داستان پلی که از دل باغستان قزوین می گذرد!

به گزارش علی آباد جدید، استاندار قزوین درباره آخرین وضعیت عبور پل امام رضا (ع) از باغستان گفت: در این زمینه باید مشاوران متخصص نظر بدهند هرچند عبور این پل از باغستان موجب اعتراض من نیز شد.

داستان پلی که از دل باغستان قزوین می گذرد!

به گزارش علی آباد جدید، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در نشست خبری اظهار کرد: در تلاش هستیم هرگونه تغییراتی در روند این پل که داده می شود کمترین آسیب را به باغستان بزند و درختان تحت تأثیر این پل نیز جابه جا شود.

پیش از این و در سال گذشته شهردار قزوین گفته بود: از نظر ما قطع حتی یک درخت اشکال دارد و از طرفی اگر این اتصال صورت نگیرد حدود 70 درصد اهداف طرح احداث پل امام رضا(ع) برای کاهش بار ترافیک کمربندی شهر قزوین محقق نمی شود لذا در حال حاضر با ادامه کار مخالفیم تا طرح جدیدی ارائه شود.

شهردار قزوین به منظور جلوگیری از قطع درختان در باغستان و حفظ محیط زیست از ادامه اجرای طرح پل امام رضا(ع) برای اتصال به پل باغستان (ابوترابی) و بلوار جمهوری در شهر قزوین مخالفت کرده بود.

زاهدی با بیان اینکه در سال جاری هفته دولت با هفته فرهنگی قزوین هماهنگ شده ازاین رو برنامه های مختلفی در طول این هفته در سطح استان برگزار می شود که از جمله آن افتتاح و آغاز به کار پروژه های مختلف است، شرح داد: 797 پروژه در امور زیربنایی و عمرانی با اعتباری بالغ بر 224 میلیارد تومان، 91 پروژه در امور اقتصادی با اعتباری بالغ بر 378 میلیارد تومان و 40 پروژه در پروژه های فرهنگی اجتماعی با اعتباری بالغ بر 72 میلیارد تومان از جمله پروژه های گوناگون است که در هفته دولت افتتاح می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: درمجموع 928 پروژه بااعتباری بالغ بر 674 میلیارد تومان در طول هفته افتتاح می شود که 528 پروژه دولتی، 80 پروژه خصوصی و 280 پروژه مشارکتی بین دولت و بخش خصوصی خواهد بود.

وی میزان اشتغال به وجود آمده از این میزان پروژه ها را چنین خاطرنشان کرد: 3905 شغل به صورت مستقیم و 6244 شغل به صورت غیرمستقیم به واسطه این پروژه ها ایجاد می شود.

این مسئول در خصوص خصوصی سازی مجتمع لاله الموت گفت: بستری فراهم شد که با مسئولان جهت بازدید از این پروژه حضور پیدا کردیم که این بازدید صرف بود و تصمیمی برای آن تاکنون گرفته نشده است.

زاهدی ادامه داد: البته سرمایه گذارانی از این پروژه بازدید کردند که هنوز نظر نهایی خود را نداده اند، بااین حال اگر سرمایه گذاران هم حضورداشته باشند این مجتمع لاله در مالکیت دولت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه به زودی بازنشسته می شود، مطرح نمود: 20 بهمن سال جاری بازنشسته می شوم اما اعلام نموده ام زودتر استاندار جدید معرفی شود چراکه موضوع انتخابات در اواخر سال جاری برگزار خواهد شد و نیاز است استاندار جدید برای اداره امور حضورداشته باشد لذا در نامه خود بحث استعفا و بازنشستگی خود را مطرح نموده ام.

زاهدی در خصوص آخرین وضعیت پرونده هفت سنگان قزوین اعلام نمود: بحث هفت سنگان بحث هرروز استان است، لذا تمام مدارک موجود در این خصوص را جمع آوری کردیم و در حال حاضر این پرونده در تهران در حال بررسی است و چون پرونده قضایی شده استانداری نمی تواند ورود پیدا کند.

وی در خصوص سؤال خبرنگاری مبنی بر چرایی وجود مدیران پروازی در استان خاطرنشان کرد: این حرف درستی است که خانواده های مسئولان باید در جایی باشند که مسئولان مشغول به کار هستند بااین وجود برخی به دلایل مختلف حاضر نیستند در استان و شهر دیگری زندگی کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 360

به "داستان پلی که از دل باغستان قزوین می گذرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان پلی که از دل باغستان قزوین می گذرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید