پرویز مظلومی: استقلال بازنده دربی نخواهد بود، تفکرات دفاعی جواب نمی دهد

به گزارش علی آباد جدید، درست است که پرسپولیس از سه بازی 6 امتیاز به دست آورده و استقلال دو امتیاز. اما این ملاکی برای این نیست که فکر کنیم پرسپولیس از پیش برنده است.

پرویز مظلومی: استقلال بازنده دربی نخواهد بود، تفکرات دفاعی جواب نمی دهد

سرمربی پیشین استقلال گفت: با اینکه آبی پوشان تغییرات زیادی در تیمشان داشتند اما اطمینان دارم بازنده دربی نخواهند بود.

پرویز مظلومی در تبادل نظر با مهر در مورد دربی نودهم، اظهارداشت: این بازی غیر قابل پیش بینی است. اینکه فکر کنیم شرایط هر تیمی بهتر است پس برنده بازی خواهد بود، یک اشتباه است. بارها رخ داده که تیمی ضعیف تر بوده اما در دربی با تمام توان بازی نموده و به پیروزی دست پیدا نموده است.

وی اضافه کرد: درست است که پرسپولیس از سه بازی 6 امتیاز به دست آورده و استقلال دو امتیاز. اما این ملاکی برای این نیست که فکر کنیم پرسپولیس از پیش برنده است.

سرمربی پیشین استقلال توضیح داد: هر دو مربی خارجی هستند و اولین دربی ایران را تجربه می نمایند و اگر بخواهند با تفکرات دفاعی وارد شوند جوابی نخواهند گرفت. آنها باید در فاز هجومی عملکرد خوبی داشته باشند و بازی رو به جلویی را از خود ارائه دهند البته باید در خط دفاع هم هوشیار بوده و مراقب ضد حمله حریف باشند.

مظلومی تأکید کرد: مردم علاقه مند به فوتبال هجومی هستند و از بازی تهاجمی لذت می برند. بنابراین همانطور که تیم ها برای گل زدن به میدان می روند، باید در دفاع هم از بازیکنان خوبی بهره ببرند که هم هماهنگ باشند و هم اجازه گل زنی به حریف ندهند.

وی در پاسخ به این سوال که چه فاکتوری برای موفقیت در این دیدار ضروری است، گفت: قبل از مسائل فنی باید دو تیم از لحاظ روحی و روانی آماده این دیدار باشند. بعد از آن، آمادگی جسمانی و سپس مسائل فنی. تیمی که از لحاظ روحی و بدنی آماده باشد می تواند بیش از 90 دقیقه را به راحتی بازی نموده و مقابل حریف کم نیاورد.

سرمربی پیشین استقلال توضیح داد: دربی بازی باتجربه هاست و بازیکنان باتجربه می توانند در این دیدار نقش بسزایی داشته باشند. متأسفانه استقلال باقری و اسماعیلی را ندارد. البته باقری به دلیل مصدومیت ولی اسماعیلی به دلیل محرومیت. من نمی دانم چرا وقتی محرومیت بازیکن پرسپولیس از سه جلسه به یک جلسه می رسد، برای استقلال این اتفاق رخ نمی دهد و کمیته انضباطی، محرومیت اسماعیلی را نمی بخشد. امیدوارم مسئولان همان نگاهی را که به پرسپولیس دارند، به استقلال هم داشته باشند.

مظلومی یادآور شد: استقلال نسبت به پرسپولیس تیم جوان تری است و این می تواند یک برگ برنده برای آنها باشد. زیرا آنها با انگیزه بیشتری به میدان خواهند آمد و این می تواند یاری مفیدی به استقلال باشد. البته دو تیم باید به نوعی بازی نمایند که در حد تیم اول آسیا باشد. زیرا درست است که این دیدار شهرآورد تهران است اما خیلی ها در سطح جهان، این بازی را به وسیله گیرنده های خود تماشا می نمایند.

سرمربی پیشین استقلال در انتها و در پاسخ به این پرسش که نتیجه این دیدار را چه پیش بینی خواهید کرد؟ گفت: با شناختی که از استقلال دارم این تیم بازنده دربی نیست اما امیدوارم هر دو تیم یک فوتبال قابل قبول و تماشاگر پسند را از خود ارائه دهند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 477

به "پرویز مظلومی: استقلال بازنده دربی نخواهد بود، تفکرات دفاعی جواب نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرویز مظلومی: استقلال بازنده دربی نخواهد بود، تفکرات دفاعی جواب نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید