افشای جزئیات تازه ای از فساد اقتصادی نخست وزیر سابق مالزی

به گزارش علی آباد جدید، کمیسیون مقابله با فساد مالزی اواخر سال 2015 میلادی اسناد و مدارکی را درباره اتهام فساد اقتصادی نخست وزیر سابق این کشور به دست آورده ولی دادستان کل مالزی این اسناد را نادیده گرفته است.

افشای جزئیات تازه ای از فساد اقتصادی نخست وزیر سابق مالزی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل علی آباد جدید به نقل از رویترز، یک عضو کمیته ویژه تحقیق درباره پرونده فساد اقتصادی نجیب رزاق نخست وزیر پیشین مالزی تاکید نمود: کمیسیون مقابله با فساد اواخر 2015 میلادی اسناد و مدارکی را پیدا کرد که نشانگر انتقال 42 میلیون رینگیت معادل 10.6 میلیون دلار از حساب یک صندوق دولتی به حساب نجیب رزاق بوده است ولی توصیه های این کمیسیون برای تحقیق بیشتر در این خصوص از سوی دادستان کل مالزی رد شده است.

نجیب رزاق که در انتخابات هفته قبل برکنار شد، بارها هرگونه اتهام فساد اقتصادی را رد نموده است. وی مدعی است که پول های واریز شده به حسابش، اعانه و یاری اقتصادی از سوی یک شاهزاده سعودی بوده است.

ماهاتیر محمد نخست وزیر جدید مالزی که روز پنجشنبه سوگند یاد نموده است، قول داده است تا درباره پرونده فساد اقتصادی نجیب رزاق تحقیقات کاملی انجام دهد و با کلیه کسانی که در این پرونده فساد اقتصادی نقش داشته اند، برخورد کند.

حداقل 6 کشور از جمله آمریکا و سوئیس در حال تحقیق درباره این ادعا هستند که 4.5 میلیارد دلار از منابع اقتصادی یک صندوق دولتی مالزی به طور غیرقانونی خارج شده است.

لیم چی وی عضو کمیته ویژه تحقیق درباره پرونده فساد اقتصادی نجیب رزاق گفت: اواخر سال 2015 میلادی اسناد و مدارک مربوط به دریافت 10.6 میلیون دلار از سوی رزاق به محمد افندی علی دادستان کل مالزی تحویل داده شد ولی وی حاضر به تحقیقات بیشتر در این باره نشده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 563

به "افشای جزئیات تازه ای از فساد اقتصادی نخست وزیر سابق مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای جزئیات تازه ای از فساد اقتصادی نخست وزیر سابق مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید