اخبار سیاسی

اولیانوف: سیاسی کردن همکاری ایران و آژانس راهی به بن بست رسیده است

کننده دائم روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی از کشورهای عضو این سازمان خواست از برخورد سیاسی با موضوع همکاری ها با ایران خودداری کنند تا مسائل به جای مانده بطور عادی و باآرامش حل و فصل شوند.

2 مهر 1400

تور ارزان اروپا: رویکرد تازه اتحادیه اروپا برای بحران یمن؛ منصور هادی برکنار می گردد؟

همزمان با احتمال برگزاری نشست قریب الوقوع شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره بحران یمن، شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا از رویکردی تازه سخن به میان آورده که در آن به تتازهنظر در مشروعیت رئیس دولت مستعفی اشاره شده است. ...

19 شهریور 1400

همکاری این چهار شرکت در راستای کارکرد بهتر باتری و تغییرات اقلیمی است

چهار تولیدکننده عظیم موتور براین باورند که داشتن یک سیستم باتری استاندارد بین برندهای مختلف در بازارهای جهانی باعث راحتی هرچه بیشتر مصرف کنندگان خواهد شد و آن ها دیگر مجبور نخواهند بود با چندین نوع باتری برای محصولات مختلف روبرو شوند.

19 شهریور 1400

کارهایی که مردم ترکیه را عصبانی می نماید!

مردم ترکیه به مهمان نوازی و رفتار محبت آمیز شان معروف هستند پس عصبانی کردن آن ها کار بسیار سختی است. اما یکسری اعمال جهانگرد ها هست که افراد محلی خیلی به مذاقشان خوش نمی آید. ما آن ها را برای شما فهرست نموده ایم تا از انجام آن ها دوری کنید. در ادامه با مجله...

23 مرداد 1400

خط و نشان روسیه برای ناتو:خطر در کمین شماست

خبرنگاران:روسیه برای انگلیس و سایر اعضای ناتو برای ورود به مرزهای آبی خط و نشان کشید

18 مرداد 1400

ارونقی: کامیون های دست دوم اروپایی بدون ثبت سفارش وارد کشور شده

در حالی وزارت راه توپ فرایند کُند نوسازی کامیون های فرسوده را به زمین گمرک انداخته که معاون فنی گمرک گفت: کامیون های دست دوم اروپایی بدون ثبت سفارش وارد کشور شده است.

18 مرداد 1400

درخواست اعلام آمار واقعی قربانیان غیرنظامی حملات آمریکا

دو قانون گذار آمریکایی در نامه ای به وزیر دفاع این کشور از عدم انتشار تعداد واقعی قربانیان غیرنظامی حملات آمریکا و امتناع از پرداخت غرامت به خانواده های آن ها انتقاد کردند.

12 مرداد 1400

بومیان کانادا در جست وجوی گورهای جمعی دیگر؛ پکن: عذرخواهی ترودو کافی نیست

همچنان که بومیان کانادایی در جست وجوی گورهای جمعی بیشتری هستند، چین از کانادا خواست به جای عذرخواهی لفظی، از بومیان حمایت کند.

10 مرداد 1400

آنالیز ضرورت یا حرمت سلاح هسته ای در تلویزیون

برنامه تلویزیونی سوره این هفته به موضوع سلاح هسته ای و حرمت یا ضرورت آن می پردازد.

10 مرداد 1400

سوال های سخت کنکور 1400 حذف یا با تاثیر مثبت اعمال می شود

سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه ای به داوطلبان معترض کنکور 1400 گفت، با بررسی مجدد سوال های سخت ریاضی در سه گروه آزمایشی، آن سؤال به صورت تأثیر مثبت اعمال یا حذف خواهد شد.

9 مرداد 1400

روسیه: ثبات راهبردی در گفت و گو با آمریکا باید فضا را هم در بر بگیرد

سرگی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه اظهار داشت که گفت و گوهای روسیه و آمریکا درباره ثبات راهبردی باید موضوع فضا را به صورت گسترده در بر بگیرد.

3 مرداد 1400

مصرف از مرز 59 هزار مگاوات گذشت

مصرف برق روز گذشته با ثبت رکوردی تاریخی، مرز 59 هزار مگاوات را پشت سر گذاشت که این افزایش، می تواند صنعت برق کشور را در تامین نیاز کشور با چالش جدی روبرو کرده و به خاموشی های تازه منجر شود.

2 مرداد 1400

ناتو دسترسی نمایندگان بلاروس به مقرهای خود را محدود کرد

دبیرکل ناتو از محدودیت دسترسی کارکنان نمایندگی دیپلماتیک بلاروس به مقرهای ناتو پس از ماجرای فرود هواپیمای مسافربری در فرودگاه مینسک اطلاع داد.

30 تیر 1400

انفجار مهیب در بندر دبی زیر سایه اختلافات نفتی امارات با ریاض

یک کشتی تجاری در بندر جبل علی واقع در دبی در حالی بامداد پنجشنبه منفجر شد که عربستان سعودی و امارات عربی متحده بر سر افزایش فراوری و صادرات نفت به اختلاف نظر جدی خورده اند.

29 تیر 1400

حضور وزیر ورزش در تمرین شاگردان اسکوچیچ (عکس)

وزیر ورزش و جوانان در تمرین تیم ملی فوتبال بزرگسالان حاضر شد.

24 تیر 1400

جان کری و بن سلمان تغییرات آب و هوایی را بررسی کردند

ایسنا نوشت: ولیعهد سعودی و جان کری، به تلاش های به کار گرفته شده در راستای مقابله با تغییرات آب وهوایی در راس آن ابتکارعمل های عربستان سبز و خاورمیانه سبز عربستان پرداختند.

20 تیر 1400

جابجایی قدرت به وسیله نظامی ثبات را در افغانستان را پایدار نمی سازد

تهران (پانا) - دستیار وزیر و مدیرکل غرب آسیا وزارت امور خارجه تاکید نمود که جابجایی قدرت (در افغانستان) به وسیله نظامی غیرممکن است و صلح و ثبات را در این کشور پایدار نمی سازد.

18 تیر 1400

آلمان توپ را برای احیای برجام به زمین ایران انداخت

وزیر خارجه آلمان بدون اشاره به آنچه احتیاج است از سوی آمریکا برای به نتیجه رسیدن گفت وگوهای وین انجام گردد، از ایران خواست به کوشش های دیپلماتیک برای احیای برجام سرعت ببخشد.

17 تیر 1400

دست خالی جباراف از سفر به ترکیه؛ پشت پای آنکارا به درخواست بیشکک

نخستین سفر رسمی رئیس جمهور قرقیزستان به ترکیه هر چند با تبلیغات زیادی در رسانه های این کشور بازتاب داشت اما دستاورد قابل توجه مالی و مالی نداشت و عملا آنکارا به درخواست های بیشکک پشت پا زد.

15 تیر 1400

کشف یک بمب جاسازی شده در خودروی یک مقام ایتالیایی در رُم

شهردار پایتخت ایتالیا از کشف یک بمب جاسازی شده در خودروی متعلق به یکی از مقامات شهرداری پیش از شروع بازی تیم های فوتبال ایتالیا و سوئیس اطلاع داد.

14 تیر 1400
تعداد: (464)