دغدغه مدیرعامل خانه موسیقی برای شرایط معیشیتی هنرمندان در دوران کرونا

به گزارش علی آباد جدید، مدیرعامل خانه موسیقی با تأکید بر لزوم رسیدگی به شرایط معیشیتی هنرمندان موسیقی در شرایط کنونی که کشور با بحران کرونا دست و پنجه نرم می نماید، از مسئولان درخواست کرد که به این مسأله رسیدگی و از این هنرمندان حمایت نمایند.

دغدغه مدیرعامل خانه موسیقی برای شرایط معیشیتی هنرمندان در دوران کرونا

جهت دریافت خدمات اجرای زهکشی باغچه پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش علی آباد جدید، حمیدرضا نوربخش که به پویش مشاهنر پیوسته است، همچنین وعده داد که 1900 هنرمند عضو خانه موسیقی را به همراهی با این پویش و ارائه آثار هنری برای مردمی که این روزها در خانه هایشان سختی قرنطینه را تحمل می نمایند، ترغیب کند.

پویش مشاهنر با هدف یاری به ارتقای سلامت روان جامعه از اوایل فروردین ماه شروع شد و در جریان آن جمعی از هنرمندان با صدور بیانیه ای از مشارکت حداکثری خود در 100 روز آینده برای فراوری آثار هنری در فضای مجازی در روزهای خانه نشینی خبر دادند.

نوربخش که در برنامه به خانه برمی گردیم شبکه تهران صحبت می کرد، همچنین گفت: همه ما در جامعه هنری جزو مردم و عاشق و همراه مردم هستیم و زمانی که مسئله ای پیش می آید، باید یاری کنیم که از آن عبور نمایند. جامعه هنری همواره نشان داده که در همه عرصه ها در کنار مردم است و دلش برای مردم و کشور می تپد. اکنون باید یاری کنیم تا از این بحران جهانی عبور کنیم.

او همچنین اظهار کرد که از اعضای خانه موسیقی خواسته می گردد تا در این شرایط آثاری را برای خوب سرگرم کردن مردم ضبط نمایند و امید که مردم هم مشارکت می نمایند و در خانه می مانند.

مدیرعامل خانه موسیقی در انتها صحبت هایش به معیشت کنونی هنرمندان پرداخت و گفت: شرایط فعلی ضمن این که برای همه مردم سخت است، برای جامعه هنری هم سخت است. اکنون فعالیت های موسیقی از جمله کنسرت و آموزش که منبع درآمد افراد این حوزه بود، تعطیل شده است. هنرمندان موسیقی نواحی در روزهای انتهای سال شرایط بدی را گذراندند. از دولت و مسئولان می خواهم که از این بخش هم حمایت نمایند تا هنرمندان بتوانند با دلی گرم در کنار مردم باشند و آثاری را برای آنها فراوری نمایند.

در ادامه این برنامه با قاسم رفعتی نیز تماس گرفته و از او خواسته شد که در این چند روز یکی دو کار حتی بدون ساز در خانه برای مردم بسازد که بهره ببرند.

رفعتی هم در ادامه گفت: از خدا می خواهم به پرسنل بیمارستان ها سلامتی و اجر دهد.

پویش مشاهنر همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور شروع شد و جمعی از هنرمندان رشته های مختلف اعلام کردند که برای مردمی که شرایط قرنطینه خانگی و سختی احتیاط در برابر شیوع ویروس کرونا را تحمل می نمایند، به فراوری و انتشار عام آثار هنری می پردازند. موسسه هنرمندان پیشکسوت از حامیان این پویش است. تا به امروز امضای 500 هنرمند در رشته های مختلف سینما، تئاتر، موسیقی و تجسمی کشور برای پیوستن به پویش مشاهنر جمع شده است.

برنامه به خانه برمی گردیم در روزهای اخیر دقایقی از آنتن خود را به این پویش اختصاص داده و در این راستا با هنرمندانی چون علی نصیریان، ایرج راد، داوود گنجه ای، مجید مظفری، پرویز پورحسینی و ... گفت وگو نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 912

به "دغدغه مدیرعامل خانه موسیقی برای شرایط معیشیتی هنرمندان در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دغدغه مدیرعامل خانه موسیقی برای شرایط معیشیتی هنرمندان در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید