اعدام قریب الوقوع 5 جوان سعودی

به گزارش علی آباد جدید به نقل از العالم، یک سازمان حقوقی اروپایی در بیانیه ای اعلام نمود که مسئولان عربستان سعودی 5 شهروند جوان این کشور را به زودی اعدام خواهند کرد.

اعدام قریب الوقوع 5 جوان سعودی

در این بیانیه آمده است: اتهامات این 5 جوان مربوط به دوره کودکی آنها و حوادث سال 2011 القطیف در شرق عربستان است.

این سازمان غیر دولتی فعال در آلمان در اظهاراتی به فرانس 24 گفت: دادستان کل خواستار اشد مجازات برای این جوانان شد این در حالی است که ریاض دستکم 10 کودک را اعدام نموده است.

در ادامه بیانیه گفته شده است: سن این جوانان در زمان بازداشت را 9 سال بیان کرد. این سازمان، زمانی به این مساله توجه نشان داد که لایحه دفاعیه به دادستانی کل برای اعدام در جلسه 19 ژانویه ارائه شد.

عادل السعید معاون رئیس این سازمان گفت: در عربستان دادخواست های مرسوم در دادگاه ها وجود ندارد و بلکه فقط به وسیله تحویل دفاعیه های مکتوب است.

این سازمان در راستای افزایش مجازات اعدام در عربستان، از دادستانی کل خواست برای این 5 کودک (أحمد عبدالواحد الفرج - علی محمد آل بطی - محمدحسین آل نمر - علی حسن الفرج - محمد عصام الفرج)، حد محاربه را انجام دهد که در قالب محاکمه ای گروهی و غیر علنی برای 8 نفر در دادگاه جنایی تخصصی است.

این سازمان اضافه کرد: محمد عصام الفرج متولد 25 فوریه 2002 متهم به شرکت در تشییع یکی از قربانیان کشتار غیر قانونی عربستان توسط نیروهای ویژه عربستان در استان القطیف در سال 2012 شده، وی در آن موقع 9 سال داشت.

احمد الفرج متولد 22 مارس 1999 و علی ال بطی متولد 14 آوریل 1999 متهم به داشتن رابطه با افراد تحت تعقیب، آن موقع 13 سال داشتند، محمد آل نمر متولد 17 فوریه 1998 نیز متهم به مشارکت در مراسم تشییع یکی از قربانیان کشتار غیر قانونی است که آن موقع 14 سال داشت.

این سازمان اضافه کرد: از زمان بازداشت آنها پیش از دو سال پیش، شرایط وحشتناکی گذراندند از جمله بازداشت طولانی مدت بدون مراجعه به دادگاه، حبس انفرادی و محرومیت از داشتن وکیل، شکنجه و دیگر رفتارهای غیرانسانی و خفت بار.

به همین دلیل، این سازمان در حال حاضر خبر اعدام 3 جوان دیگر علی آل نمر، عبدالله الزاهر، داوود المرهون را دریافت کرد که در کودکی در مسائل مربوط به تظاهرات بازداشت شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 936

به "اعدام قریب الوقوع 5 جوان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعدام قریب الوقوع 5 جوان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید