اخبار سیاسی

کرونا در اروپا، از تمدید کنترل های مرزی در آلمان تا شروع موج سوم در فرانسه

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا از تمدید کنترل های مرزی در آلمان برای مهار کرونا و همچنین بحرانی شدن شرایط کرونایی در فرانسه و به ویژه در پایتخت این کشور خبر می دهد.

17 فروردین 1400

عربستان، فروپاشی سازمان های حامی محمد بن سلمان

به دنبال انتشار گزارش قتل روزنامه نگار منتقد سعودی بسیاری از سازمان ها و موسسه های حامی ولیعهد سعودی دچار تزلزل شده اند.

16 فروردین 1400

زمان واریز سود سهام عدالت ، سه سناریو درباره دامنه نوسان بورس

به گزارش خبرنگاران، فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در خصوص واریز سود سهام عدالت اظهارداشت: از 10 روز قبل در تلاشیم که سود را از شرکت ها بگیریم و قبل از عید پرداخت کنیم. سعی می کنیم چهارشنبه و پنجشنبه سود سهام عدالت به حساب افراد واریز گردد.

15 فروردین 1400

ماجرای دنباله دار وعده های عمل نشده دولتی، هوای تازه ای که بعد از یک سال هم به حوزه نشر نرسید خبرنگاران

با گذشت یکسال از خسارت ها و چالش های پاندمی کرونا نشر در کشور شرایط سختی را پشت سر گذاشت. در این بین وعده های مسئولین هم برای حمایت از این حوزه کم نبود. اما آنچه اهمیت دارد این است که وعده های حمایت از حوزه نشر تا چه حد عملیاتی شدند؟

13 فروردین 1400

مدیر میلیاردر آمازون استعفا می دهد

جف بزوس میلیاردر موسس شرکت آمازون به عنوان بزرگترین غول تجارت الکترونیک جهان اظهار داشت که قصد دارد از سمت مدیر عاملی این شرکت استعفا کند.

13 فروردین 1400

هشدار وزیر بهداشت اتریش درباره وقوع پاندمی در پاندمی

وزیر بهداشت اتریش با توجه به شمار روزافزون موارد ابتلا به ویروس های جهش یافته در کشور درباره وقوع پاندمی در پاندمی هشدار داده و مخالفان قواعد ضد کرونایی هم در وین اتریش اعتراض کردند.

9 فروردین 1400

ملاقات فیصل المقداد با همتای عمانی، تاکید بر اهمیت صندلی مهم دمشق

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه در جریان سفر به عمان با بدر البو سعیدی همتای عمانی خود ملاقات کرد. در این ملاقات راههای تقویت روابط دوجانبه و مهمترین مسائل و تحولات منطقه و دنیا مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

8 فروردین 1400

طرح امنیتی ویژه سفر پاپ به عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از السومریه، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز(چهارشنبه) از تدوین طرحی برای تامین امنیت سفر پاپ واتیکان به عراق در پنجم ماه آینده اطلاع داد.

8 فروردین 1400

اولویت دولت توسعه مناطق محروم است

خبرنگاران/اصفهان فرماندار چادگان گفت: دولت با ارتقای شاخص های توسعه، اهتمام و توجه خود را در جهت بهبود معیشت مردم در شرایط ناشی از تحریم ها و شیوع ویروس کرونا به ویژه در مناطق محروم سوق داده است.

7 فروردین 1400

خبر مهم برای بازارها ، اعلام موضع آمریکا درباره جلسه شورای حکام

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری المانیتور، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه پس از گزارش ها درباره اینکه سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس پیش نویس قطعنامه علیه ایران را که اوایل هفته جاری در اختیار اعضای شورای حکام آژانس بین...

6 فروردین 1400

مجلس اروپا آمریکا را تهدید کرد

یک مقام بلند پایه مجلس اروپا آمریکا را تهدید کرد که در صورت عمل نکردن به تعهدات خود برای تحویل واکسن به این اتحادیه، اروپا صادرات مواد اولیه برای فراوری واکسن به ایالات متحده را متوقف می نماید.

4 فروردین 1400

اتخاذ تصمیم های خلق الساعه برنامه یزی های تولید را بهم می زند

تهران (پانا) - مدیر برنامه ریزی یک گروه صنعتی غذایی می گوید برخی تصمیم ها و سیاست ها در حوزه اقتصاد به گونه ای است که برنامه ریزی تولیدکنندگان برای روندهای تولید و صادرات را بهم می زند و فرصت اصلاح زنجیره تولید را از تولیدکنندگان سلب می کند.

3 فروردین 1400

علی اف: ارمنستان هرگز در چنین شرایط اسفناکی قرار نگرفته بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان امروز آدینه در سخنانی با اشاره به رویدادهای اخیر در ایروان گفت: ارمنستان هرگز در چنین شرایط اسفناکی قرار نگرفته بود.

1 فروردین 1400

لیبی، درخواست برای تشکیل فوری دولت دیبیه

شورای عالی دولت لیبی از نخست وزیر منتخب این کشور خواست هرچه سریع تر کابینه اش را تشکیل دهد.

30 اسفند 1399

در یک سالگی کرونا، روزنوشت های کرونایی یک نویسنده خانه دار منتشر شد

به گزارش خبرنگاران (ایبنا)، به من دست نزن، اثر جدید فائضه غفارحدادی، نویسنده کتاب تحسین شده خط مقدم (روایتی داستانی از تشکیل یگان موشکی ایران به موضوع زندگی سردار شهید تهرانی مقدم) با موضوع کرونا است که همزمان با یک سالگی شیوع ویروس منحوس کرونا توسط...

28 اسفند 1399

سفر امروز حریری به قطر

رسانه های محلی در لبنان از سفر امروز (چهار شنبه) نخست وزیر این کشور به دوحه خبر دادند.

25 اسفند 1399

ظریف:مردم ایران سختی کشیدند اما در برابر زورگویی تسلیم نمی شوند

تهران (پانا)-وزیر امور خارجه گفت مردم ایران احترام را با احترام جواب می دهند و برابر تهدید و فشار با مقاومت جواب می دهند و هر که این مردم را در تاریخ تهدید نموده به زباله دان تاریخ پیوسته است و این مردم همچنان بلند قامت ایستاده اند.

23 اسفند 1399

واکنش یمن به ادعاهای بایدن: فریب حرفت را نمی خوریم

عضو شورای عالی سیاسی یمن در واکنش به ادعای آمریکا مبنی بر توقف حمایت از جنگ علیه یمن تاکید نمود یمنی ها فریب این حرف ها را نمی خورند.

22 اسفند 1399

مقام ارشد اروپایی: برای برگزاری یک نشست غیررسمی میان اعضای برجام و آمریکا کوشش می کنیم

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد اروپایی گزارش داد که اتحادیه اروپا در صدد فراهم کردن مقدمات برگزاری یک نشست غیررسمی میان اعضای برجام و آمریکا هستند.

19 اسفند 1399

رییس اتاق ایران از رسیدن نرخ اشتغالزایی بخش خصوصی به 84 درصد خبر داد

تهران (پانا) - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت با وجود همه مصایب و دشوارهای بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی و شرایط اقتصاد کشور نرخ اشتغالزایی توسط بخش خصوصی طی 10 سال گذشته از 77 به 84 درصد رسیده است که نشان دهنده افزایش اشتغالزایی مبتنی...

18 اسفند 1399
تعداد: (414)