بسته راه چاره های احیای زاینده رود ارائه شد

به گزارش علی آباد جدید، شورای چهارجانبه حل مشکل آبی اصفهان متشکل از استاندای اصفهان، شرکت آب منطقه ای، اداره کل جهاد کشاورزی و صنف کشاورزان این استان بسته راه حل های احیای زاینده رود را ارائه کرد.

بسته راه چاره های احیای زاینده رود ارائه شد

به گزارش خبرنگار استان های خبرنگاران، شورای چهار جانبه استانداری اصفهان، شرکت آب منطقه ای، اداره کل جهاد کشاورزی و صنف کشاورزان این استان بسته راهکار های احیای زاینده رود را ارائه کردند.

در این بسته به موضوعاتی مانند کاهش مصرف مجاز، حذف مصارف غیرمجاز، تأمین منابع آب، مدیریت کیفیت آب و راهکار های جانبی می پردازد.

در بخش کاهش مصرف مجاز موضوعاتی مانند تثبیت و شفاف سازی حقوق آب، ساماندهی اطلاعات و شفاف سازی منابع و مصارف آب، عدم بارگذاری تازه بر منابع سطحی و زیرزمینی و مانند مطرح شده است.

بیشتر بخوانید:

  • برنامه ریزی برای مقابله با بهره برداران غیرمجاز آب چاه و بالادست زاینده رود
  • راهکار هایی کارشناسانه برای کاهش بحران آب / مدیریت آب به عهده ذینفعان باشد
  • مسائل آبی اصفهان با حذف پراکنده گویی ها حل می گردد

انجام مذاکره برای تأمین منافع هر 4 استان و پیگیری، مطالعه و اجرای طرح های انتقال آب با رعایت الزامات محیط زیستی برای تأمین آب در حوضه آبریز زاینده رود در نظر گرفته شده است.

بعلاوه پیگیری ایجاد کمیته مشترک بین استان های اصفهان و کهکیلویه و بویراحمد، ساماندهی رودخانه از سراب تا پایاب همراه با ملاحظات محیط زیستی و پایداری و ... در بخش حذف مصارف غیرمجاز آنالیز خواهد شد.

این شورا در پی قرارگرفتن رودخانه زاینده رود در لیست رودخانه های حفاظت شده است و میخواهد با پایش کیفیت آب و نظارت بر آلاینده ها و ارتقا و تکمیل تصفیه خانه های فاضلاب بر کیفیت آب زاینده رود مدیریت کند.

در تصویر زیر این راهکار ها لیست شده است:

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2091

به "بسته راه چاره های احیای زاینده رود ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته راه چاره های احیای زاینده رود ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید