گرگ خاکستری؛ محافظ نو موشک های بالستیک آمریکا

به گزارش علی آباد جدید، هلیکوپتر گری ولف یا گرگ خاکستری به پیشرفته ترین سامانه های اویونیک برای آگاهی محیطی بیشتر و بهتر، و قابلیت خلبان اتوماتیک کامل برای کاهش حجم کار خدمه مجهز شده است. تنها یک ساعت و نیم کار روی آن در آشیانه برای هر ساعت پرواز ضروری است.

گرگ خاکستری؛ محافظ نو موشک های بالستیک آمریکا

خبرنگاران ؛ مجله تصویری سلاح - نیروی هوایی آمریکا قراردادی با شرکت بوئینگ برای ساخت 13 فروند نخست از هلیکوپترهای چند منظوره ام اچ-139ای گری ولف (MH-139A Grey Wolf) امضا نموده است. این مدل قرار است جایگزین ناوگان هلیکوپتر چند منظوره بل یو اچ-1ان هیوی (Bell UH-1N Huey) برای محافظت از سیلوهای موشک بالستیک هسته ای آمریکا و جابجایی مقامات دولتی و امنیتی این کشور گردد.

بل یو اچ-1ان هیوی

بل یو اچ-1ان هیوی به عنوان یک هلیکوپتر نظامی میانه چند منظوره طراحی شده و در سال 1970 خدمت خود را شروع کرد. طی دهه ها، این هلیکوپتر در ماموریت های مختلف حضور داشته و در کشورهای مختلف دنیا خدمت نموده است.

امروزه، از هلیکوپتر بل یو اچ-1ان هیوی بیشتر برای ماموریت های جستجو و نجات استفاده می گردد. بعلاوه از آن برای گشت های امنیتی و ترابری برای زرادخانه های موشک بالستیک هسته ای و پایگاه هایی که سیلوهای موشک در آنها قرار دارند، استفاده می گردد.

با قرارداد نو، ناوگان هلیکوپترهای یواچ-1ان هیوی با هلیکوپترهای ام اچ-139ای گری ولف جایگزین خواهند شد. این هلیکوپترهای نو به وسیله شرکت بوئینگ به عنوان پیمانکار اصلی و شرکت لئوناردو به عنوان فراورینماینده تجهیزات اصلی ساخته می گردد. شرکت لئوناردو بعلاوه تاسیسات فراوریی در شمال شرق فیلادلفیا، پنسیلوانیا را فراهم خواهد نمود.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

آشنایی با هلیکوپتر اماچ-139ای گری ولف

هلیکوپتر گری ولف (گرگ خاکستری) بر اساس مدل تجاری لئوناردو ای دبلیو139 (Leonardo AW139) ساخته شده است. باتوجه به قطعات مشترک و دیگر شباهت ها با نسخه تجاری، بوئینگ انتظار دارد حذف هزینه های مربوط به طراحی و توسعه قطعات درنسخه نو نظامی، صرفه جویی یک میلیارد دلاری را برای نیروی هوایی آمریکا طی عمر ناوگان هلیکوپتر گری ولف محقق سازد.

به گفته شرکت بوئینگ، هلیکوپتر ام اچ-139ای گری ولف نسبت به هلیکوپتر یواچ-1ان هیوی 50 درصد برد پروازی بیشتر، توانایی حمل 2300 کیلوگرم محموله بیشتر، پرواز با 50 درصد سرعت بیشتر و 30 درصد فضای کابین بیشتر را ارائه می نماید.

هلیکوپتر گری ولف به پیشرفته ترین سامانه های اویونیک برای آگاهی محیطی بیشتر و بهتر، و قابلیت خلبان اتوماتیک کامل برای کاهش حجم کار خدمه مجهز شده است. این هلیکوپتر به مدت زمان کمتری برای تعمیر و نگهداری احتیاج دارد و تنها یک ساعت و نیم کار روی آن در آشیانه برای هر ساعت پرواز ضروری است.

از دیگر ویژگی های هلیکوپتر گری ولف می توان به کابین زره پوش، سامانه هشدار موشک و سامانه اقدام متقابل، و بکارگیری دو مسلسل ام240 اشاره نمود.

نیروی مورد این هلیکوپتر به وسیله دو پیشرانه پرت اند ویتنی پی تی6سی-67سی توربوشفت تامین می گردد که هر کدام 1100 شفت اسب بخار نیرو فراوری می نمایند.

بیشینه وزن برخاستن از زمین گری ولف برابر با 14110 پوند (6400 کیلوگرم) است و می تواند با بیشینه سرعت 155 مایل بر ساعت (250 کیلومتر بر ساعت) پرواز کند. این هلیکوپتر می تواند تا 20 هزار پا اوج بگیرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1402 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2339

به "گرگ خاکستری؛ محافظ نو موشک های بالستیک آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرگ خاکستری؛ محافظ نو موشک های بالستیک آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید