دستگیری 2 جاسوس آمریکا در سوریه

به گزارش علی آباد جدید، خبرنگار سانا از دستگیری دو جاسوس وابسته به ایالات متحده در سوریه خبر داد.

دستگیری 2 جاسوس آمریکا در سوریه

به گزارش گروه بین الملل علی آباد جدید٬ خبرنگار خبرگزاری سوریه (سانا) شب گذشته به نقل از یک منبع میدانی در منطقه تدمر گزارش داد که نیروهای سوریه طبق اطلاعات به دست آمده و نظارت مستمر بر محورهایی که احتمال نفوذ گروه های تروریستی وجود دارد٬ پیروز به دستگیری دو عنصر تروریستی در جنوب منطقه القریتین در شرق استان حمص شدند.

به گزارش خبرنگار سانا، این دو تروریست اعتراف کردند که از پایگاه غیرقانونی اشغالگران آمریکایی در التنف نفوذ کرده بودند. آنها همچنین مجهز به سلاح و دوربین گوگل بوده اند.

تروریست های دستگیر شده به نام های محمد الدخول و عبدالله حویان شلاش اعتراف کردند که عضو گروه تروریستی مغاویر الثوره یعنی نیروهای تحت کنترل آمریکا در پایگاه التنف هستند.

طبق اعتراف این دو عنصر تروریستی٬ آنها بعد از دریافت آموزش های مربوطه٬ مجهز به سلاح و موتور و دوربین و تلفن همراه شده و پس از آن به پایگاه آمریکا در التنف منتقل شدند.

آنها در ادامه اعتراف کردند که پس از دریافت مبلغی پول٬ چند نقشه به منظور یافتن محل حضور نیروهای ارتش سوریه به آنها داده شده است.

طبق اعترافات این دو عنصر تروریستی٬ آنها از پایگاه التنف و از راه منطقه السبع به منطقه البصیری نفوذ کرده و سپس پیروز شدند تا توانسته اند تا شهر القریتین پیشروی کنند.

این دو در ادامه همچنین اعتراف کردند که بعد از ورود به منطقه مذکور٬ شروع به تصویربرداری از محل حضور نیروهای ارتش سوریه و نیز تاسیسات اقتصادی کردند تا با همکاری عناصر گروه تروریستی داعش در چاه های نفت و گاز سوریه بمب گذاری و به مقرهای نظامی و نیز غیرنظامیان سوری حمله کنند.

پیش از این نیز ارتش سوریه در هفتم ماه جاری چند تروریست دیگر را به همین شیوه دستگیر کرده بود که طبق اعترافاتشان تحت نظارت مربیان آمریکایی آموزش دیده بودند.

حضور نیروهای اشغالگر آمریکایی به شکل غیرقانونی و برخلاف قوانین بین المللی در منطقه التنف٬ پناهگاه امنی برای تروریست ها در این منطقه ایجاد کرده و با تجهیزات مختلف از آنها حمایت می کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1250

به "دستگیری 2 جاسوس آمریکا در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 2 جاسوس آمریکا در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید