اللهیار صیادمنش؛ سرمایه ای که سوخت

به گزارش علی آباد جدید، روزنامه جام جم: اصل خبر این بود که سایت ملیت ترکیه داد. اللهیار صیادمنش، مهاجم جوان فنرباغچه که در سال 2018 از استقلال به این تیم آمد، احتمالا قراردادش را با این تیم فسخ خواهد کرد. این، انتها کار پدیده بزرگ فوتبال ایران بود که همه از او به عنوان علی دایی دوم فوتبال ایران یاد می کردند. اما در کمتر از چند ساعت هم خود اللهیار و هم مدیربرنامه هایش همه چیز را تکذیب کردند. با این حال خیلی ها می گویند که با توجه به خبر سایت ترکیه ای اصلا بعید نیست که در روز ها و هفته های آینده خبری که شایعه بود رنگ واقعیت به خودش بگیرد.

اللهیار صیادمنش؛ سرمایه ای که سوخت

استعداد خالص

صیادمنش 19 سال قبل در آمل به دنیا آمد و خیلی زود استعداد خود را به تیم های بزرگ معرفی کرد. او در 9 سالگی به تیم پدیده ساری پیوست و 5 سال طول کشید تا سایپا توانایی های این نوجوان مستعد را ببیند.

انتقال به استقلال

دو فصل حضور نه چندان پیروز در سایپا سپری شد تا استقلال روی این بازیکن دست بگذارد. اللهیار آن زمان 17 ساله بود. اگرچه مربیان سایپا اعتقاد چندانی به این بازیکن نداشتند؛ اما بازی های درخشان او در تیم ملی نوجوانان موجب شد مانند نگین تیم نوجوانان ایران به چشم بیاید. درخشش در جام دنیای فوتبال زیر 17 سال 2017 موجب شده بود همه نگاه ها به سمت این بازیکن آینده دار باشد. انتها او پیراهن آبی را به تن کرد تا پرسش ها درباره آینده او آغاز شود.

استعداد برتر

صیادمنش در اواخر سال 2018 میلادی به انتخاب مجله گاردین یکی از 60 استعداد برتر فوتبال دنیا لقب گرفت تا واسطه های انتقال و مدیران برنامه برای او نقشه بکشند. در انتهای لیگ 18 (فصل قبل لیگ برتر) اللهیار صیادمنش عنوان پدیده لیگ را از آن خود کرد و این در حالی بود که او دیگر در ایران نبود.

مخالفت شفر

داستان انتقال صیادمنش به تیمی بزرگ در ترکیه حاشیه های فراوانی در فوتبال ما ایجاد کرد. تیم های باشاک شهیر و گالاتاسرای بازی او را پسندیده بودند و حتی توافق ابتدایی با گالا اجرا شده بود؛ اما به این دلیل که او در آن زمان هنوز 18 سال را تمام نکرده بود، انتقال به بن بست خورد. انتها توافق نهایی با فنرباغچه صورت گرفت و مدیران استقلال و مدیران فنرباغچه زیر برگه های انتقال را امضا کردند.

در اوج کشمکش برای انتقال صیادمنش به ترکیه، وینفرد شفر سرمربی آلمانی استقلال بار ها در مصاحبه های مختلف اظهار داشت با انتقال او به ترکیه مخالف است. آن روز ها گفته شد که شفر خودش می خواهد نقش دلال این بازیکن را ایفا کند و او را به تیمی آلمانی بفرستد؛ اما بعد ها مشخص شد شفر تا چه اندازه درست می گفت که این بازیکن باید یک سال دیگر در فوتبال ایران بماند.

انتقال پرسروصدا

اللهیار در زمان مدیریت امیرحسین فتحی و قائم مقامی علی خطیر به فنرباغچه در استانبول ترکیه پیوست. انتقال یک بازیکن ایرانی به یکی از پرافتخارترین و یکی از محبوب ترین تیم های ترکیه اتفاق خوبی بود. بخصوص آنکه یک میلیون دلار به حساب استقلال واریز کرد؛ اما در این میان، کسی به دنبال آن بود که نظر این بازیکن را هم بپرسد؟

روز های خاموش

اللهیار به فنرباغچه رفت و تمریناتش را آغاز کرد. همه منتظر بودند تا انتها اولین بازی او با پیراهن تیم جدید را ببینند؛ انتظاری که خیلی دیر و در یک بازی محبت آمیز مقابل هرتابرلین به سر آمد. اللهیار روز های خاموش و تلخی را در استانبول سپری می کرد. افول آنقدر محسوس بود که فنرباغچه تصمیم گرفت او را به تیمی همشهری در لیگ یک منتقل کند. اللهیار حتی در استانبول اسپور هم جان دوباره نگرفت. فقط 7 بازی به میدان رفت و اصلا گلی نزد تا این انتقال قرضی هم کمکی به پدیده فوتبال ما نکند. او به فنرباغچه برگشت؛ سرخورده تر و مایوس تر. در این روز ها کاملا تنها بود و خبری از آن ها که منتقلش کردند، دیده نمی شد.

سرنوشت نامعلوم

اللهیار حالا همه چیز را تکذیب کرده؛ یعنی خبر جدایی اش از فنرباغچه را، اما دیر یا زود او باید به تیمی برود که بتواند او را دوباره به بلندی پرتاب کند؛ اما چه تیمی می تواند پناهگاه بازیکن دلشکسته فوتبال ما باشد؟

پدیده ای که سوخت

انتشار خبر سایت ترکیه ای باعث شد تا روز گذشته همه درباره بازگشت اللهیار به فوتبال ایران حرف بزنند. بازیکنی که خیلی زود به قله رسید و به تیمی رفت که هیچ بازیکن ایرانی دیگری جذب نکرده بود، به همان سرعت صعود، به پایین افتاد تا دل همه اهالی فوتبال در ایران را بلرزاند. حالا همه نگران آینده پدیده ا هستند که به راحتی او را با بنزین خودخواهی و سودجویی سوزاندند!

اللهیار؛ ناراضی تر از همه

صیادمنش از اتفاقاتی که در یک سال اخیر برای او افتاد به شدت ناراحت است. وقتی بعد از حضور ناپیروز در فنرباغچه به استانبول اسپور رفت، در اظهار نظری گفت: هیچ کس نظر من را نمی پرسد. نه برای انتقال به فنرباغچه و نه حالا برای انتقال به این تیم لیگ یکی. در تمام این جابجایی همه به نان و نوایی رسیدند و پولی به دست آوردند جز خودم. این انتقال ها برایم ضرر خالص بود. او بعد از حضور ناپیروز در تیم لیگ یکی، به فنرباغچه برگشت و همچنان از وضعیتش ناراصی بود.

مدیربرنامه خارجی اللهیار چه می گوید؟

فالی رمضانی مدیربرنامه خارجی او که شعبه ای در ترکیه برای انتقال بازیکنان 19-18 ساله دارد، در نظر داشت از انتقال بعدی صیادمنش نیز درآمدزایی کند، اما اوضاع بروفق مراد این سوپرایجنت پیش نرفت. احتمالا مهاجم با استعداد و 18 ساله باید به فکر تیمی جدید باشد. ملیت در خبری کوتاه نوشته که صیادمنش به دنبال تیمی جدید است و او تلاش می کند در فوتبال اروپا بماند. حالا باید دید در نهایت این بازیکن ایرانی که سابقه بازی و گلزنی در تیم بزرگسالان ایران را هم دارد، چه سرنوشتی خواهد داشت.

منبع: برترین ها
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1186

به "اللهیار صیادمنش؛ سرمایه ای که سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اللهیار صیادمنش؛ سرمایه ای که سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید