اخبار اقتصادی

آنالیز جزئیات بخشنامه سازمان مالیاتی در مورد رسیدگی به پرونده های مالیاتی عملکرد 1398

دستورالعمل سازمان امور مالیاتی در مورد تبیین ماده 41 آیین نامه اجرایی ماده 219 قانون مالیاتی های مستقیم در رابطه با ترتیبات رسیدگی به پرونده های مالیاتی عملکرد 1398 ابلاغ شد.

20 فروردین 1400

دنیا با خطر بی سابقه کمبود غذا روبرو است

سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو)، هشدار داد که دنیا با خطر بی سابقه کمبود مواد غذایی، روبرو شده است.

20 فروردین 1400

کرونا در اروپا، از تمدید کنترل های مرزی در آلمان تا شروع موج سوم در فرانسه

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا از تمدید کنترل های مرزی در آلمان برای مهار کرونا و همچنین بحرانی شدن شرایط کرونایی در فرانسه و به ویژه در پایتخت این کشور خبر می دهد.

17 فروردین 1400

دغدغه اجاره روزانه خانه در تهران رفع شد

تهران که یکی از پرجمعیت ترین شهرهای ایران محسوب می گردد دومین کلان شهر پرجمعیت خاورمیانه به شمار می رود که با برخورداری از آب وهوایی نیمه خشک از زمستان های برفی و بارانی و در تابستان های نیز از گرمی برخوردار است و ساکنان آن از تمامی فصل های سال بهره کافی...

17 فروردین 1400

عربستان، فروپاشی سازمان های حامی محمد بن سلمان

به دنبال انتشار گزارش قتل روزنامه نگار منتقد سعودی بسیاری از سازمان ها و موسسه های حامی ولیعهد سعودی دچار تزلزل شده اند.

16 فروردین 1400

زمان واریز سود سهام عدالت ، سه سناریو درباره دامنه نوسان بورس

به گزارش خبرنگاران، فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در خصوص واریز سود سهام عدالت اظهارداشت: از 10 روز قبل در تلاشیم که سود را از شرکت ها بگیریم و قبل از عید پرداخت کنیم. سعی می کنیم چهارشنبه و پنجشنبه سود سهام عدالت به حساب افراد واریز گردد.

15 فروردین 1400

ماجرای دنباله دار وعده های عمل نشده دولتی، هوای تازه ای که بعد از یک سال هم به حوزه نشر نرسید خبرنگاران

با گذشت یکسال از خسارت ها و چالش های پاندمی کرونا نشر در کشور شرایط سختی را پشت سر گذاشت. در این بین وعده های مسئولین هم برای حمایت از این حوزه کم نبود. اما آنچه اهمیت دارد این است که وعده های حمایت از حوزه نشر تا چه حد عملیاتی شدند؟

13 فروردین 1400

مدیر میلیاردر آمازون استعفا می دهد

جف بزوس میلیاردر موسس شرکت آمازون به عنوان بزرگترین غول تجارت الکترونیک جهان اظهار داشت که قصد دارد از سمت مدیر عاملی این شرکت استعفا کند.

13 فروردین 1400

اولویت دولت توسعه مناطق محروم است

خبرنگاران/اصفهان فرماندار چادگان گفت: دولت با ارتقای شاخص های توسعه، اهتمام و توجه خود را در جهت بهبود معیشت مردم در شرایط ناشی از تحریم ها و شیوع ویروس کرونا به ویژه در مناطق محروم سوق داده است.

7 فروردین 1400

خبر مهم برای بازارها ، اعلام موضع آمریکا درباره جلسه شورای حکام

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری المانیتور، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه پس از گزارش ها درباره اینکه سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس پیش نویس قطعنامه علیه ایران را که اوایل هفته جاری در اختیار اعضای شورای حکام آژانس بین...

6 فروردین 1400

تعداد خودرو های اسقاطی رو به کاهش است؛ خودرو های فرسوده از رده خارج نخواهند شد!

خبرنگاران- رئیس انجمن مراکز اسقاط خودرو گفت:هم اکنون 3میلیون خودروی فرسوده داریم که تاسال 1404 این عدد به 8 میلیون می رسد و اگر فرایند کار به همین شکل باشدبرای اسقاط این تعداد به هزارسال زمان نیاز داریم.

4 فروردین 1400

مجلس اروپا آمریکا را تهدید کرد

یک مقام بلند پایه مجلس اروپا آمریکا را تهدید کرد که در صورت عمل نکردن به تعهدات خود برای تحویل واکسن به این اتحادیه، اروپا صادرات مواد اولیه برای فراوری واکسن به ایالات متحده را متوقف می نماید.

4 فروردین 1400

کشف پارچه های قاچاق 150 میلیون تومانی از یک وانت در جنوب تهران خبرنگاران

رئیس پلیس امنیت مالی پایتخت از کشف 150 میلیون تومانی رول پارچه قاچاق اطلاع داد.

3 فروردین 1400

اتخاذ تصمیم های خلق الساعه برنامه یزی های تولید را بهم می زند

تهران (پانا) - مدیر برنامه ریزی یک گروه صنعتی غذایی می گوید برخی تصمیم ها و سیاست ها در حوزه اقتصاد به گونه ای است که برنامه ریزی تولیدکنندگان برای روندهای تولید و صادرات را بهم می زند و فرصت اصلاح زنجیره تولید را از تولیدکنندگان سلب می کند.

3 فروردین 1400

صنایع دستی حوزه ای به گستردگی تاریخ

با توجه به قدمت آثار مکشوفه در حفار ی ها باستان شناختی از اقصی نقاط ایران زمین و کشف آثار به جا مانده از ادوار مختلف تاریخی و فرهنگی همچون سفال، فلز ات، دست بافته ها بشر و... وجود صنعت و صنعتگران اثبات شده است.

30 اسفند 1399

مدل الکتریکی کادیلاک سال 2022 رونمایی می گردد

انتظار می رود که مدل الکتریکی کادیلاک در سال 2021 یا حداکثر 2022 عرضه گردد.

29 اسفند 1399

در یک سالگی کرونا، روزنوشت های کرونایی یک نویسنده خانه دار منتشر شد

به گزارش خبرنگاران (ایبنا)، به من دست نزن، اثر جدید فائضه غفارحدادی، نویسنده کتاب تحسین شده خط مقدم (روایتی داستانی از تشکیل یگان موشکی ایران به موضوع زندگی سردار شهید تهرانی مقدم) با موضوع کرونا است که همزمان با یک سالگی شیوع ویروس منحوس کرونا توسط...

28 اسفند 1399

پاپ سنت شکنی کرد، راهیابی نخستین زن به شورای کلیسای کاتولیک

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان با زیر پا گذاشتن سنت ها، برای اولین بار یک زن را به مقامی ارشد در شورای کلیسایی اسقف ها منصوب کرد.

26 اسفند 1399

سفر امروز حریری به قطر

رسانه های محلی در لبنان از سفر امروز (چهار شنبه) نخست وزیر این کشور به دوحه خبر دادند.

25 اسفند 1399

آمریکا سه تبعه کره شمالی را به سرقت ارزهای دیجیتال متهم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه گاردین، وزارت دادگستری ایالات متحده شامگاه چهارشنبه (به وقت واشنگتن) سه مقام اطلاعاتی ارتش کره شمالی را متهم کرد که برای سرقت رمزارز و ارزهای سنتی از بانک ها و سایر قربانیان با ارزشی بالغ بر 1.3 میلیارد دلار یک حمله...

24 اسفند 1399
تعداد: (452)