ایران ، آمریکا دومین دیدار حساس تاریخ جام جهانی

به گزارش علی آباد جدید، نشریه ورلدساکر در گزارشی به بررسی دیدارهای حساس تاریخ جام جهانی پرداخت و دیدار ایران - آمریکا را در رده دوم حساس ترین دیدارها واقع شده است.

ایران ، آمریکا دومین دیدار حساس تاریخ جام جهانی

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، به نقل از ورلدساکر، هواداران فوتبال برای تماشای برترین بازی های جام جهانی 2022 قطر، لازم نیست تا مرحله حذفی منتظر بمانند. بازی های مجذوب کننده خوبی هم در مرحله گروهی انجام می شود. در فوتبال ملی بیش تر رقابت های حساس به خاطر شرایط جغرافیایی ایجاد شده است. به عنوان مثال، مکزیک و ایالات متحده به عنوان همسایه هم رقابت شدیدی دارند. به طور مشابه، برزیل و آرژانتین نیز این طور هستند.

در جام جهانی نیز رقابت هایی وجود دارد که صرف نظر از جایگاه و عملکرد تیم ها به عنوان دیداری مجذوب کننده و برتر یاد می شود که حساسیت زیادی دارد.

دیدارهای حساس قاره ای در جام جهانی

1- آرژانتین - انگلیس

برای اهمیت این دیدار به سال 1986 نگاه نکنید. دیگو مارادونا دو گل معروف تاریخ جام جهانی را در یک بازی به ثمر رساند. گل دست خدا باعث عصبانیت بازیکنان انگلیس شد. سپس، چهار دقیقه بعد، مارادونا گل قرن را به ثمر رساند و در میان مدافعان انگلیس رقصید و توپ را وارد دروازه کرد و در خاتمه نیز قهرمان شد. دو تیم در حذف یکدیگر از جام جهانی در سال های 2002، 1998، 1986 و 1966 نقش داشتند.

2. آمریکا - ایران

بسیاری از حساسیت های این دیدار از جنبه سیاسی این دو کشور سرچشمه می گیرد. روابط خصمانه ایران و ایالات متحده پس از انقلاب ایران در سال 1979، دیدار دو کشور در سال 1998 را مهم کرد.

به گزارش ایسنا، ورلد ساکر در ادامه مدعی شد: در واقع مقامات ایرانی به بازیکنان شان دستور داده بودند منتظر بمانند تا اول آمریکایی ها با آن ها دست بدهند. این در حالی است که ایران قبل از مسابقات به عنوان تیم B انتخاب شده بود که به همین علت می بایست ایرانی ها قبل از بازی با ایالات متحده دست بدهند.

برد ایران در سال 1998، آمریکا را از جام جهانی حذف کرد. دو کشور در جام جهانی 2022 در یک گروه دوباره به مصاف هم می فرایند.

3. برزیل مقابل سوئد

صرفاً بر اساس تعداد دفعاتی که این دو کشور بازی کردند، مطمئناً این یک رقابت حساس است. از رکورد هفت بازی این دو کشور در جام جهانی، سوئد هیچ بردی نداشته است. این در حالی است که برزیل پنج برد و تنها دو تساوی دارد. معروف ترین آن بردها در سال 1958 در استکهلم به دست آمد. یک پدیده 17 ساله به نام پله مقابل میزبان در فینال هت تریک کرد تا برزیل اولین قهرمانی خود را در بین پنج قهرمانی جام جهانی به ارمغان آورد.

4. ایتالیا مقابل برزیل

این دو تیم پنج بار در جام جهانی با هم بازی کردند. علاوه بر این، دو مورد از این دیدارها در فینال جام جهانی رخ داد. در هر دو بازی برزیل ایتالیایی ها را شکست داد.

5. نیجریه مقابل آرژانتین

این دو تیم پنج بار در بزرگ ترین تورنمنت این ورزش بازی کردند. اخیراً، در سال 2018 بازی دو تیم برگزار گشت. در حالی که کرواسی قبلاً در صدر گروه قرار داشت، نیجریه و آرژانتین برای رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی با هم دیدار کردند. در نهایت مارکوس روخو در دقیقه 86 آلبی سلسته را به مرحله حذفی برد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2179

به "ایران ، آمریکا دومین دیدار حساس تاریخ جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران ، آمریکا دومین دیدار حساس تاریخ جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید