210 فیلم مستند متقاضی جایزه شهید آوینی شدند

به گزارش علی آباد جدید، 210 فیلم مستند متقاضی حضور در بخش ویژه سیزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت شدند.

210 فیلم مستند متقاضی جایزه شهید آوینی شدند

به گزارش گروه فرهنگی علی آباد جدید، جایزه شهید آوینی ویژه نمایش و تقدیر از فیلم های مستند منتخب حوزه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در منطقه است که برای ششمین سال متوالی، به عنوان بخش ویژه جشنواره بین المللی سینماحقیقت برگزار خواهد شد.

سال جاری از جمع 687 فیلم مستندی که در دبیرخانه جشنواره سینماحقیقت ثبت شده است، 210 فیلم متقاضی حضور در بخش جایزه شهید آوینی هم شده اند؛ به این معنا، بیش از 30% فیلم هایی که از ابتدای سال 1397 فراوری شده و برای اولین بار به دفتر سینماحقیقت ارائه شده اند موضوعشان انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت در منطقه است.

جایزه شهید آوینی جشنواره سینماحقیقت از هیئت انتخاب و داوری مجزایی برخوردار است و جایزه برگزیدگان این بخش تندیس طلایی، نقره ای و برنزی، دیپلم افتخار و مبلغ 150، 120 و 100 میلیون ریال برای کارگردانان سه فیلم اول، دوم و سوم منتخب هیئت داوران است.

سال گذشته سه تندیس طلایی، نقره ای و برنزی شهید آوینی به ترتیب به وحید چاووش کارگردان فیلم خاطرات خبرنگار جنگ، محمدرضا وطن دوست کارگردان و تهیه کننده مستند لِسِک و ماهان خمامی پور کارگردان شبیه سازی آقای زرد تعلق گرفت. جایزه ویژه هیئت داوران هم به پاس حماسه تعهد و تخصص، به دکتر وحید حمیدی شخصیت فیلم مردان زندگی ساخته یحیی رضایی اهدا شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1398، به دبیری محمد حمیدی مقدم در شهر تهران برگزار خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 553

به "210 فیلم مستند متقاضی جایزه شهید آوینی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "210 فیلم مستند متقاضی جایزه شهید آوینی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید