15 کشور بزرگترین توافق تجارت آزاد جهان را امضا می کنند

به گزارش علی آباد جدید، تهران (پانا) - 15 کشور آسیا اقیانوسیه از جمله چین و ژاپن، آماده می شوند تا در هفته جاری بزرگترین توافق تجارت آزاد جهان را امضا کنند.

15 کشور بزرگترین توافق تجارت آزاد جهان را امضا می کنند

به گزارش مهر به نقل از سی ان بی سی، 15 کشور آسیا اقیانوسیه از جمله چین و ژاپن، آماده می شوند این هفته بزرگترین توافق تجارت آزاد جهان را امضا کنند. این توافق تعرفه ها را کاهش داده و زنجیره های تأمین را با قوانین مشترک مبدا کالا و تنظیم آئین نامه های تجارت الکترونیک، تقویت می کند.

شراکت اقتصادی جامع منطقه ای (آرسی ای پی) قرار است در اجلاس این هفته اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی (آسه آن) به میزبانی مجازی ویتنام، اعلام شود. این توافق 10 کشور عضو بلوک آسئان (برونئی، کمبوجیه، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام) و شرکای تجاری آنها، استرالیا، چین، ژاپن، نیوزیلند و کره جنوبی، را در بر خواهد گرفت.

بنابراین این توافق تجاری یک سوم تولید ناخالص جهان و یک سوم جمعیت جهان را در بر خواهد داشت.

این اولین توافق تجاری خواهد بود که چین، ژاپن، کره جنوبی، اولین، دومین، و چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا را کنار هم خواهد داشت. هند که قبلاً عضو این توافق بود اعلام کرده است در مذاکرات برای توافق جدید شرکت نخواهد کرد چرا که این نگرانی وجود دارد که با این توافق کسری تجاری هند با چین افزایش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1424

به "15 کشور بزرگترین توافق تجارت آزاد جهان را امضا می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 کشور بزرگترین توافق تجارت آزاد جهان را امضا می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید