار به خبرنگاران گفت: متاسفانه شاهد هستیم که عرضه بلیت به صورت پارتی و خانوادگی شده است و بسیاری از ظرفیت فروش بلیت ها تنها به صورت گروهی به مدیریت اداره و اقوام داده شده و ظرفیت های کمی برای مسافران نگه داشته می گردد.

از ساعت 8 صبح روز گذشته فروش حضوری بلیت قطار و از ساعت 14 فروش اینترنتی بلیت آغاز شد، اما به گفته بسیاری از مسافران در ساعت 8:05 صبح فروش بلیت به برای بازه دوماه تابستان به اتمام رسید.

در همین رابطه صدیقی یکی از متقاضیان بلیت مسیر مشهد برای هفته آینده به خبرنگاران گفت: از ساعت 7 صبح به یک آژانس مسافرتی مراجعه کردم تا زودتر بتوانم بلیت برای مشهد خریداری کنم، اما با کمال تعجب با یک صف بسیار طولانی روبرو شدم به طوری که من نفر 100 بودم و آژانس 5 نفر، 5 نفر به داخل هدایت می کرد.

او گفت: در نهایت ساعت 13 با تکمیل ظرفیت و نبودن جا روبرو شدم.

بعلاوه نریمانی یکی دیگر از مسافران در مسیر تبریز گفت: از یک هفته پیش هتل خود را در تبریز رزرو نموده بودم، اما برای این مسیر بلیت قطار پیدا نکردم.

در همین رابطه رجبی نایب رئیس انجمن شرکت های حمل ونقل ریلی به خبرنگاران گفت: تعدادی از ناوگان حمل ونقل ریلی از رده خارج شده و همین موضوع باعث کاهش ظرفیت ناوگان حمل ونقل ریلی مسافری شده است.

به گفته رجبی، در حال حاضر شرکت های فراوری نماینده واگن و ناوگان احتیاجمند تامین تسهیلات و اعتبارات هستند تا از این طریق بتوانند بخشی از قطعات مورد احتیاج خود را تامین نمایند.

او می گوید: مشکل اصلی در حوزه حمل ونقل ریلی، کمبود لوکوموتیو و منابع مالی است که امیدواریم هرچه سریعتر در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

نایب رئیس اول انجمن شرکت های حمل ونقل ریلی بیان نمود: راه آهن باید در این حوزه برنامه ریزی مناسبی انجام دهد تا شاهد بهبود شرایط ناوگان حمل ونقلی باشیم.

با توجه به آنکه حوزه ریلی یکی از مهم ترین بخش های حمل ونقلی کشور به شمار می رود و نقش بسیار مهمی در کاهش تصادفات جاده ای ای دارد بعلاوه توسعه آن در کاهش مصرف سوخت بسیار تاثیرگذار است بنابراین باید در این حوزه تمهیدات لازم در نظر گرفته گردد تا شاهد رونق حمل و نقل ریلی در کشور باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 30 خرداد 1402 بروزرسانی: 30 خرداد 1402 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2360

به "چرا بلیت قطار های مسافری تابستانه کمیاب شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بلیت قطار های مسافری تابستانه کمیاب شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید