12 نرمشی که می تواند گرسنگی را به تاخیر بیاندازد

به گزارش علی آباد جدید، خبرنگاران: شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در طول روز، زمان زیادی را برای آماده شدن غذا و رهایی از گرسنگی صرف نموده باشید. قطعا برای این گرسنگی طاقت فرسا هم به دنبال چاره بوده اید و بار ها با شکست روبرو شدید. اگر اهل نرمش هستید، ما در اینجا به شما 12 روش مختلف را پیشنهاد می کنیم که می توانید با انجام آنها، گرسنگی خود را تا 5 دقیقه به تاخیر بیاندازید. هرچند 5 دقیقه زمان زیادی به نظر نمی رسد، ولی با انجام مداوم این نرمش ها، معده شما مقاومت بیشتری را در برابر گرسنگی کسب می نماید. با ما همراه باشید تا اسرار این نرمش ها را برای شما فاش کنیم.

12 نرمشی که می تواند گرسنگی را به تاخیر بیاندازد

1. ژست تنفس قورباغه ای

گفته می گردد این نرمش، یک از حرکات ساده در ژیمناستیک چینی است که به مبارزه با گرسنگی یاری شایانی می نماید. این نرمش بدون دردسر و با یک میز یا جایگاه ساده انجام می گردد. کافی است که آرنج خود را روی میز یا جایگاه یادشده قرار دهید و نفس عمیق بکشید، به طوری که عضلات شکم کاملا منقبض گردد. نفس خود را برای 3 الی4 ثانیه در سینه حبس کنید و عضلات شکمی را به آرامی رها کنید. جالب است بدانید تکرار 10 بار از این تمرین به خصوص قبل از غذا مفید است و باعث می گرددتا احساس گرسنگی تا چند دقیقه از بین برود.

2. ژست چرخش قورباغه ای بر روی موج

باورکنید یا نه، قورباغه ها متخصصانی هستند که می توانند اشتهای غذایی شما را تا حدی به تاخیر بیاندازند. در این تمرین، شما در ابتدا احتیاج دارید تا به روی کمر خود دراز بکشید. سپس پاهای خود را کمی بالا ببرید و آنها را به موازات یکدیگر نگه دارید. حالا یک دست را به قفسه سینه و دیگری به شکم خود فشار دهید و سعی کنید تا قفسه سینه خود را با تنفس مداوم باز و بسته کنید. این تمرین را قبل از هر وعده غذایی انجام دهید تا کمی به گرسنگی خود غلبه کنید.

3. ژست نیلوفرآبی

به عنوان نوعی سبک سنتی از تمرینات ذکر شده در نرمش های چینی، یک حرکت نیز وجود دارد که می تواند به شما را در کنترل تنفس و تفکر فردی یاری کند. در اینجا شما باید پاهای خود را بچرخانید تا زانوها شما را به شکل گلبرگ های گل نیلوفرآبی درآید. سپس در حالی که پشت خود را به صورت عمودی و بدون قوز نگه داشته اید، حالت تعادلی خود را تا 5 دقیقه به همین صورت حفظ کنید.

4. ژست سگ سربه زیر

طبق مطالعات صورت گرفته، تمرین یوگا در طول روز باعث می گردد تا آرامش خود را تا 50 درصد افزایش دهید. برخی از عناصر ساده این تمرین مانند سگ سربه زیر، ترفندی است که به شما یاری می نماید تا بیشتر در برابر گرسنگی خود مقاومت کنید. برای این تمرین؛ در حالی که شما کف دست و پنج انگشت خود را بر روی زمین قرار داده اید، سر را بر روی زمین بدن خود را به حالت V دربیاورید.

5. ژست مار کبرا

ژست مار کبرا یکی از نرمش های آسان است که در ابتدا باید ناحیه بیرونی پاهای خود را به طور کامل روی زمین قرار دهید. سپس همان طور که بر روی معده خود دراز کشیده اید، به تدریج سر خود را رو به بالا آورید و گردن خود را مانند مار کبرا صاف و بدون حرکت نگه دارید. تمرین این حرکت به مدت 15 تا 30 ثانیه قبل از تمرین حرکت سگ سربه زیر توصیه می گردد.

6. ژست تخته

در اینجا نیز وضعیت بدن را همانند نرمش مار کبرا رو به زمین قرار دهید. سپس در حالی که کف دست ها بر روی زمین واقع شده است، به تدریج سر خود را رو به پایین بیاورید. در ادامه این تکنیک، کافی است تا فاصله بدن خود را از سطح زمین در حداکثر قرار دهید. برای این کار پیشنهاد می گردد تا فشار بیشتری را بر روی انگشتان پای خود بیاورید.

7. ژست درخت

شما حتی در هنگام ایستادن نیز می توانید این روش را به راحتی انجام دهید. کافی است تا دستان خود را روی هم گذاشته و زیر چانه خود قرار دهید. حالا یکی از پاها را بلند کنید و پای دیگر را در برابر ران پای مقابل به درون تکیه دهید. از قلم نیاندازید که دستان خود را باید در همان وضعیت نگه دارید. اکنون پای خود را عوض کنید و با پای دیگر این نرمش را انجام دهید.

8. ژست نیمه قایق

برای انجام این نرمش، ابتدا طوری بر روی زمین بنشینید که کف پای شما کاملا روی زمین و زانو به صورت خمیده باشد. به تدریج زانوها را به سمت بالا آورده و کف پای خود را از زمین بلند کنید. در حین حرکت، دستان خود را به صورت کشیده در کنار پاهای خود قرار دهید و چند ثانیه در همین حالت بدون حرکت بمانید.

9. ژست شخم زدن

بهتر است در این نرمش، ابتدا دراز کشیده و کمی صبر کنید تا در وضعیت بدنی آرام قرار گیرید. پاهای خود را به سمت جلو بکشید و به تدریج آنها را به طرف بالا برده تا جایی که بالاخره روی سرتان قرار گیرد. در نهایت سعی کنید که کف پایتان سطح زمین را لمس کند. اگر نتوانستید این حرکت را به صورت کامل انجام دهید، نگران نباشید. کافی است تا آنجا که می توانید این نرمش را انجام داده و چند ثانیه تعادل خود را در این وضعیت حفظ کنید.

10. ژست جنگجو

نرمش های مختلفی برای ژست جنگجوی چندگانه یا Virabhadrasana وجود دارد، اما ما در اینجا به روشی می پردازیم که کارشناسان علوم تغذیه معتقد هستند که انجام آن به کاهش گرسنگی یاری می نماید. ابتدا یک گام بزرگ با پای چپ خود بردارید و آن را در زاویه 45 درجه قرار دهید. سپس زانوی راست خود را خم کنید و به روی پای چپ خود فشار آورید. در سرانجام دو دست خود را به دو جهت مخالف یکدیگر گرفته و چند ثانیه در این وضعیت بمانید.

11. طناب زنی

برخی از تمریناتی که می تواند به مبارزه با گرسنگی یاری کند به قدری ساده است که حتی خواهرزاده یا برادرزاده کوچک شما هم می تواند آن را انجام دهد. بر اساس مطالعه ای که در سال 2013 انجام شد، مردانی که از طناب زنی استفاده می کردند کمتر از مردانی هستند که خواهان ورزش دوچرخه سواری بوده اند. در حقیقت اعتقاد بر این است که استرس افزوده شده به عضلات و استخوان ها به مبارزه با گرسنگی یاری بسیاری می نماید.

12. وزنه برداری

به مشابه تمرین طناب زنی، تمریناتی که باعث ایجاد فشار بر عضلات و استخوان ها می گردد، می تواند باعث کاهش گرسنگی گردد. پس منطقی به نظر می سد افرادی که دارای ماهیچه ها و غضلات قوی هستند در این امر بیشتر پیروز باشند. اگر از اندام قوی و قدرتمندی برخوردار نیستید، نگران نباشید. برای اجرای هر چه بهتر این تمرین، پیشنهاد می کنیم به کلاس های بدن سازی یا کیک بوکسینگ مراجعه کنید.

منبع: brightside

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 296

به "12 نرمشی که می تواند گرسنگی را به تاخیر بیاندازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 نرمشی که می تواند گرسنگی را به تاخیر بیاندازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید