راه اندازی 31واحد صنایع تبدیلی و غذایی در خراسان رضوی

به گزارش علی آباد جدید، مجتبی مزروعی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد:صنایع تبدیلی وتکمیلی بخش کشاورزی درجلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی،ایجاد ارزش افزوده، افزایش درآمد روستاییان، و افزایش سهم اشتغال صنعتی در مناطق روستایی نقش بسیار مهمی دارد.

راه اندازی 31واحد صنایع تبدیلی و غذایی در خراسان رضوی

وی اضافه کرد:در همین راستا در 6 ماهه اول امسال 31 واحد تولیدی جدیدصنایع تبدیلی راه اندازی شده است وتوسعه 10واحد تولیدی درحال فعالیت با سرمایه گذاری 659 میلیارد ریالی در استان صورت گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: این واحدها در زمینه های بسته بندی مواد غذایی، بسته بندی خشکبار، فرآوری و بسته بندی زعفران، سیلوی غلات و انبار، فراوردهای لبنی خوراک دام و طیور و تولید میوه و سبزیجات احداث شده است.

وی گفت:با بهره برداری از این واحدها زمینه اشتغال 407 نفر در استان فراهم شده است که از این نظر 41.6 درصد از هدف برنامه در امسال محقق شده است و همچنین با فرآوری 62 هزار تن مواد خام توسط واحدهای بهره برداری شده هدف فرآوری محصولات خام کشاورزی نیز به میزان 26.9 درصد محقق شده است.

مزروعی اعلام کرد:مشهد، نیشابور و چناران شهرهای پیشرو در صنایع تبدیلی هستند و استان در سال گذشته نیز مقام اول را در حوزه فرآوری مواد خام کشاورزی، ایجاد اشتغال و صدور پروانه بهره برداری صنایع تبدیلی را کسب نموده است.

وی تاکید نمود:درامسال نیز برنامه های ویژه ای همچون فرآوری انواع سبزیجات و میوه، درجه بندی محصولات میوه وسبزی، درجه بندی و فرآوری زعفران، فرآوری و بسته بندی هندوانه و خربزه ،فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی، بسته بندی و فرآوری انواع گوشت را در دستور کار خود دارد و به عنوان اولویت های سرمایه گذاری صنایع تبدیلی و غذایی استان مطرح هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 بهمن 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 135

به "راه اندازی 31واحد صنایع تبدیلی و غذایی در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 31واحد صنایع تبدیلی و غذایی در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید