تغییر باورهای برخی از مردم در مورد کرونا و عادی انگاشتن آن نگران کننده است

به گزارش علی آباد جدید، خبرنگاران/کردستان معاون کل وزارت بهداشت گفت: این تصور که ویروس کرونا ضعیف شده است را از خود دور کنید چراکه این بیماری قطعا در فصل تابستان هم ادامه دارد و در هر شرایطی باید آماده مقابله با آن باشیم.

تغییر باورهای برخی از مردم در مورد کرونا و عادی انگاشتن آن نگران کننده است

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت صبح امروز چهارشنبه (27خردادماه) همراه با قائم مقام دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا، مشاور معاون استان های صدا و سیما در امور مراکز استان ها و عضو ستاد کرونا، یکی از متخصصان عفونی معاونت بهداشتی کشور با حضور رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی کردستان از بیمارستان توحید سنندج، بزرگترین بیمارستان استان ویژه بیماران مبتلا به کرونا و بیمارستان کوثر در جریان بررسی مسائل بیماران و پرسنل و فرایند بستری بیماران در بخش ها بویژه آی سی یو قرار گرفت، از ارزیابی خدمات رسانی کادر درمان به بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های سنندج و بازدید از بخش های آی سی یو و بخش اورژانس بیمارستان، پفراینده بیماران را بررسی و از تلاش مدافعان سلامت در ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی از کادر بهداشت و درمان قدردانی کردند.

معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سیر صعودی بیماری کرونا طی چند روز اخیر در این شهر اظهار کرد: نیازمند تلاش و همکاری مردم در زمینه کاهش بیماری هستیم.

حریرچی با بیان اینکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی، اطلاع رسانی برای ادامه کمپین در خانه بمانیم باید در راستای اهداف مبارزه با کرونا قرارگیرد، افزود: هماهنگی و عزم و اراده ملی و مسئولان در این شرایط بحرانی بسیار ضروری است و مردم در این شرایط سخت نهایت همکاری با سیستم بهداشت و درمان را داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم رعایت اصول بهداشتی توسط همگان اظهار داشت: باتوجه به اعلام شرایط قرمز کرونا در کردستان از شهفرایندان خواستاریم حتی الامکان از تجمع و رفت وآمدهای غیر ضروری خودداری کنند.

معاون کل وزارت بهداشت ضمن ابراز نگرانی از تغییر باورهای برخی از مردم در مورد ویروس کرونا و عادی انگاشتن آن، بر لزوم استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل تاکید کرد و گفت: این تصور که ویروس کرونا ضعیف شده است را از خود دور کنید چراکه این بیماری قطعا در فصل تابستان هم ادامه دارد و در هر شرایطی باید آماده مقابله با آن باشیم.

حریرچی با بیان اینکه عملکرد سیستم بهداشتی و درمانی کردستان در زمینه بیماریابی، و مقابله با کرونا ستودنی است، شرح داد: اگر مردم همکاری کنند شاهد همه گیری بیماری کرونا نخواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1181

به "تغییر باورهای برخی از مردم در مورد کرونا و عادی انگاشتن آن نگران کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر باورهای برخی از مردم در مورد کرونا و عادی انگاشتن آن نگران کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید