اخبار سیاسی

تاکید رئیس جمهور برزیل به مقابله هیستری کرونا

درحالی که بزرگترین شهر برزیل تعطیل شده، رئیس جمهوری به انتقاد از هیستری به وجود آمده درباره کروناویروس پرداخته و تاکید نموده که زندگی باید ادامه یابد و مشاغل حفظ شوند.

11 فروردین 1399

جانسون تعدادی از وزیران را عزل کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس تعدادی از وزرای کابینه خود را برکنار و در صدد است با افراد جدیدی جایگزین کند.

8 فروردین 1399

گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان و وزیر خارجه بلغارستان

وزرای خارجه دو کشور در مورد شرایط کرونا و اثرات منفی تحریمهای ایالات متحده آمریکا در زمینه تامین اقلام ضروری برای جلوگیری از شیوع آن در کشورمان مصاحبه کردند.

4 فروردین 1399

چه چیزی جمهوریت نظام را تهدید می نماید?

در آستانه انتها چهل و یکمین سال استقرار جمهوری اسلامی و همزمان با برگزاری یازدهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی فرصتی فراهم شده که همه فعالان سیاسی در داخل و خارج کشور بار دیگر به واژه های انتخابات، جمهوریت، نقش مردم و... بپردازند. شاید صریح تر از همه...

1 فروردین 1399

اقداماتی که شورای نگهبان برای حفظ حیثیت داوطلبان و رعایت حقوق آن ها انجام داده است

سخنگوی شورای نگهبان در یادداشتی به بعضی از اقداماتی که شورای نگهبان برای حفظ حیثیت داوطلبان و رعایت حقوق آن ها انجام داده است، اشاره نمود.

25 اسفند 1398

خانلری: افزایش زمان تبلیغات فرصت بیشتری را برای انتخاب اصلح می دهد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: افزایش زمان تبلیغات فرصت بیشتری را برای یک انتخاب اصلح به مردم می دهد. زمان دو هفته برای اینکه کاندیداها بتوانند به معرفی برنامه ها و طرح های خود بپردازند، معقول است.

25 اسفند 1398

جریمه مالیاتی در انتظار وکلای متخلف

درحالیکه با شروع بهمن ماه مهلت قانونی وکلا برای ثبت نام در سامانه صندوق فروش و نصب کارتخوان به اتمام رسیده است، معاون سازمان امور مالیاتی از امکان وکلا برای ثبت نام بعد از مهلت قانونی در این سامانه خبر داد. بر این اساس وکلایی که پس از تاریخ مشخص شده اقدام...

24 اسفند 1398

برگزاری کنفرانس بین المللی درباره روهینجا در آنکارا

آنکارا روز جمعه میزبان کنفرانس مشورتی و بین المللی درباره بحران روهینجا با تمرکز بر چالش های پیشروی ارتقای شرایط زندگی برای پناهجویان بود.

22 اسفند 1398

بسته حمایت از صادرات غیرنفتی تبلیغاتی است

بسته توسعه صادرات غیرنفتی ابلاغ شد؛ به گفته معاون وزیر اقتصاد و دارایی با سپرده گذاری ارزی و ریالی به صادرکنندگان تسهیلات اعطا می گردد. این بسته توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مصوب شده است. یکی از ابزارهای این بسته سپرده گذاری یک هزار میلیارد ریالی...

19 اسفند 1398

آیفون 12 و چهار ویژگی که از آن انتظار داریم

فعلا تا رونمایی از آیفون 12 زمان زیادی مانده ولی بیشتر کارشناسان چهار ویژگی مهم در نسل بعدی آیفون را پیش بینی نموده اند.

19 اسفند 1398

تحریم های آمریکا دسترسی بیماران نادر ایران به دارو را با مشکل روبرو کرده است

سفیر ایران در اسپانیا گفت: شرکت های دارویی به دلیل فشار های آمریکا نمی توانند هیچ دارویی به ایران صادر کنند.

15 اسفند 1398

تدوین نقشه راه تجاری سازی محصولات صنایع دستی گلستان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: با تشکیل کارگروهی نقشه راه تجاری سازی و بازاریابی صنایع دستی گلستان با هدف معرفی و رونق فروش محصولات هنرمندان تدوین خواهد شد.

15 اسفند 1398

یک عاشقانه دانشگاهی! ، شماره 79 نشریه دانشجویی دانشجویان منتشر شد

به همت دانشجویان دانشگاه آزاد شماره 79 نشریه دانشجویی دانشجویان منتشر شد.

15 اسفند 1398

لیبی، حمله نیروهای حفتر به طرابلس پس از سرانجام نشست برلین

ساعاتی پس از خاتمه نشست برلین که برای خاتمه دادن به بحران لیبی و برقراری آتش بس در این کشور در آلمان برگزار شده بود، نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر به طرابلس حمله کردند.

15 اسفند 1398

سئول: همکاری های دوکره نباید معطل مذاکره با آمریکا بماند

وزیر امور خارجه کره جنوبی در سفر به آمریکا گفت، همکاری های دو کره می تواند فارغ از مذاکرات واشنگتن و پیونگ یانگ انجام گیرد.

12 اسفند 1398

اختصاص شعبه ای در دادگستری تهران برای رسیدگی به دعاوی حوزه تجارت و سرمایه گذاری خارجی

قوه قضاییه با پیشنهاد معاونت دیپلماسی مالی وزارت خارجه برای اختصاص شعبه ای در دادگستری تهران به منظور رسیدگی به دعاوی بین المللی در حوزه تجارت و سرمایه گذاری خارجی موافقت کرد.

12 اسفند 1398

واکنش وزیر اقتصاد به هدیه مجمع عمومی یکی از بانک ها به او ، توکلی نامه نوشت

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به وزیر امور مالی و دارایی اقدام ماه های گذشته وی در عدم پذیرش هدیه از سوی مجمع عمومی یکی از بانک ها را اقدامی قابل تقدیر دانست و خواهان تنبیه کسانی شد که این رفتار خیانت آمیز را انجام...

11 اسفند 1398

عیار 15، جزئیات تجارت ایران با 15 کشور همسایه ، روسیه، عراق و عمان شرکای استراتژیک جدید

مقایسه سهم صادرات و واردات کشورهای همسایه در تجارت خارجی ایران در سال گذشته نشان می دهد در سال 97 عراق توأمان هم بیشترین افت صادرات به ایران را داشته است و هم بیشترین رشد واردات از ایران را؛ موضوعی که البته برای ترکیه نیز قابل توجه است.

11 اسفند 1398

رایزنی های تلفنی وزرای خارجه سوئد و فنلاند با ظریف

وزرای خارجه سوئد و فنلاند با وزیر خارجه ایران جداگانه تلفنی مصاحبه و درباره آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی رایزنی کردند.

9 اسفند 1398

پاسخ به تهدید ترامپ از موسسه شرق شناسی شیکاگو، متیو استولپر: ایران بزرگترین نهاد سیاسی دنیا تا پیش از امپراتوری روم بود

خبرنگاران: متیو استولپر استاد عیلام شناسی در موسسه شرق شناسی شیکاگو که سال ها بر خوانش الواح هخامنشی به امانت داده شده به آن موسسه فعالیت نموده است تهدید ترامپ برای هدف قرار دادن مراکز فرهنگی ایران را محکوم کرد و در نشستی در شیکاگو به تهدید رییس جمهوری...

9 اسفند 1398
تعداد: (207)