صحبت های شفر قبل از شهرآورد ، با قلب هایمان بازی خواهیم کرد

به گزارش علی آباد جدید، سرمربی استقلال با اشاره به رخدادهای غم انگیز سیل اخیر گفت؛ فردا با ما قلب خود بازی می کنیم

صحبت های شفر قبل از شهرآورد ، با قلب هایمان بازی خواهیم کرد

به گزارش ایسنا، استقلال و پرسپولیس فردا، شنبه 10 فروردین، در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر و داربی 89 به مصاف هم می روند. وینفرد شفر، سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: ابتدا سال نو را به شما و خانواده تان تبریک می گویم و بابت پارسال هم تشکر می کنم. همکاری خوبی با هم داشتیم و امیدوارم در سال جدید این همکاری ادامه پیدا کند. سیل چیزی که در رسانه هایتان بسیار مهم است و اینطور نیست که تنها در ایران بازتاب داشته باشد. خیلی از رسانه های آلمانی مطالبی از رسانه های ایرانی برای من می فرستند و از من سوال می نمایند. شما مسئولیت بزرگی در قبال کشورتان دارید.

او اضافه کرد: این صحبتی که در خصوص رسانه ها داشتم درباره رسانه های رسمی است نه آن هایی که می توان با پرداخت پول و یک تماس مطالب را تغییر داد. منظورم رسانه هایی هستند که مانند رسانه ها در آلمان و انگلیس به صورت رسمی کار می نمایند.

سرمربی استقلال درباره سیل زدگان چند روز اخیر ایران گفت: من، تیمم و همه اعضای کادر پزشکی و فنی بسیار بسیار غمگین هستیم و برای مردمی که درگیر این ماجرا هستند دعا می کنیم. این اتفاق سختی برای آن هاست.

شفر در ادامه نشست خبری درباره داربی 89 پایتخت اعلام کرد: زمانی که شما وارد استادیوم آزادی می شوید، نوشته که بازی منصفانه انجام دهید و عشق و علاقه به فوتبال را نشان دهید. این برای همه از طرفداران تا داور گفته شده است. شما می دانید که این بازی یکی از بزرگترین داربی های جهان است و هیچکس در باشگاه ما به دنبال مشکل یا استرس نیست. من طرفدارانمان را خوب می شناسم و در سه بازی اخیر فقط تیم را حمایت کردند. قطعاً فردا هم برای کسب نتیجه مطلوب پشت ما هستند.

  • آشنایی با شهرآورد
  • تاریخچه دیدارهای استقلال و پرسپولیس

او ادامه داد: با وجود همه مشکلاتی که در سال گذشته داشتیم الان در رتبه دوم جدول هستیم. باید از تیمم تشکر کنم و از طرفدارانمان هم تشکر کنم. برای سال جدید باید یک سری مسائل تغییر کند. من برای فصل جدید لیستی دادم و باید از ابتدای فصل آینده قدم هایمان را محکم برداریم و بازیکنانی که داریم را حفظ کنیم. در خصوص شرایط آب و هوایی همه شما خبر دارید. ما به خاطر همین شرایط در زمین چمن مصنوعی تمرین کردیم که برای بازیکنان حرفه ای مناسب نیست. سه بازیکن ما مشکل داشتند و از دکتر نوروزی بابت این قضیه تشکر می کنم. امیدوارم در سال جدید همانند پرسپولیس یک زمین تمرین ثابت داشته باشیم. این اتفاق برای انجام یک کار حرفه ای ضروری است.

سرمربی استقلال اعلام کرد: تیم من فردا با قلب خودش بازی می نماید. همواره تیم من با قلبش برای طرفداران بازی می نمایند. حضور رسانه ها حاکی از اهمیت داربی است و از خارج از ایران هم پیگیر این بازی هستند. ما فردا با 100 درصد قدرتمان بازی می کنم و با حفظ تمرکز باید برای موفقیت کوشش کنیم. همواره بازی قبل از داربی اهمیت امتیازی زیادی دارد ولی خود داربی مهم تر است. امیدوارم تماشاگران هر دو تیم از بازی لذت ببرند ولی تماشاگران استقلال راضی تر باشند. امیدوارم بعد از بازی اتفاق خاصی در خیابان ها و خارج از استادیوم رخ ندهد. من نمی خواهم بیشتر از این راجع به حرف های دیگر صحبت کنم. این ها مشکل من نیست. من عاشق فوتبال هستم و امیدوارم طرفداران استقلال در بازی فردا راضی تر باشند.

شفر در ادامه اظهار کرد: دو نکته را راجع به فوتبال بگویم که ربطی به بازی فردا ندارد. بابت صعود تیم ملی امید بسیار راضیم و این اتفاق برای فوتبال ایران بسیار خوب است. تبریک ویژه هم به دو بازیکن خودم در تیم ملی امید می گویم خصوصاً امید که لیدر تیم ملی در آن بازی ها بود. دوم به آقای کولینا خوش آمد می گویم. من چندین بازی در جام کنفدراسیون ها و جام جهانی 2002 با هم بودیم، خوش آمد می گویم و امیدوارم حضورش در ایران به داوری فوتبال ایران یاری کند.

او درباره مشکلاتی که استقلال پیش از داربی با آن روبرو بود، شرح داد: این درست است که زمینی که ما به خاطر بارندگی داشتیم، برای تمرین خوب نبود و بعد از چند دقیقه بازیکنان در عضله دچار مشکل می شدند. زمین شماره دو استادیوم آزادی هم خوب نبود ولی درباره این مسائل الان نمی خواهم صحبت کنم. ما ابتدا می خواهیم بازی را کنترل کنیم و هر دو تیم می خواهند برنده باشند. پرسپولیس از ما 7 امتیاز جلوتر بود و اکنون اختلاف به 2 امتیاز رسیده ست. کنترل فضای استادیوم بسیار مهم است و به آن ها گفتم نباید با داور صحبت نمایند. زمانی که نزدیک محوطه جریمه ما می شوند باید مواظب باشیم زیرا آن ها در نزدیکی محوطه جریمه خطرناک هستند.

سرمربی استقلال درباره حواشی ای که در چند روز اخیر بین منشأ و پرسپولیس رخ داد، اعلام کرد: منشأ بازیکن بسیار خوبی است و ما بازیکن بد در تیممان نداریم. معین است که انگیزه بالایی در بازی فردا دارد. موقعی که بحث درباره حضور در استقلال وجود داشت، نمی دانستیم طرفداران چه واکنشی نسبت به حضور منشأ در استقلال دارند اما الان آن ها رابطه خوبی با هم دارند. من و دروازه بان تیم پرسپولیس در بازی تیم ملی امید در کنار هم بودیم و درباره منشأ صحبت کردیم و او گفت که منشأ مهاجم خوبی است.

شفر در ادامه صحبت هایش در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است داربی فردا مانند داربی قبل کسل نماینده از آب در بیاید، گفت: داربی نه فقط در ایران بلکه در کشورهای دیگر مانند آلمان و بازی شالکه و دورتموند یا ایتالیا بین میلان و اینتر بازی ای است که باید برنده شوید. در داربی اول ما باختیم روی یک ضربه پنالتی و با این که در ادامه خوب بازی کردیم نتوانستیم برنده باشیم. سبک بازی ما این است که خوب بازی کنیم و به دنبال فوتبال روی توپ های بلند نیستیم. می خواهیم یک ضرب، دو ضرب بازی کنیم و با این سبک است که می توانید در بازی های بزرگ برنده شوید. ما برای رسیدن به 3 امتیاز بازی فوتبال خودمان را بازی می کنیم و به دنبال ارسال پاس های بلند برای منشأ و تبریزی نیستیم. ما باید شرایط را فراهم کنیم که برای مهاجمان موقعیت ایجاد کنیم و به گل برسیم تا 3 امتیاز بازی را کسب کنیم. ما به این شکل بازی نمی کنیم که دروازه بان توپ های بلند برای مهاجمان ارسال کند تا به گل برسیم.

او همچنین درباره شرایط روانی بازیکنان در جریان داربی، پس از این که به همهمه در سالن کنفرانس خبری اعتراض کوچکی کرد، شرح داد: ما ترکیب خوبی از بازیکنان باتجربه مانند رحمتی، منتظری و حیدری داریم و ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه مانند کریمی نیز داریم. سه بازیکن خارجی جذب کردیم که البته منشأ دیگر خود یک بازیکن ایرانی است. آن ها می دانند که چه کار باید بنمایند. می دانند که نباید به داور فشار بیاورند. بازیکنان باید با ذهن باز به زمین بروند و کاری که باید را انجام دهند و با یاری طرفداران به پیروزی برسند.

سرمربی استقلال ادامه داد: اول از همه نباید گل بخوریم و این بسیار مهم است. به خصوص در 10-15 دقیقه ابتدایی و 20 دقیقه پایانی زمان هایی است که باید بازی را کنترل کنیم. ما می توانیم با سیستم های مختلف بازی کنیم ولی باید ببینیم با توجه به جریان بازی به چه چیزی احتیاج داریم. ما در چند روز اخیر بازی های مختلف پرسپولیس را دیدیم ولی مهم این است که سیستم خودمان را پیاده کنیم و کاری که می خواهیم را انجام دهیم.

شفر درباره داوری داربی و اعتراضی که دو تیم نسبت به انتخاب خورشیدی داشتند، اظهار کرد: اول بگویید که چرا پرسپولیس به انتخاب خورشیدی اعتراض دارد؟ این صحبتی که مطرح می نماید پیام بدی به داور است. ایران سابقه خوبی در داوری دارد و در فینال المپیک و جام جهانی حضور داشتند. در آلمان در بازی بین بایرن و دورتموند نمی گویند که داور از دانمارک بیاوریم. داور بازی تراکتور باید دژاگه را اخراج می کرد اما حالا اخراج نکرده و کاری از دست ما بر نمی آید. ما باید به داوران یاری کنیم و در تایلند نیز گاهی داور از ژاپن و کره جنوبی می آمد اما شرایط این جا فرق می نماید. این صحبت ها و اشاره به اشتباه داوران باعث ناراحتی طرفداران می گردد، داور کامپیوتر نیست. کولینا می تواند به داوران ما یاری کند و در آینده نیز مارکوس مرگو دیگران می توانند به ما یاری نمایند و ما کاری به پرسپولیس نداریم و کار خود را انجام می دهیم. فکر می کنید اگر علیه داور صحبت کنید داور بهتر می گردد؟ من 50 سال که در فوتبال حضور دارم و ممکن است هرکسی اشتباه کند و هیچ داوری عمداً اشتباه نمی نماید. شما باید به داوران یاری کنید. اتفاقاتی که راجع به اعتراض به داور بازی اتفاق افتاده، من را به یاد بازی استقلال و سپاهان می اندازد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 247

به "صحبت های شفر قبل از شهرآورد ، با قلب هایمان بازی خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحبت های شفر قبل از شهرآورد ، با قلب هایمان بازی خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید