آخرین واکنش ها به حذف ایران از جام جهانی

به گزارش علی آباد جدید، به گزارش خبرنگاران، میرشاد ماجدی، سرپرست فدراسیون فوتبال در حاشیه مراسم قرعه کشی جام جهانی نشست مشترکی با رییس فدراسیون جهانی فوتبال داشت. در این جلسه جیووانی اینفانتینو در خصوص نحوه تعامل و همکاری فیفا با فدراسیون فوتبال ایران گفت:ما تمامی موضوعات و مسائلی که در خصوص فدراسیون ها مطرح می شود را تنها از طریق همان فدراسیون پیگیری می کنیم و توجهی به گزارشات دیگر یا شایعات و مسائلی که مطرح می شود نداریم. به همین علت تعامل نزدیکی با کنفدراسیون فوتبال آسیا داریم و برای حل مسائل فدراسیون فوتبال ایران در زمینه های مختلف تلاش می کنیم.

آخرین واکنش ها به حذف ایران از جام جهانی

واکنش رییس فیفا

رییس فیفا در خصوص حضور زنان در ورزشگاهها گفت: این مساله یکی از موضوعات مورد توجه ماست که از فرایند سابق آن مطلع هستیم و انتظار داریم در مسابقات آینده فوتبال ایران هم به خواست فیفا در این مورد توجه شده و این جهت را دنبال کنیم. انتظار ما همکاری نزدیک فدراسیون فوتبال ایران است و در مقابل آمادگی داریم برای تکمیل زیرساخت های ورزشگاههای ایران به منظور حضور بانوان همکاری کنیم.

اینفانتینو همچنین در پاسخ به ماجدی و پیرامون مسائل مالی فدراسیون فوتبال ایران و مطالبات بلوکه شده این فدراسیون در فیفا عنوان نمود: در گفت و گو با شیخ سلمان و AFC در پی یافتن راه حلی برای رفع این مشکل خواهیم بود و تلاش می کنیم با روش مناسبی فدراسیون ایران بتواند به مطالبات خودش دست پیدا کند. از اقدام و تلاش های فدراسیون ایران قدردانی و حمایت کامل خودمان را از این فدراسیون اعلام می کنیم. امیدواریم با رفع مسائل موجود زمینه توسعه و توسعه تعاملات و همکاری ها فراهم شود، همچنین فدراسیون فوتبال ایران که در گروه مناسبی در مسابقات جام جهانی قرار گرفته بتواند برنامه خوبی برای آماده سازی تیم ملی این کشور فراهم کند و ایران با قدرت در جام جهانی حاضر شود.

واکنش سرپرست فدراسیون فوتبال

میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال نیز در این نشست با قدردانی از اینفانتینو بر تلاش فدراسیون فوتبال ایران به منظور توسعه همه جانبه فعالیت های بین المللی خصوصا دیپلماسی ورزشی تاکید کرده و ارتباط سازنده این فدراسیون با فیفا و AFC در راستای تقویت زیرساخت ها و حل مسائل فوتبال ایران را تاثیرگذار و حائز اهمیت ارزیابی کرد.

ماجدی همچنین در حاشیه این مراسم نشست مشترکی با فاطما سامورا دبیرکل فیفا داشت که خانم سامورا نیز بر ضرورت استمرار ارتباط و همکاری نزدیک دو طرف به شکل مستقیم و بدون واسطه تاکید کرد و گفت: فیفا در راستای حمایت از فدراسیون های عضو برای حل مسائل ساختاری و اجرایی فوتیال کشورها تلاش می کند و در این جهت هیچ توجهی به حواشی و ارتباطات غیر رسمی نداریم. از نظر ما فدراسیون فوتبال ایران مسئولیت کلیه موضوعات مرتبط را بر عهده دارد و در خصوص هر موضوعی تنها به صورت مکاتبه مستقیم با فدراسیون در ارتباط هستیم.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2144

به "آخرین واکنش ها به حذف ایران از جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین واکنش ها به حذف ایران از جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید