تأکید دکتر مونسان بر حمایت سازمان میراث فرهنگی از هنر خوشنویسی

به گزارش علی آباد جدید، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگرى در سفر به استان قزوین و در بازدید از کاروانسراى سعد السلطنه قزوین از حجره استاد پیله چى از خوشنویسان معروف این استان بازدید کرد.

تأکید دکتر مونسان بر حمایت سازمان میراث فرهنگی از هنر خوشنویسی

به گزارش علی آباد جدید، دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این بازدید با ستایش هنر خوشنویسی از این هنر به عنوان یکی از هنرهای ماندگار ایرانیان نام برد و بر حمایت از خوشنویسی و هنرمندان خوشنویس تأکید کرد.

دکتر مونسان در این بازدید گفت: هنرمندان خوشنویس باید زیر چتر حمایتی سازمان میراث فرهنگی قرار گیرند و همه موظف هستیم کوشش کنیم تا موزه های خصوصی خوشنویسی در سطح کشور داشته باشیم و آثار این عزیزان را در فهرست میراث فرهنگی ناملموس ثبت کنیم.

مونسان همچنین از موزه شاهنامه و اسطوره ها در این سرا بازدید کرد.

همچنین در بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سعد السلطنه، سجاده موج بافی توسط استاد احمد بامشاد پیشکسوت صنایع دستی در رشته موج بافی و تابلوی هنر خوشنویسی اثر فاخر استاد احمد پیله چی قزوینی به دکتر مونسان اهدا شد.

این موزه هم اکنون با حدود 100 اثر حماسی، تاریخی، مردم شناسی و معاصر در سبک حجم و سفال از هنرمند قزوینی استاد اَزی محمدی در این مکان دایر است.

سرای سعدالسلطنه قزوین بزرگ ترین کاروانسرای سرپوشیده و مرکز تجاری داخلی شهری کشور است که با وسعتی افزون بر 6/2 هکتار در اواخر سلطنت ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده و با بازسازى اجرا شده در دوره مدیریت شهری سابق استان قزوین هم اکنون تعداد 168 حجره این کاروانسرا در اختیار هنرمندان و فعالان مالی قرار گرفته است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 340

به "تأکید دکتر مونسان بر حمایت سازمان میراث فرهنگی از هنر خوشنویسی" امتیاز دهید

1 کاربر به "تأکید دکتر مونسان بر حمایت سازمان میراث فرهنگی از هنر خوشنویسی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید دکتر مونسان بر حمایت سازمان میراث فرهنگی از هنر خوشنویسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید