آشتیانی: دستگاه قضایی موضوع بدهی به کالدرون را بررسی کند

به گزارش علی آباد جدید، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت حساب و کتاب های استقلال و پرسپولیس توسط دیوان محاسبات، بررسی می شود.

آشتیانی: دستگاه قضایی موضوع بدهی به کالدرون را بررسی کند

به گزارش گروه ورزشی علی آباد جدید، امیررضا واعظ آشتیانی درباره محکومیت باشگاه پرسپولیس در پفراینده گابریل کالدرون گفت: تمام مسائل به نظارت برمی شود و نهادهای درون یا برون سازمانی، نظارتی روی این قراردادها نمی کنند. هیچ باشگاهی در تشکیلات خود، بودجه نویسی ندارد. باید مشخص شود باشگاه برای هر سال چقدر درآمد و هزینه دارد تا به اندازه همان درآمد هزینه کند.

وی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، ادامه داد: مجامع باشگاه ها فرمالیته هستند و حسابرسی نمی کنند. در باشگاه های دولتی و شبه دولتی، تصمیمات هیئت مدیره برای مجامع یا سازمان بالادستی نمی رود تا بررسی شود تصمیمات در چارچوب وظایف هیئت مدیره است یا خیر.

قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی با بیان اینکه عدم توجه و نظارت لازم باعث می شود کسی سراغ مدیران متخلف نرود، شرح داد: یک مدیر که نمی خواهم از او نام ببرم، می گفت بدهی برای مَرد است و مدیر دیگری می گوید اگر باشگاهی سه هزار میلیارد قیمت دارد، اشکالی ندارد چند میلیارد هم بدهی داشته باشد. این نگاه های بسیار سطح پایین، عدم آگاهی نسبت به مسائل مربوطه و تیمداری در چارچوب باشگاهی که می خواهد طبق قانون تجارت اداره شود، باعث این اتفاقات می شود.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با بیان این موضوع که چنین مدیرانی خود را دارای نگاهی نافذ و مناسب می دانند، شرح داد: شما انتظار دارید این اتفاقات نیفتد؟ اعتقاد دارم عمده مشکل ما این است که نسبت به قرارداد، به عهد خود وفا نمی کنیم. اگر قراردادی گران هم بسته شود و به تعهدات خود عمل کنیم، سود می کنیم. متاسفانه نه قرارداد خوب می بندند و نه به تعهدات خود پایبند هستند. فکر می کنند مربی و بازیکن خارجی هم مانند ایرانی ها رفتار می کند.

واعظ آشتیانی با بیان اینکه کوته بینی در بعضی مدیران وجود دارد، اعلام کرد: یک مدیر می گفت شکایت مربی یا بازیکن خارجی، شش سال طول می کشد و ما فرصت کافی را داریم. می بینیم مربیانی چون شفر به ایران می آیند و آن زمان می توانستیم کار را با دو میلیارد تومان تمام کنیم، اما حالا باید 20 میلیارد تومان پرداخت کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نهادهای نظارتی با این موضوع برخورد می شود یا خیر، مطرح کرد: شنیدم دیوان محاسبات کشور، حساب کتاب های استقلال و پرسپولیس را رصد می کند. اگر برخوردی با مدیر متخلفی که بیت المال را هدر داده، اجرا شده باشد، این موضوع رسانه ای نشده تا افکار عمومی بداند مدیر متخلفی که پول بیت المال یا مجموعه مورد نظرش را هدر داده، بازخواست می شود.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با اشاره به رفتار بعضی مدیران پیشین باشگاه ها گفت: بعضی از مدیران با مُشتی کاغذ زیر بغل، از این شبکه به شبکه دیگر می فرایند تا گزارش مالی بدهند. در حالی که آنها باید در نهادهای نظارتی پاسخگو باشند. متاسفانه بیت المال تضعیف می شود و یا در قبال این رفتار سکوت می کنند، یا اینکه نتیجه ورود خود را اعلام نمی کنند.

واعظ آشتیانی با بیان اینکه مراجع قضایی به عنوان مدعی العموم می تواند به موضوع ورود کند، شرح داد: وزارت ورزش علاقه ای ندارد وارد موضوعات شود. دستگاه قضایی اما برای استیفای بیت المال می تواند اتفاقات را بررسی کند. باید مشخص شود چه عواملی باعث شده پول کالدرون به این رقم (20 میلیارد تومان) برسد. اگر یک مدیر بابت حیف و میل و سوءمدیریت در هر عرصه محاکمه شود، مدیران توجه بیشتری به تصمیمات می کنند و تاثیر مثبتی روی آنها خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1217

به "آشتیانی: دستگاه قضایی موضوع بدهی به کالدرون را بررسی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشتیانی: دستگاه قضایی موضوع بدهی به کالدرون را بررسی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید