جشن سربرون سریال نوروز و ماه رمضان شبکه سه شد

به گزارش علی آباد جدید، جشن سربرون به سفارش سیما فیلم فراوری شده است و به روایت دوران قبل از مشروطه می پردازد.

جشن سربرون سریال نوروز و ماه رمضان شبکه سه شد

سریال جشن سربرون به تهیه نمایندگی حسن نجاریان و کارگردانی مجتبی راعی به عنوان سریال نوروز و ماه رمضان شبکه سه سیما در سال 1402 پخش می گردد. ضبط موسیقی استودیویی و تدوین جشن سربرون به سرانجام رسیده و دیگر مراحل پس فراوری این سریال نیز رو به اتمام است.

این مجموعه در 45 قسمت ساخته شده، اما اختصاص کنداکتور نوروز و رمضان به سریال به کوتاه تر شدن زمان هر قسمت و افزایش تعداد آن ها به 58 قسمت منجر شده است.

نام جشن سربرون برگرفته از یک جشن دیرینه ایرانیان است. به این صورت که در میان عشایر زمانی که بافت یک قالی نفیس به سرانجام می رسد و می خواهند آن را از دار جدا نمایند، روز بسیار مبارکی است که آن را جشن می گیرند؛ بنابراین وقتی سر قالی را که به دار آویزان شده می برند و قالی آزاد می گردد، جشنی با عنوان جشن سربرون برگزار می گردد و در واقع علت نامگذاری این سریال می تواند کنایه ای از قهرمانان داستان در این مجموعه تلویزیونی مجذوب کننده تاریخی باشد.

حسین محجوب، محمود پاک نیت، لاله اسکندری، نادر فلاح، فرخ نعمتی، سهیلا رضوی، قاسم زارع، داریوش کاردان، میرطاهر مظلومی، رامین ناصرنصیر، مهدی فقیه، کریم اکبری مبارکه، صدرالدین حجازی، بیوک میرزایی، مهران نائل، جواد قامتی، ابراهیم برزیده، سیامک اشعریون، پرویز بزرگی، علی جاویدفر، محمد حاج حسینی، فرشید صمدی پور، محمدرضا راد، حسن محمودی، مجتبی واشیان، امیر کسارنژاد، ساقی عسگری، سارا اشتری، امیر زمستانی، سودابه علیپور، نجات علی مرادی، سیامک حلمی، آرمین ترکمندی، علی حسن ناصری، ذبیح ذبیح پور، علی نجاریان، زهرا برومند، ایوب دمان، امیر نداف فر، عباس براری، رضا درم کزین، ابوالفضل حاجی علیخانی، مجید یاراحمدی، مهران هادی، جواد عاقبت بین، حسن زارع، محمودرضا بهرامی، علی عطایی، سیامک نظری، مرتضی ستارپور، محمد نادرخانی، فیروز حیدرزاده، سجاد مومنی، رضا سیدی از بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

داستان جشن سربرون این چنین است: بهادر کدخدای ایل پوسان با کدخدای طایفه همسایه سرخو رقابت و مخالفتی دیرینه دارد. مدتی است آتش کینه ها خاموش شده است تا اینکه سرخو با اعتماد به نفس به خواستگاری دختری زیبا و کم سن و سال بهادر دنیا پسند می آید. غافل از اینکه قرار است مدتی بعد دنیا پسند به عقد پسرعمویش درآید. بهادر قاطعانه با این وصلت مخالفت می نماید. زخم های کهنه سرباز می نمایند. هر دو طایفه از کدخدای خود حمایت می نمایند. درگیری ابعاد بزرگتری می یابد و بهادر کوشش بزرگی را شروع می نماید.

جشن سربرون به سفارش سیما فیلم فراوری شده است و به روایت دوران قبل از مشروطه می پردازد.

منبع: فرادید
انتشار: 4 اسفند 1401 بروزرسانی: 4 اسفند 1401 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2312

به "جشن سربرون سریال نوروز و ماه رمضان شبکه سه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن سربرون سریال نوروز و ماه رمضان شبکه سه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید