میکروپیگمنتیشن یا هاشور مژه و ابرو چیست؟

به گزارش علی آباد جدید، هاشور مژه و ابرو یا میکروپیگمنتیشن به روش جدید کاشت رنگدانه ها در عمق مشخصی از لایه پوست برای پرپشت نشان دادن ابروها و مژه ها گفته می شود.

میکروپیگمنتیشن یا هاشور مژه و ابرو چیست؟

هاشور و یا میکروپیگمنتیشن روش بهداشتی تر و بدون درد و خونریزی، برای جایگزینی تاتو می باشد. در فرایند هاشور زدن رنگدانه ها در عمق مشخصی از لایه پوست کاشته شده تا حداقل آسیب را به بافت وارد نماید. این روش برای بازسازی طبیعی و جلوه بخشیدن به چهره در طولانی مدت (آرایش دائم) به کار می رود و در آن سعی می گردد که حالت طبیعی چهره فرد حفظ گردد.

میکروپیگمنتیشن یا هاشور مژه و ابرو چیست؟

میکروپیگمنتیشن یا هاشور زدن به فرآیند کاشت رنگدانه های زیست سازگار در عمق مشخصی از لایه پوست، با حداقل آسیب به بافت اطلاق می گردد. این تکنیک علاوه بر کاربردهای زیبایی، در حوزه پزشکی نیز کاربرد وسیعی دارد. برخلاف تاتو که برای نقاشی کردن بر روی بدن استفاده می گردد، میکروپیگمنتیشن برای بازسازی طبیعی، متعادل سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می گردد که در نتیجه زیبایی بیشتر چهره در طولانی مدت را به ارمغان می آورد. این روش نسبت به تاتو روش بهداشتی تری بوده و بدون درد و خونریزی انجام می گیرد و می تواند جایگزینی مناسب برای تاتو باشد.

این روش هاشور مژه مبتنی بر اصول علمی و پزشکی بوده و با استفاده از دستگاه های استاندارد و وسایل یک بار مصرف استریل انجام می گردد و به کاربر (پیگمن تر) این امکان را می دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارایه یک آرایش دائمی ایمن اقدام کند؛ این تکنیک علاوه بر کاربردهای زیبایی در حوزه پزشکی نیز کاربرد وسیعی دارد.

از میکروپیگمنتیشن غیر از هاشور مژه و ابرو در حوزه آرایش چه استفاده هایی می گردد؟

خط چشم دائم پلک بالا یا خط مژه دائم پلک بالا، خط چشم پلک پایین، سایه چشم پلک بالا و پایین که در اصطلاح عموم به آن هاشور خط چشم یا هاشور مژه هم گفته می گردد، بهبود ظاهر پلک ها، اضافه کردن یا جایگزین کردن ابروها، بهبود خط لب، تقویت مژه برای مژه های کم پشت، قرینه سازی ابروها، لک های ماه گرفتگی، ناهنجاری های مویرگی خوش خیم، مخفی کردن قسمت های بی مو در بیماران دارای جای زخم روی فرق سر، بازسازی هاله سینه و آرایش چشم برای افرادی که به مواد آرایشی آلرژی دارند از مواردی است که می توان از میکروپیگمنتیشن کمک گرفت.

کاربردهای میکروپیگمنتیشن در فرهنگ های مختلف

فرهنگ استفاده از میکروپیگمنتیشن در آرایش دائم در کشورهای مختلف متفاوت می باشد، به طور مثال در کشورهای اروپایی و پیشرفته صرفا بدست آوردن زیبایی طبیعی و به عنوان مثال اصلاح ابروهای کم پشت، پراکنده و یا نبودن تعادل بین دو ابرو، کم پشت بودن مژه، محو بودن خطوط لب، نازک بودن لب و یا رنگ پریدگی لب استفاده می گردد. این در حالی است که در بسکمک از کشورهای عربی این کار طوری انجام می گردد که کاملا مشهود به نظر برسد و یا در بعضی کشورهای افریقایی از این متد جهت ایجاد علائم و نشانه هایی بر روی صورت استفاده می گردد.

برای انجام میکرو پیگمنتیشن یا هاشور مژه و ابرو به چه مراکزی باید مراجعه کرد؟

برای انجام میکروپیگمنتیشن باید به مراکز آرایشی مجاز که هم دوره های آموزشی لازم را گذرانده اند و هم دستگاه های پیشرفته دارند، مراجعه کنید. توجه داشته باشید که در کنار تمامی مزایای این روش آنچه که همیشه دارای اهمیت می باشد رعایت بهداشت و سپردن کار به دست افراد خبره می باشد. در روش میکروپیگمنتیشن، استفاده از دستگاه های واجد استانداردهای پزشکی، رنگدانه های تولید شده بر اساس اصول زیست سازگاری، استفاده از سوزن های یکبار مصرف استریل به صورت کارتریج و تنظیم دقیق عمق نفوذ سوزن، همچنین انجام کار با حفظ حالت طبیعی چهره، همه و همه از اصول اساسی آرایش دائمی در روش میکروپیگمنتیشن بوده تا حداقل عوارض را برای مشتری به همراه داشته باشد. در غیر این صورت استفاده از وسایل غیراستاندارد می تواند عوارض جبران ناپذیری برای آرایشگر و مشتری به همراه داشته باشد. پیگمن تر باید دوره های آموزشی میکروپیگمنتیشن، تکنیک های انجام کار، اصول زیبایی شناختی و طراحی چهره را گذرانده باشد؛ در غیر این صورت به دلیل دائمی بودن آرایش ممکن است خواست مشتری تامین نگردد و باعث ایجاد بحران های روحی و روانی در فرد گردد.

در نهایت هرگز سلامت خود را فدای زیبایی نکنید. توصیه می گردد هاشور مژه را حتما با هاشورکار حرفه ای و متخصص این کار تجربه کنید تا سلامتتان همیشه جلوه گر زیباییتان گردد.

گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1334

به "میکروپیگمنتیشن یا هاشور مژه و ابرو چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میکروپیگمنتیشن یا هاشور مژه و ابرو چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید