شرایط اجاره آپارتمان های مسن در تهران

به گزارش علی آباد جدید، شوک اجاره نشینی، به بازار واحدهای مسکونی با عمربنای بالا یا آپارتمان های مسن نیز سرایت کرد.

شرایط اجاره آپارتمان های مسن در تهران

آنالیز ها و تحقیقات میدانی دنیای اقتصاد نشان می دهد، در حالی که بازار اجاره واحدهای مسکونی مسن و سالخورده به عنوان آخرین سنگر و پناهگاه مستاجرها به دلیل کمتر بودن سطح اجاره بها، از ماه های قبل و همزمان با ثبت تورم بالا در این بازار در ماه های متوالی، مورد توجه خانوارهای کم عایدی نهاده شده بود اما رصد شرایط در این بخش از بازار اجاره نشان دهنده سختتر شدن اوضاع برای خانوارهای متقاضی این آپارتمان هاست.

آنالیز ها نشان می دهد، سطح اجاره بهای پیشنهادی برای واحدهای مسکونی با عمربنای بالاتر از 15 سال نیز به مقدار محسوسی رشد داشته است و از سوی دیگر فاصله اجاره بهای پیشنهادی این آپارتمان ها با واحدهای با عمربنای کمتر نیز کاهش یافته است. دلیل این موضوع کاهش محسوس وزن فایل های نوساز در بازار اجاره تحت تاثیر رکود ساختمانی از یکسو و افزایش تقاضا برای اجاره آپارتمان های با عمربنای بیشتر از ماه های قبل تا به امروز است. در بعضی از محلات مصرفی شهر تهران، از ماه های قبل بازار اجاره آپارتمان های با عمربنای بیشتر به دلیل مناسب تر بودن سطح اجاره بهای این واحدها نسبت به واحدهای با عمربنای کمتر مورد توجه طیف قابل توجهی از متقاضیان این بازار به خصوص گروه های کم عایدی نهاده شد. به دلیل ادامه تورم های بالا (تورم نقطه به نقطه حول و حوش 40 درصد) در بازار اجاره در ماه های گذشته تا به امروز و کاهش قدرت خرید افراد در این بخش از بازار مسکن، هم اکنون نه تنها شرایط برای مستاجرها در بازار واحدهای مسکونی برخوردار از امکانات و با عمربنای کمتر بسیار سخت شده است بلکه آنالیز ها حاکی است این سختی به بازار واحدهای با عمربنای بالا نیز سرایت نموده است و مستاجرها در بازار این واحدها نیز با سختی بیشتری نسبت به گذشته قادر به اجاره مسکن از این بخش بازار هستند.

پیش از این بعضی از فایل هایی که هم اکنون در قالب واحدهای مسن به بازار اجاره عرضه می شد دست کم برای مدتی بدون متقاضی باقی می ماند اما هم اکنون این واحدها به عنوان واحدهای برخوردار از متقاضی شناخته می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 آذر 1401 بروزرسانی: 22 آذر 1401 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2272

به "شرایط اجاره آپارتمان های مسن در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط اجاره آپارتمان های مسن در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید