برگ رنگی ها برای آپارتمان! قسمت اول

به گزارش علی آباد جدید، گیاهان گل دار عموما مراقبت زیادی می طلبند. اگر وقت رسیدگی به آنها را ندارید می توانید از گیاهانی که شاخسار رنگی دارند نگهداری کنید تا هم خانه تان رنگی باشد هم زحمت زیادی نکشید!

برگ رنگی ها برای آپارتمان! قسمت اول

1- کروتون

با تماشا زیبایی خیره کننده کروتون نمی توانید ازخیر پرورش آن در خانه بگذرید! این گیاه شگفت انگیز گونه های مختلفی دارد که گونه پترا متداول ترین آنها است. برگ هایی تیره تا روشن دارد که رنگ آمیزی طلایی و قرمز به آنها ظاهری فوق العاده بخشیده. اگر می خواهید نمایشی زیبا از رنگ ها را در برگ های این گیاه ببینید آن را در شرایط نور غیر مستقیم قرار دهید البته کروتون نور مستقیم آفتاب را هم تا حدودی تحمل می نماید. توجه کنید که خاک گیاه بین دو آبیاری اندکی خشک گردد اما هرگز نباید خاک آن موقع زیادی خشک بماند.

2- بابا آدم

این گیاه عجیب ظاهری استوایی به خانه تان می بخشد و حتی در فصل بی روح زمستان هم خانه را با طراوت نگه می دارد. برگ ها به شکل فلش با رنگ سبز بسیار تیره با رگبرگ های سفید تعیین هستند. این گیاه در فضا های مرطوب رشد بهتری دارد. اگر فضای اطراف گیاه خشک است می توانید از اسپری آب برای مرطوب کردن هوا بهره ببرید. خاک این گیاه هم باید همواره مرطوب باشد 2 تا 3 بار آبیاری در هفته را از قلم نیاندازید و بابا آدم را در نور غیر مستقیم کنار پنجره قرار دهید.

3- آگلونما

این گیاه یکی از آسان ترین گیاهان آپارتمانی برای نگهداری است. آگلونما با هر شرایطی کنار می آید نور کم یا زیاد، رطوبت بالا یا پایین و حتی آبیاری کم. علاوه بر اینکه نگهداری اسان دارد برگ های نقره ای آن ظاهر بسیار زیبایی به گیاه بخشیده. این گیاه در هر شرایط به رشد ادامه میدهد اما در مکانی با نور بیشتر و آبیاری منظم رشد بهتری دارد. آگلونما را در نور مستقیم قرار ندهید و اجازه دهید در بین دو آبیاری خاک گیاه خشک گردد.

4- آگلونما قرمز (آگلونما تایلندی)

این نوع آگلونما از آگلونمای ساده خودنمایانه تر است چرا که به جای رنگ نقره ای، برگ ها به رنگ قرمز هستند. این نوع از آگلونما درست مانند پسر عموی خود پرورش آسانی دارد! آگلونما تایلندی به شرایط محیطی و آبیاری مثل آگلونمای معمولی احتیاج دارد.

5- گینورا (جینورا)

برگ های مخملی و بنفش این گیاه غیر قابل مقاومت هستند و امکان ندارد بتوانید از لمس کردن آنها خودداری کنید! بررگ های سبز تیره که با موهای پرز مانند بنفش براق پوشیده شده، چشم هر بیننده ای را نوازش می دهند.

خوشبختانه این گیاه زیبا نگهداری بسیار آسانی دارد. آن را در مکانی پر نور قرار دهید و در تابستان به صورت روزانه و در زمستان 5 روز یک بار آبیاری کنید.

منبع: فوت و فن
انتشار: 17 مرداد 1401 بروزرسانی: 17 مرداد 1401 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2212

به "برگ رنگی ها برای آپارتمان! قسمت اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگ رنگی ها برای آپارتمان! قسمت اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید