انجام موفقیت آمیز دومین انتقال هوایی عضو پیوندی در هفته جاری از مشهد به تهران

به گزارش علی آباد جدید، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از انجام موفقیت آمیز دومین انتقال هوایی عضو پیوندی در هفته جاری از مشهد به تهران، اطلاع داد.

انجام موفقیت آمیز دومین انتقال هوایی عضو پیوندی در هفته جاری از مشهد به تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بنا بر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مهدی شادنوش، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در این خصوص، گفت: با کمک خداوند متعال و با همکاری تیم های پیوند و واحد های فراهم آوری دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، ایران، سازمان اورژانس کشور و اورژانس هوایی عملیات انتقال هوایی و پیوند اعضا با موفقیت صورت گرفت.

شادنوش گفت: در این پیوند، گیرنده دختر 13 ساله ای است که به مدت 70 روز در ای سی یو بستری بوده است. قهرمان دهنده عضو نیز جوان 19 ساله ای است که به علت خفگی دچار مرگ مغزی شده بود.

وی اضافه کرد: ساعت 8 صبح پرواز به سمت مشهد حرکت نموده، قلب توسط تیم پیوند بیمارستان منتصریه مشهد برداشته و به وسیله اورژانس هوایی به بیمارستان شهید رجایی برای پیوند انتقال یافت.

وی اضافه کرد: یک کلیه و کبد به طور همزمان به یک بیمار و دومین کلیه به فرد نیازمند دیگری در مشهد پیوند زده شد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزات بهداشت توضیح داد: این دومین انتقال عضو پیوندی در هفته جاری از مشهد به تهران بوده و در انتقال چند روز گذشته، قلب پیوندی جوان 21 ساله به صورت هوایی به تهران منتقل و با موفقیت پیوند زده شد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها مطرح کرد: با وجود اینکه اپیدمی کرونا شرایط عمل و انجام پیوند را سخت تر نموده است، اما با همکاری و کوشش شبانه روزی تمامی همکارانم در مراکز فراهم اوری پیوند اعضا این اقدام خداپسندانه با جدیت و حساسیت ویژه ای پیگیری می گردد.

وی اضافه کرد: در شرایطی که دل همه ایرانیان از مرگ و میر ناشی از کرونا به درد آمده خوشحالیم که میتوانیم با صدای بلند زندگی را فریاد کنیم تا روز های بهتر از راه برسند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1374

به "انجام موفقیت آمیز دومین انتقال هوایی عضو پیوندی در هفته جاری از مشهد به تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام موفقیت آمیز دومین انتقال هوایی عضو پیوندی در هفته جاری از مشهد به تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید