سفره ماهی ارتش ایالات متحده، به آب افتاد!، فیلم

به گزارش علی آباد جدید، نورثروپ گرامن که حدود چهار سال بر روی پروژه زیردریایی بدون سرنشین کار می کرد، خاتمه آن را به دریا فرستاد. ویدئوهای منتشرشده از گلایدر مانتا ری، قابلیت های پیشرفته این شهپاد به خصوص قابلیت شناور بودن در مدت زمان طولانی را نشان می دهد.

سفره ماهی ارتش ایالات متحده، به آب افتاد!، فیلم

تینا مزدکی: نورثروپ گرامن با فرستادن نمونه اولیه مانتا ری (Manta Ray) به دریا در اوایل امسال، اوج چهار سال کار روی پروژه آژانس تحقیقات پروژه های پیشرفته دفاعی (دارپا) خود را نشان داد. این پروژه برای توسعه یک وسیله نقلیه خودمختار فوق العاده بدون خدمه زیرآب (XLUUV) بود که قادر به انجام فعالیت دوربرد، مأموریت های بدون نظارت انسان و طولانی مدت بود.

این امر نه تنها به یک کشتی بزرگ احتیاج داشت که از آن به عنوان اسکله استفاده کند، بلکه به رویکرد جدیدی نیز احتیاج داشت که به آن اجازه می داد تا مسافت های طولانی را طی ماه ها با صرف انرژی بسیار کم طی کند. نتیجه این پروژه، گلایدری است که قادر به حمل محموله های بسیار بزرگ است و می تواند به لطف بدنه هیدرودینامیکی و سیستم شناوری مسافت طولانی مدت را طی کند. سیستم شناوری مانتا ری به نوعی است که بخش زیادی از مسیر را با بالا آمدن از آب و سپس سرخوردن به پایین، طی کند.

برایان تئوبالد، محقق اصلی و مهندس ارشد مانتا ری در نورثروپ گرامن می گوید: گلایدر مکانیسم محرکه ای جذابی دارد که همواره به وسیله آب به جلو و به سمت بالا و هم به سمت پایین می رود. هنگامی که مانتا ری احتیاج به بالا یا پایین رفتن دارد، با پمپاژ آب دریا برای تغییر وزن وسیله نقلیه، جهت شناوری را تغییر می دهد.

ویدئوهایی که از مانتا ری منتشرشده نشان دهنده نمای VR با وضوح بالا از غواصی آزمایشی است. ویدئو اول پاسخ بسیاری از سؤالات در خصوص مانتا ری را در اختیار ما قرار می دهد. این ویدئو که مانتا ری را هم در حال حرکت در خشکی و هم در حال حرکت در آب نشان می دهد، بیان کننده این است که نیروی محرکه به وسیله دو ملخ چهارپره که بر روی لبه بال ها نصب شده اند، کار می نماید.

علاوه بر این ویژگی ها، ویدئو بعضی از قابلیت مانور زیرآب این کشتی را نشان می دهد. به عنوان مثال، مانتا ری می تواند در صورت لزوم برای صرفه جویی انرژی، در کف دریا حرکت کند.بعلاوه جو دین، مدیر برنامه مانتا ری می گوید: قابلیت بدون خدمه بودن این گلایدر بسیار مهم است زیرا ما می خواهیم انسان ها را در طول مأموریت های طولانی از محیط های خطرناک دورنگه داریم.

منبع: newatlas

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 خرداد 1403 بروزرسانی: 27 خرداد 1403 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2412

به "سفره ماهی ارتش ایالات متحده، به آب افتاد!، فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفره ماهی ارتش ایالات متحده، به آب افتاد!، فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید