جوگیری عجیب مدیر پرسپولیس!

به گزارش علی آباد جدید، پرسپولیس، تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا، امشب از ساعت 21:30 به وقت تهران به مصاف الهلال می رود تا بازی حساسی را از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تجربه کند. شاگردان یحیی گل محمدی که فصل پیش تا فینال این رقابت ها پیش رفته اند، امید زیادی دارند در این دوره بتوانند جامی که سال ها انتظارش را می کشند به دست بیاورند.

جوگیری عجیب مدیر پرسپولیس!

پرسپولیسی ها که در سال های اخیر بار ها نشان داده اند برترین تیم ایران هستند، برای جدال امشب با توجه به میزبانی الهلال، کار چندان ساده ای پیش رو نخواهند داشت؛ هرچند این تیم دست کم در پنج سال اخیر نشان داده به خوبی بلد است از شرایط سخت و غیرقابل تصور عبور کند.

بازی امشب پرسپولیس با الهلال در شرایطی قرار است برگزار گردد که سفر این تیم به عربستان بی حرف و حدیث نبوده و نه تن ها انرژی زیادی از مجموعه سرخ ها گرفته بلکه تمرکز کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس را هم به هم زده است. ماجرا از این قرار است که این تیم طبق برنامه قبلی، روز چهارشنبه، 21 مهر، ساعت 11 قصد داشت با پروازی مستقیم از فرودگاه مهرآباد به ریاض در عربستان سفر کند. با وجود آنکه بازیکنان این تیم همگی از صبح زود در فرودگاه حاضر بودند، ولی اجازه پرواز به پرسپولیسی ها از سوی عربستان داده نشد تا بعد از قریب به پنج ساعت بلاتکلیفی این پرواز لغو گردد و بازیکنان به خانه هایشان برگردند. نهایتا بعد از از دست رفتن یک جلسه تمرینی، این پرواز با تأخیری عجیب و غریب پنجشنبه بعدازظهر، انجام شد تا نماینده ایران فرصت کمی برای سازگاری با شرایط عربستان و البته تمرین برای بازی حساس با الهلال داشته باشد.

نکته مهم در این مورد یافتن مقصری است که باعث شد قهرمان ایران در فرودگاه مهرآباد زمین گیر گردد. مطابق با انتظار می شد حدس زد که خیلی سریع از اتفاق اتفاق افتاده به عنوان کارشکنی تازه عربستانی ها یاد گردد. عربستان در عرصه سیاسی ارتباط چندان حسنه ای با ایران در سال های اخیر نداشته و همین مورد باعث شده فضای ورزشی دو کشور هم تحت تأثیر قرار بگیرد. عدم سفر تیم های عربستانی به ایران یکی از معضلاتی است که ناشی از اختلاف دیپلماتیک دو کشور است. مسئولان باشگاه پرسپولیس و در رأس آن، مجید صدری، سرپرست این باشگاه، در اولین اقدام با رفتن به صفحه اینستاگرامش تقصیر را گردن عربستانی ها انداخت و از این گفت که با قدرت از حق پرسپولیس دفاع می نماید و بابت این رفتار تلخ اتفاق افتاده شکایت می نماید.

او نوشت: اتفاق باورنکردنی دیگری علیه پرسپولیس رقم خورد. همه چیز را مهیا نموده بودیم تا تیم در ساعت 11 امروز 21 مهر به عربستان سفر کند، اما از سوی کشور عربستان اجازه فرود به پرواز ما داده نشد. به همین دلیل تصمیم بر این شد تا بازیکنان برای استراحت، به منزل برگردند. بااین حال شخصا این موضوع را به وسیله شکایت به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیگیری می کنم و تا خاتمهی جهت و روشن شدن دلایل این اتفاق تلخ، پیش می روم تا دست مقصر یا مقصران رو گردد. هیچ کسی حق ندارد علیه پرسپولیس کارشکنی کند. البته من به خاطر این کوتاهی از همه طرفداران عذرخواهی می کنم. قطعا امید دارم با شکست الهلال جواب دندان شکنی به ایشان خواهیم داد.

بعد از انتشار چنین پیامی در صفحه شخصی نوبت به پرسپولیسی ها رسید تا با صدور بیانیه ای رسمی لغو پرواز را گردن عربستانی ها بیندازند. در بخشی از بیانیه پرسپولیسی ها آمده بود: عرف بین المللی می طلبد که تیم های ورزشی، بدون مشکل، پیروز به خروج از کشور های خود و رسیدن به کشور مقصد شوند، اما این طور به نظر می رسد که کارشکنی از سوی فرودگاه ریاض باعث ایجاد شرایطی شد تا اعضای تیم فوتبال پرسپولیس ساعت ها در فرودگاه مهرآباد معطل شوند و در نهایت حاصلی برای آغاز سفر نداشته باشند.

زمان زیادی از صدور بیانیه پرسپولیس و متن عجیب و غریب مدیر جوزده این باشگاه نگذشته بود که معین شد مقصر لغو چنین پروازی نه عربستان، بلکه مجموعه مدیریت پرسپولیس بوده است! در واقع این موضوعی بود که بعد از صحبت های حمیرا اسدی، مسئول امور بین الملل فدراسیون فوتبال، در تبادل نظر با رادیو معین شد؛ او در بخشی از صحبت هایش به این مورد اشاره نمود که فدراسیون فوتبال و عربستان نقشی در این اتفاق نداشته اند: اگر بخواهم واقعیت این موضوع را بگویم در این مدت که تیم های ایرانی به عربستان سفر نموده اند، فدراسیون فوتبال کشور مقصد همکاری های لازم را با ما داشته است. معمولا 7 تا 10 روز زودتر از پرواز باید اطلاعات تیم از باشگاه به ما داده گردد و ما این اطلاعات را به فدراسیون میزبان اعلام کنیم تا آن ها با سازمان هواپیمایی کشورشان که در هر کشوری می تواند این مرجع متفاوت باشد، هماهنگی نمایند تا مجوز پرواز گرفته گردد. باشگاه پرسپولیس ساعت 18 (سه شنبه) اطلاعات پرواز تیمش را به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرد و ما نیز این اطلاعات را به فدراسیون فوتبال عربستان ارسال کردیم، ولی طبیعتا این ساعت، زمان اداری در هیچ کشوری نیست. اسدی در واکنش به اینکه بنابراین کارشکنی از سوی فدراسیون یا دولت عربستان شکل نگرفته است، گفت: خیر، چنین چیزی نبوده است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در شرایطی در عملی شتاب زده به عربستانی ها تاخته و وعده شکایت از الهلال به AFC را داده که مسئولان فدراسیون عربستان هم می گویند هیچ نقشی در این زمینه نداشته و خود پرسپولیسی ها مقصر بوده اند. ابراهیم قاسم، دبیر کل فدراسیون فوتبال عربستان، گفت: مسئولیت میزبانی بر عهده فدراسیون است و نه باشگاه ها؛ بنابراین اعتراض باشگاه پرسپولیس به الهلال ارتباطی ندارد. فدراسیون ها بر مبنای ضوابط و مقررات در این خصوص اقدام می نمایند. دلیل صادرنشدن مجوز پرواز پرسپولیس این بود که آن ها تأخیر زیادی در ارسال اطلاعات مرتبط با پرواز اختصاصی خودشان به ریاض داشتند. درباره این موضوع با کنفدراسیون فوتبال آسیا هم تماس گرفتیم. از یک هفته پیش مدارک را خواستیم، اما پرسپولیس با تأخیر زیاد روز سه شنبه این مدارک را ارسال کرد. انجام امور اداری لازم در این خصوص زمان بر است.

نکته جالب درباره فرار رو به جلوی مجید صدری اینکه پیش تر مشابه همین مشکل برای پرسپولیسی ها در سفر به هند اتفاق افتاده بود و عجیب اینکه همان زمان هم پرسپولیس با صدور بیانیه ای از کارشکنی هندی ها گلایه نموده بود!

با وجود این و با تمام اتفاقات اتفاق افتاده، پرسپولیس بالاخره عصر روز پنجشنبه مجوز پرواز به عربستان را به دست آورد و در روزی که عربستانی ها در فرودگاه با شاخه گل از بازیکنان پرسپولیس استقبال کردند، وارد ریاض شد. حالا فقط می ماند آنالیز وعده ای که مجید صدری داده است؛ او گفته تا خاتمه پیش می رود تا مقصر یا مقصران این اتفاق تلخ را معرفی کند؛ آیا صدری در بازگشت تیم از عربستان، قرار است از طرفداران بابت تأخیر پرواز و جوگیری اش عذرخواهی کند؟

منبع: فرارو
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1979

به "جوگیری عجیب مدیر پرسپولیس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوگیری عجیب مدیر پرسپولیس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید