طرح امنیتی ویژه سفر پاپ به عراق

به گزارش علی آباد جدید، به گزارش خبرنگاران به نقل از السومریه، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز(چهارشنبه) از تدوین طرحی برای تامین امنیت سفر پاپ واتیکان به عراق در پنجم ماه آینده اطلاع داد.

طرح امنیتی ویژه سفر پاپ به عراق

سرلشکر تحسین الخفاجی سخنگوی عملیات مشترک عراق با اشاره به این موضوع گفت: فرماندهی عملیات مشترک با همکاری دفتر فرماندهی کل، تدوین طرحی برای تامین امنیت سفر پاپ به عراق را شروع نموده اند.

خفاجی بیان نمود: این طرح شامل برنامه بازدیدها، تردد و رسانه ها است.

وی اضافه کرد: سفر پاپ برای عراقی ها مهم است و دلیلی بر گسترش محبت، صلح و پیروزی بر تروریسم است و تصویری مهم را به دنیا خارج منتقل خواهد نمود.

خفاجی ابراز کرد: فرماندهان مسلح و عملیت مشترک عملیات پیشدستانه ای را شروع نموده اند و قبل از هنگام سفر پاپ و در اثنای این سفر نیز عملیات هایی دیگری را انجام خواهند داد و این سفر پیروزیت آمیز خواهد بود.

چند روز قبل هم، نزار الخیر الله قائم مقام وزارت خارجه عراق امروز در جلسه ای درباره جزئیات سفر پاپ فرانسیس به عراق گفت: سفر پاپ به عراق تاریخی خواهد بود و تاثیر بزرگی بر عراق و حمایت از مسیحیان این کشور خواهد داشت و سخنرانی اصلی پاپ در شهر تاریخی اور مقام حضرت ابراهیم (ع) خواهد بود. واتیکان تمایل دارد که پاپ با یک هواپیمای عراقی همراه با (تیم) حفاظت عراقی بیاید و سفر پاپ به نجف اشرف تاریخی خواهد بود. این سفر دارای جنبه دینی ارزشمندی است و تماس با نجف اشرف، ذی قار، نینوا و اقلیم کردستان عراق درباره سفر پاپ در جریان است و کمیته های تهیه مقدمات را تشکیل داده ایم.

پاپ طبق برنامه قرار است 5 تا 8 مارس (15 تا 18 اسفند) به عراق سفر کند. پاپ ژان پل دوم رهبر اسبق کاتولیک های دنیا در سال 2000 میلادی قصد سفر به شهر اور را داشت که با توجه به شرایط سیاسی عراق پیروز به بازدید از این کشور نشد.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های دنیا اعلام نمود که با وجود موج جدید شیوع ویروس کرونا در عراق، مصمم به سفر به این کشور است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1630

به "طرح امنیتی ویژه سفر پاپ به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح امنیتی ویژه سفر پاپ به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید