رکوردشکنی لیورپول در صورت فتح لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش علی آباد جدید، قرمزپوشان مرسی ساید در صورت قهرمانی در باپرستیژترین تورنمنت فوتبال باشگاهی دنیا، رکورد جدیدی را از نظر مالی به نام خود ثبت خواهند کرد.

رکوردشکنی لیورپول در صورت فتح لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش علی آباد جدید و به نقل از نشریه دیلی میل، باشگاه لیورپول در صورتی که شنبه هفته آینده در فینال لیگ قهرمانان اروپا، بر تاتنهام غلبه کند، پاداش های مالی اش در این فصل از این رقابت ها را به حدود 100 میلیون پوند افزایش خواهد داد که یک رکورد جدید در تاریخ فوتبال انگلیس خواهد بود. این در حالیست که پاداش های مالی تاتنهام در صورت پیروزی این تیم در واندامتروپولیتانو به 93 میلیون پوند می رسد.

رقم دقیقی که لیورپول با قهرمانی در اروپا کسب می کند، 98.1 میلیون پوند خواهد بود و در صورت باختن فینال این رقم به 94.6 میلیون کاهش می یابد. در مورد تاتنهام اما قهرمانی 93 میلیون پوند و نایب قهرمانی 89.5 میلیون پوند پاداش نقدی خواهد داشت.

این ارقام بر اساس فاکتورهای متعددی از جمله پاداش های صعود از مراحل قبلی (13.5 میلیون پوند بابت صعود از مرحله گروهی برای هر یک از دو تیم)، پاداش های مربوط به عملکرد در مرحله گروهی شامل پیروزی و تساوی در هر بازی (مجموعاً 7.9 میلیون پوند برای لیورپول و 6.9 میلیون پوند برای تاتنهام) به علاوه پاداش های صعود به مرحله یک هشتم نهایی (8.4 میلیون پوند برای هر دو تیم)، به مرحله یک چهارم نهایی (9.2 میلیون پوند برای هر دو تیم)، به مرحله نیمه نهایی (10.6 میلیون پوند برای هر دو تیم) و به فینال (13.2 میلیون پوند برای هر دو تیم) محاسبه شده است.

تفاوت میان پیروزی و شکست در فینال لیگ قهرمانان اروپا تنها 3.5 میلیون پوند است، ضمن اینکه دو فاکتور دیگر برای کسب پاداش های مالی از یوفا نیز وجود دارد که یکی مربوط به اهمیت و سهم هر تیم در بازاریابی یوفا برای فروش حق پخش بازی های لیگ قهرمانان است و دیگر سهم هر تیم بر اساس جایگاهش در رده بندی و دستاوردهایش در فصول اخیر این رقابت ها. مورد اول با فرمولی پیچیده محاسبه می شود که در آن عواملی مانند جایگاه هر تیم در جدول رده بندی لیگ داخلی در فصل قبل و تعداد شرکت های تلویزیونی که در آن کشور حق پخش بازی های لیگ قهرمانان را خریده اند، دخیل هستند. مورد دوم یک بدعت است که بر اساس آن سهم باشگاه های باسابقه تر و پرافتخارتر در یک دهه اخیر رقابت های اروپایی را نسبت به دیگر تیم های شرکت کننده در این رقابت ها افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 285

به "رکوردشکنی لیورپول در صورت فتح لیگ قهرمانان اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی لیورپول در صورت فتح لیگ قهرمانان اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید