احکام جدید بازنشستگان صادر شد

به گزارش علی آباد جدید، تهران (پانا)- رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت با صدور احکام جدید بازنشستگان بهترین تصمیم برای جلب رضایت و ارتقاء حقوق تمامی گروه های مستمری بگیران اتخاذ شد.

احکام جدید بازنشستگان صادر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی اصغر بیات گفت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان از مطالبات و خواسته های چندین ساله آنان است که در سال گذشته محقق شد و در ابتدای امسال نیز مرحله دوم و تکمیلی آن به خوبی اجرا شد.

وی با تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصویب پرداخت 89 هزار میلیارد تومان از دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی در بودجه سال 1400 گفت: صدور احکام متناسب سازی حقوق بازنشستگان خبری خوش است و کوشش مجموعه کانون های بازنشستگان به نتیجه رسید. رضایتمندی امروز بازنشستگان نتیجه مصوبه مجلس و پیگیری ها و کوشش های مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و همکاران ایشان است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی از برگزاری جلسات متعدد و پیگیری فراوان کانون های بازنشستگان برای اتخاذ بهترین و موثرترین سازوکار برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان خبرداد و اضافه کرد: از فروردین ماه برای صدور احکام بازنشستگان پیگیری شد و سناریوهای متعددی درباره نحوه اجرای متناسب سازی آنالیز شد.

وی ادامه داد: برای اقشار گوناگون بازنشستگان مثل بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور، بازنشستگانی که در سال های اخیر بازنشسته شده اند و همچنین بازنشستگانی که در سنوات و دهه های گذشته به بازنشستگی رسیده اند، به صورت جداگانه و تخصصی بحث و گفتگو صورت گرفت و در نهایت با همکاری و مساعدت مدیریت و تیم کارشناسی سازمان تأمین اجتماعی بهترین تصمیم ممکن برای جلب رضایت و ارتقاء حقوق تمامی گروه های مستمری بگیران اتخاذ شد.

علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تهران نیز اجرای مرحله دوم متناسب سازی که در احکام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اعمال شد را نویدی خوش برای تمامی بازنشستگان بیان کرد و گفت: با کوشش و هماهنگی خوب اعضای کانون عالی بازنشستگان و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و تیمشان، اتفاقی که در افزایش حقوق فروردین ماه بازنشستگان افتاد و نگرانی هایی را ایجاد کرد، مرتفع شد و با افزایشی که در احکام جدید اعمال شد، خبر خوشی برای بازنشستگان سایر سطوح به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: چنانچه این 50درصد افزایش لحاظ نمی شد، بازنشستگان سال های 99 و ماقبل آن، در متناسب سازی مرحله دوم سهم چندانی نمی داشتند.

دهقان کیا با بیان اینکه با این افزایش، نظر اعضای کانون عالی بازنشستگان تامین شد، گفت: این اتفاق نتیجه حدود 40 سال گذشته بود که باعث نگرانی و دغدغه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی شده بود که توانستیم با این میزان افزایش، حداقل بگیران از شاغلین کمتر نباشند و سایر سطوح نیز، کمتر از 50درصد افزایش نداشته باشند.

قرار بود سازمان تامین اجتماعی از روز آدینه بیستم فروردین ماه، پرداخت مستمری ها و متناسب سازی مرحله دوم را اجرایی کند که همزمان با این پرداخت ها و مطرح شدن اشکالاتی در پرداختی ها به سایر سطوح، با دستور مدیرعامل این سازمان، این اقدام به منظور بازبینی موضوع و اطمینان از صحت محاسبات به تعویق افتاد.

مرحله اول متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مرداد سال 99 اجرایی و حقوق ماهانه مستمری بگیران این سازمان از 400 تا 800 هزار تومان افزایش یافت. مرحله دوم این متناسب سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ خواهد شد.

به گفته مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، براساس این متناسب سازی، بازنشستگان با 30 سال سابقه از فروردین 1400، 4 میلیون و 200 تا 4میلیون و 300 هزار تومان دریافت می نمایند.

بازنشستگان با بیش از 30 سال سابقه نیز باتوجه به سنوات بیش از این مبلغ و بازنشستگان کمتر از 30 سال سابقه هم کمتر از این میزان را (باتوجه به سنوات) دریافت خواهند کرد.

در این راستا همچنین 28 اسفندماه 99 مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان به صورت علی الحساب به حساب بازنشستگان واریز شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1767

به "احکام جدید بازنشستگان صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احکام جدید بازنشستگان صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید