کشف نشانه های مهاجرت انسان به مغولستان در 45 هزار سال قبل

به گزارش خبرنگاران به نقل از یوروکالرت، ابزار سنگی شناسایی شده در مغولستان توسط یک گروه بین المللی از باستان شناسان نشان می دهد اجداد انسان های امروزی با گذر از نقاط مختلف اوراسیا 45 هزار سال قبل به این بخش از دنیا مهاجرت نموده اند.

کشف نشانه های مهاجرت انسان به مغولستان در 45 هزار سال قبل

گزارش این آنالیز که توسط دانشگاه کالیفرنیا منتشر شده، حاکی است مهاجران به مغولستان در نقاط بسیار مختلفی ساکن شده اند و در این منطقه برای اولین بار با عموزاده های مرموز خود، یعنی انسان تبارهای دنیسووا که اکنون منقرض شده اند روبرو شده اند. انسان تبارهای دنیسووا که بین 30 تا 50 هزار سال قبل در روسیه و مغولستان امروزی زندگی می نموده اند با نیاکان انسان های امروزی وصلت نموده اند.

آنالیز های باستان شناسی در این زمینه در مغولستان از سال 2011 شروع شده و 16 منطقه مختلف بدین منظور مورد آنالیز قرار گرفته اند. تحقیقات مذکور منجر به شناسایی 826 ابزار سنگی دست ساز شده که در نوع خود کم نظیر هستند و از جمله آنها می توان به انواع چاقو و حتی تیغ اشاره نمود.

در جریان این آنالیز فسیل های هیچ انسانی کشف نشده است. لازم به ذکر است که تا به امروز تنها بخشی از انگشت دست یکی از زنان انسان تبارهای دنیسووا شناسایی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 19 مهر 1398 شناسه مطلب: 416

به "کشف نشانه های مهاجرت انسان به مغولستان در 45 هزار سال قبل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف نشانه های مهاجرت انسان به مغولستان در 45 هزار سال قبل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید