افزایش همکاری ایران و کنیا برای توسعه فناوری های آب و فاضلاب ، فرصتی برای صادرات محصولات ایرانی

به گزارش علی آباد جدید، به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نشستی تجاری میان هیات کنیایی و ایرانی برای توسعه همکاری های مشترک حوزه آب و فاضلاب برگزار گردید.

افزایش همکاری ایران و کنیا برای توسعه فناوری های آب و فاضلاب ، فرصتی برای صادرات محصولات ایرانی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آب و فاضلاب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک همکاری مشترک با وزارت امور خارجه از یک هیات تجاری کنیایی میزبانی کردند تا توانمندی های ایران در حوزه آب و فاضلاب را به نمایش بگذارند و برای افزایش همکاری ها با این کشور گام بردارند.

شرکت های فناور، دانش بنیان و خلاق و تولیدکنندگان صنعتی در این نشست حضور داشتند. هدف از آن هم توسعه فناوری های آب و فاضلاب، آموزش، انتقال فناوری، صادرات محصولات آب و فاضلاب بود؛ بنابراین انتقال دانش و فناوری حوزه آب و فاضلاب به کشور کنیا به اسم یکی از مباحث مطرح شده در این نشست دنبال شد. فناوری هایی، چون تصفیه آب، انتقال آب، مدیریت و بهره وری از منابع آب و بهینه سازی در مصرف در حوزه کشاورزی و شهری.

در این نشست مسئولان شهر بومت کنیا همانند شهردار، مسئولان و مدیران شهری، نمایندگانی از سازمان های فعال در حوزه آب و فاضلاب و تجار این کشور حضور داشتند و با شرکت های دانش بنیان و صنعتگران ایرانی جلساتی مشترک برگزار کردند تا با توانمندی های ایران در حوزه آب و فاضلاب آشنا شوند.

البته برای توسعه صادرات محصولات و خدمات ایران ساخت به کشور کنیا هم موضوعاتی مطرح شد تا شاهد رونق صادرات در این حوزه باشیم. در این راستا تفاهم نامه ای هم در این نشست آماده شد. هدف از آن هم توسعه همکاری ها و اقدامات مشترک میان دو کشور بود.

بعلاوه قرار است از ظرفیت خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت در کنیا هم استفاده گردد و در نمایشگاه دائمی این خانه محصولاتی فناورانه و دانش بنیان از حوزه آب و فاضلاب به نمایش در آید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1945

به "افزایش همکاری ایران و کنیا برای توسعه فناوری های آب و فاضلاب ، فرصتی برای صادرات محصولات ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش همکاری ایران و کنیا برای توسعه فناوری های آب و فاضلاب ، فرصتی برای صادرات محصولات ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید