اخبار سیاسی

تاکید رئیس جدید کمیسیون اروپایی بر لزوم چند جانبه گرایی برای حل بحران ها

رئیس جدید کمیسیون اروپایی که رسما از روز یکشنبه کار خود را شروع خواهد نمود بر لزوم چند جانبه گرایی برای حل بحران ها تاکید نموده و تقویت این اتحادیه را از مهمترین تکالیف خود در این مسئولیت بیان کرد.

22 آذر 1398

دمشق: کوشش های ترکیه برای ایجاد منطقه امن نقض قوانین بین المللی است

معاون وزیر خارجه سوریه که ریاست هیات این کشور را در هجدهمین نشست سران کشورهای جنبش عدم تعهد در باکو برعهده دارد، کوشش های ترکیه برای ایجاد منطقه امن در سوریه را نقض قوانین بین المللی بیان کرد.

21 آذر 1398

اتحادیه مالی اوراسیا؛ فرصتی طلایی برای ایران

به گزارش خبرنگاران، مهدی خورسند، کارشناس ارشد مطالعات اوراسیا دانشگاه علامه طباطبایی در یادداشتی که در اختیار مهر قرار داده، فرصت های ناشی از پیوستن به اتحادیه مالی اوراسیا را مورد اشاره قرار داده است که متن کامل یادداشت از نظرتان می گذرد:

19 آذر 1398

نگاهی به اجلاس روسیه - آفریقا در سوچی

نخستین روز اجلاس روسیه - آفریقا در حالی به پایان رسید که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز پرکاری را پشت سرگذاشت و پس از دیدار با رهبران کشورهای مختلف، خبر از توافقاتی بعضا دفاعی، نظامی، اقتصادی و دیپلماتیک میان طرفین مطرح شد تا مسکو نشان داده باشد...

18 آذر 1398

معترضان لبنانی؛ خسته از کشورداری طایفه ای

تظاهرات در لبنان که با اعتراض به وضع مالیات بر شبکه های اجتماعی شروع شد و در ادامه به مسأله فساد رسید، حالا مسائل طایفه ای را هدف گرفته است و از همین رو هم هست که بسته اصلاحیه پیشنهادی سعد حریری نتوانست مردم را به خانه هایشان بازگرداند.

17 آذر 1398

یادداشت، اروپا و گزینه ادامه فشار بر ایران در واکنش به گام چهارم

بیانیه اخیر اروپا در واکنش به گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای و ادعای آنها به پایبندی به تعهدات برجامی خود، نشان از آن دارد که یا اروپا پیغام گام های ایران را نگرفته و یا گمان می نماید با اتخاذ سیاست ادامه فشار به مقابله با راهبرد مقاومت فعال ایران گردد....

16 آذر 1398

گردشگری زباله: تایلند در راستا تبدیل شدن به گورستان زباله های الکترونیکی

بعد از پاسخ منفی پکن به آلودگی های وارداتی، اکنون تاجران زباله های الکترونیکی به سمت تایلند رهسپار شده اند.

13 آذر 1398

سفر به چین (پکن .شیان.شانگهای.هانگزو) (بخش 2)

با توجه به رزرو هتل که قبلا به وسیله سایت انجام داده بودم و نزدیکی ان پای پیاده به سمت هتل حرکت کردیم هر چند ساعت پذیرش ساعت 2 بود ولی امید داشتیم که وسایلمان را تحویل بگیرند و کمی سبک شویم در میانه راه موقع رد شدن از زیر گذری که از داخل پاساژ رد می شد دیدم...

12 آذر 1398

افشای جزئیات تازه ای از فساد اقتصادی نخست وزیر سابق مالزی

کمیسیون مقابله با فساد مالزی اواخر سال 2015 میلادی اسناد و مدارکی را درباره اتهام فساد اقتصادی نخست وزیر سابق این کشور به دست آورده ولی دادستان کل مالزی این اسناد را نادیده گرفته است.

11 آذر 1398

نخست وزیر مالزی به پاکستان سفر می نماید

سخنگوی ارتش پاکستان با اعلام برنامه های ویژه 23 مارس گفت: میهمان ویژه روز ملی پاکستان نخست وزیر مالزی خواهد بود.

10 آذر 1398

بله اسکاتلندی ها به جدایی از انگلیس رهبری کامرون را زیرسوال خواهد برد

خبرنگاران: یک کارشناس انگلیسی بله احتمالی اسکاتلندی ها به جدایی از انگلیس را شوکی برای عرصه سیاست داخلی این کشور دانست و گفت چنین رویدادی می توان اشتیاق ساکنان دیگر مناطق این کشور برای پیمودن چنین مسیری را به دنبال داشته باشد.

10 آذر 1398

ضرورت ایجاد پرواز هوایی مستقیم میان ایران و ویتنام

تاکید بر چندجانبه شدن روابط ایران و ویتنام، ارایه تسهیلات لازم برای افزایش حجم روابط تجاری دو کشور ، سرمایه گذاری های مشترک و ... از جمله موضوعاتی بود که در این دیدار از سوی معاون امور بین الملل اتاق ایران به آنها پرداخته شد.

9 آذر 1398

ترکیه می تواند از ناتو اخراج گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیوزویک، اریک سوالول، نماینده کنگره آمریکا پیشنهاد اخراج ترکیه از سازمان ناتو را مطرح نموده است.

6 آذر 1398

رده بندی بهترین شهرهای جهان برای زندگی│رتبه عجیب تهران در پایین جدول رده بندی برترین شهرهای سال 2019 ، دبی باکیفیت ترین شهر خاورمیانه برای زندگی شد

خبرنگاران: موسسه مشاور منابع انسانی مرسر به سنت سال های گذشته 231 شهر را در نقاط مختلف جهان برمبنای کیفیت زندگی شان رده بندی کرد. در رتبه بندی بهترین شهرهای جهان برای زندگی در سال 2019 شهر وین پایتخت اتریش برای دهمین سال پیاپی در رتبه نخست ایستاد.

6 آذر 1398

گفتگوی پامپئو و برهم صالح درباره حمله ترکیه به سوریه

مایک پامپئو در تماسی تلفنی با رییس جمهور عراق درباره حمله نظامی ترکیه به سوریه و تمایل آمریکا برای پایان فوری آن مصاحبه کرد.

5 آذر 1398

روسیه درباره اقدامات آمریکا علیه سازمان بیانیه صادر کرد

فارس نوشت: وزارت امور خارجه روسیه روز یکشنبه (امروز) در بیانیه ای گفت که واشنگتن در کوشش است تا با ایجاد مانع برای ویزا هیات نمایندگان کشورها و نادیده دریافت تعهدات خود در تامین بودجه سازمان ملل، در کار این سازمان کارشکنی کند.

3 آذر 1398

به طرح عمران خان بی تفاوت نباشیم

طی ماههای اخیر پای میانجیگران منطقه ای به منازعه ایران و عربستان باز شده و هر روز شاهد رفت و آمد های دیپلماتیک در پایتخت های دو کشور هستیم.

2 آذر 1398

اعتیاد دغدغه نخست مردم جامعه است

مومنی با بیان اینکه مردم اعتیاد به موادمخدر را نخستین دغدغه خود می دانند، گفت: 66 درصد مردم تمایل دارند که در حوزه پیشگیری از اعتیاد همکاری نمایند.

28 آبان 1398

وزیر دفاع فرانسه: حمله ترکیه به شمال شرقی سوریه باید متوقف شود

وزیر دفاع فرانسه خواستار توقف عملیات نظامی ترکیه در مناطق شمال شرقی سوریه شد.

27 آبان 1398

22 تفاهمنامه بین شرکتهای دانش بنیان و صنعت خودرو منعقد شد

به گزارش خبرنگاران، امروز در حاشیه آخرین روز گردهمایی فناورانه صنعت خودرو، 22 تفاهمنامه به ارزش 650 میلیارد و 500 میلیون تومان میان شرکت های دانش بنیان و حوزه های مرتبط با صنعت خودرو منعقد شد.

25 آبان 1398
تعداد: (135)