سلامتی و پزشکی

اعتیاد دغدغه نخست مردم جامعه است

مومنی با بیان اینکه مردم اعتیاد به موادمخدر را نخستین دغدغه خود می دانند، گفت: 66 درصد مردم تمایل دارند که در حوزه پیشگیری از اعتیاد همکاری نمایند.

28 آبان 1398

فواید خوردن تخم مرغ

در نتیجه معلوم شد که خوردن یک تخم مرغ در روز، 26 درصد خطر سکته مغزی را کاهش می دهد. همچنین تخم مرغ می تواند مانع از حمله قلبی شود.

23 آبان 1398

شروع رسمی سال تحصیلی جدید دانشگاه ها با حضور رئیس جمهور

مراسم شروع رسمی سال تحصیلی دانشگاه ها سال پیش 22 مهر برگزار گردید و سال جاری 24 مهرماه رئیس جمهور برای این مراسم به دانشگاه تهران می رود.

21 آبان 1398

کارگاه هنر ایجاد تغییر برای اعضای هیئت علمی برگزار می گردد

کارگاه هنر ایجاد تغییر و رهبری آن برای اعضای هیئت علمی سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می گردد.

20 آبان 1398

شروع انتخاب رشته برای تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی علوم پزشکی

با توجه به دستور وزیر بهداشت و مصوبه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو شرایط تکمیل ظرفیت رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دندانپزشکی و داروسازی در مقطع دکتری تخصصی فراهم شد.

17 آبان 1398

صنعت بازی ویدئویی در اندیشه نجات زمین

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، همزمان با برگزاری نشست تخصصی سازمان ملل با موضوع گرمایش زمین در هفته جاری در نیویورک، گروهی از شرکت های سازنده بازی های ویدئویی مانند مایکروسافت و سونی نشستی مشترک با اعضای کمیته محیط زیست سازمان ملل برگزار کردند...

9 آبان 1398

این مواد غذایی خطر سرطان سینه را 67 درصد کاهش می دهد

نتایج یک بررسی جدید به خوبی نشان می دهد مصرف سیر و پیاز می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

8 آبان 1398

کسب مقام سوم مسابقات جهانی دانش مغز توسط یک ایرانی

به گزارش خبرنگاران، کمند صوفی آبادی، نفر اول امسال مرحله کشوری مسابقات دانش مغز Brain Bee و نماینده اعزامی ایران به مرحله جهانی این مسابقات در کره جنوبی، پیروز شد در رقابتی فشرده از میان 28 کشور شرکت کننده این مسابقات ، مقام سوم جهانی را کسب کند.

5 آبان 1398

دیاباته رسما داربی را از دست داد

پزشک تیم استقلال از غیبت دیاباته در دیدار داربی خبر داد.

3 آبان 1398

تعیین تکلیف قراردادهای موقت ظرف سه سال

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه در دنیا قراردادهای موقت 20 ساله و 30 ساله بسته نمی شود، گفت: قراردادهای موقت نیروهای کار باید ظرف سه سال مشخص تکلیف شوند و پس از آن به صورت دائمی درآیند.

2 آبان 1398

چه نوع مدیری، چه رفتاری؟

روزنامه خراسان - یاسمین مشرف: اگر شاغل باشید، محل کار مکانی است که شما زمان زیادی از زندگی خود را در آن می گذرانید، پنج یا شش روز از هفته و ساعات قابل توجهی از روز؛ بنابراین فضا و حال و هوای محل کار برای شما اهمیت دارد و تاثیر زیادی بر روحیه تان در زندگی...

1 آبان 1398

ویروس های بدن دلفین ها هم در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم شدند

یکی از مسائل مهم دنیای پزشکی، افزایش مقاومت ویروس های بدن انسان در برابر آنتی بیوتیک هاست. حال معین شده دامنه این مشکل به حیواناتی مانند دلفین ها هم کشیده شده است.

30 مهر 1398

خروج صنوف مزاحم از ایلام

رمضان نوری - ایلام -خبرنگار: سال هاست ترافیک ایلام به یک معضل اساسی تبدیل شده است.

27 مهر 1398

کنترل بیماری ایدز در حاشیه اجرای یک نمایش

همزمان با شروع اجرای نمایش میمون در تالار مولوی،آزمایش رایگان HIV در حاشیه اجرای این نمایش انجام می گردد.

27 مهر 1398

شهر به شهر با هنرمندان

پوپک قاسمی- اردبیل- خبرنگار: لزوم توجه به هنرمندان این بار پای اعضای صندوق اعتباری هنر را به اردبیل باز نموده است. اتفاقی که می تواند رنگ حمایت را بر رخ جامعه هنری پرظرفیت استان بزند. اردبیل از گذشته تاکنون سرزمین هنر و فرهنگ بوده و هنرمندان پرآوازه اش...

26 مهر 1398

عبدالمهدی استعفای وزیر بهداشت را نپذیرفت

یک نماینده مجلس عراق گفت که عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق استعفای وزیر بهداشت این کشور را نپذیرفته است.

24 مهر 1398

چگونه بدون پرخوری از شر استرس خلاص شویم؟

استرس، هورمون های آزاد شده ناشی از آن و تاثیر غذاهای پرچرب و شیرین برای کاهش آن، افراد را در موقعیت های استرس زا به سمت پرخوری سوق می دهد.

23 مهر 1398

شروع آنالیز وضعیت سلامت عشایر کشور ، پیگیری تامین خانه های بهداشت عشایری

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: شایع ترین مشکل عشایر در حوزه سلامت، بیماری های مزمن و غیر واگیر و بیماری های مشترک میان انسان و دام است.

19 مهر 1398

روایت حِذیَم از اتفاقات بعد از خطابه حضرت زینب(ع) در مقابل یزید

صفحه اینستاگرامی ریحانه (وابسته به دفتر رهبری) پنجمین قسمت از مجموعه تصویرنوشته ها با عنوان خطبه خوانی حضرت زینب(س) در شام را منتشر کرد.

18 مهر 1398

تهدید فدراسیون فوتبال به صادر نکردن مجوز حرفه ای استقلال و پرسپولیس

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای می گوید به علت وجود مسائل مالیاتی، هنوز اعضای هیات مدیره و مدیرعامل استقلال و پرسپولیس به سازمان ثبت شرکت ها معرفی نشده اند.

15 مهر 1398
تعداد: (63)