ترامپ باید محکوم و از حضور دوباره در قدرت منع گردد

به گزارش علی آباد جدید، رهبر دموکرات سنای آمریکا تاکید نمود چنانچه دونالد ترامپ در دادگاه استیضاح سنا محکوم گردد، این مجلس یک رای گیری جداگانه برای جلوگیری از نامزدی دوباره او در انتخابات ریاست جمهوری برگزار می نماید.

ترامپ باید محکوم و از حضور دوباره در قدرت منع گردد

به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از رای مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح دونالد ترامپ به اتهام ایفای نقش در تحریک هوادارانش در حمله به کنگره، چاک شومر، رهبر دموکرات های سنا گفت اگر میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواستار سنا موافقت کند، دادگاه استیضاح می تواند فورا شروع گردد.

شومر در بیانیه ای گفت: دادگاه سنا می تواند فورا شروع گردد، آن هم با موافقت رهبر کنونی اکثریت سنا برای تشکیل جلسه برای یک نشست اضطراری یا اینکه بعد از 19 ژانویه شروع خواهد شد.

چاک شومر ادامه داد: اما اشتباه نکنید، یک جلسه دادگاه استیضاح در سنای ایالات متحده برگزار خواهد شد؛ یک رای گیری برای محکوم کردن این رئیس جمهور بابت جرایم عظیم و اگر این رئیس جمهور محکوم گردد، یک رای گیری برای ممنوع کردن حضور دوباره او در قدرت انجام خواهد شد.

میچ مک کانل پیشتر گفته بود که پیش از 19 ژانویه جلسه سنا را تشکیل نخواهد داد. او همچنین گفت هنوز تصمیمی نگرفته است که در دادگاه استیضاح چه رایی بدهد و تاکید نمود به استدلال های ارائه شده در سنا گوش خواهد نمود.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1542

به "ترامپ باید محکوم و از حضور دوباره در قدرت منع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ باید محکوم و از حضور دوباره در قدرت منع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید