اثرات پرتودرمانی بیماران سرطانی کاهش می یابد

به گزارش علی آباد جدید، شرکت بیوکرتی فارماکیوتیکالز در حال طی مراحل ابتدایی ثبت پتنت مربوط به فناوری است که در آن با استفاده از نانوذرات اکسید سریم، عوارض منفی پرتودرمانی کاهش می یابد.

اثرات پرتودرمانی بیماران سرطانی کاهش می یابد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت بیوکرتی فارماکیوتیکالز (BioCurity Pharmaceuticals) به دنبال ثبت پتنت مربوط به فرمولاسیون های دارویی نانوذرات اکسید سریم است. این فناوری برای جلوگیری از عوارض جانبی پرتودرمانی برای بیماران سرطانی تحت پرتودرمانی طراحی شده است.

بیوکرتی فارماکیوتیکالز یک شرکت خصوصی در مرحله پیش بالینی توسعه دارو است. این شرکت در حال توسعه دارو های حمایتی بیماران سرطانی بوده که برای جلوگیری یا کاهش بعضی از عوارض جانبی مرتبط با پرتودرمانی طراحی محصولاتی به بازار عرضه کند.

بیوکرتی فارماکیوتیکالز به تازگی اعلام نموده است که درخواست ثبت اختراع موقت با عنوان فرمولاسیون بهبود یافته نانوذرات اکسید سریم را در 9 آوریل 2021 (درخواست موقت ثبت پتنت با شماره 63172912) به دفتر ثبت پتنت آمریکا ارائه نموده است.

جیم سرگی، از بنیان گذاران این شرکت می گوید: این فناوری امکان استفاده از دوز برنامه ریزی شده پرتودرمانی را فراهم نموده، ضمن جلوگیری از سمیت سلولی ناشی از پرتودرمانی، منجر به بهبود کیفیت زندگی بیمار و کاهش هزینه های کلی مراقبت های بهداشتی می گردد.

این دارو پیشنهادی بیوکرتی فارماکیوتیکالز از فناوری نانوذرات اکسید سریم استفاده می نماید که شامل فرمولاسیون موضعی برای محافظت از پوست و یک فرمولاسیون داخل وریدی (IV) برای محافظت از بافت داخلی طبیعی در برابر آسیب پرتو بدون تأثیر بر اثربخشی درمان پرتوی است.

بیوکرتی فارماکیوتیکالز همچنین میخواهد یک برنامه محافظت بین المللی (PCT) را دنبال کند و با استفاده از این برنامه، از پتنت خود در هر دو حوزه قضایی صنعتی و کشور های در حال توسعه در سراسر دنیا محافظت کند. یک درخواست ثبت اختراع موقت بدون درج ادعای ثبت اختراع رسمی، یک گزینه ثبت را در اختیار متقاضی ثبت اختراع قرار می دهد. هدف از درخواست ثبت اختراع موقت، ایجاد یک تاریخ تشکیل پرونده زودهنگام است، علاوه بر این، به متقاضی ثبت اختراع یا صاحب پروانه اجازه می دهد تا عبارت حق ثبت اختراع در انتظار را برای هر گونه محصولات تجاری، روش ها یا خدمات درج کند.

بیوکرتی فارماکیوتیکالز در حال توسعه دارو های نانوزیست فناوری به منظور یاری به بیماران سرطانی است. این شرکت مأموریت دارد از عوارض جانبی پرتودرمانی برای بیماران سرطانی جلوگیری کند. در سطح دنیا از 18 میلیون بیمار مبتلا به سرطان که سالانه تشخیص داده می شوند، تقریباً 6 میلیون نفر پرتودرمانی را تجربه می نمایند. کمبود دارو برای محافظت از بافت و پوست داخلی بیماران سرطانی در برابر عوارض جانبی کوتاه مدت و طولانی مدت پرتودرمانی، یک احتیاج دنیای برآورده نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1746

به "اثرات پرتودرمانی بیماران سرطانی کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثرات پرتودرمانی بیماران سرطانی کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید