فرانسه تعطیل شد

به گزارش علی آباد جدید، دولت فرانسه با تشدید شیوع انواع ویروس کرونا در این کشور، شمار مناطق و شهرهایی را که در تعطیلی کامل کرونایی بودند، افزایش داد. این در حالی است که سراسر اروپا وارد موج سوم کرونا شده است.

فرانسه تعطیل شد

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش سایت شبکه خبری فرانس 24، تعطیلات کرونایی فرانسه از 19 منطقه به سراسر این کشور افزایش یافته است. دولت فرانسه گفته این تعطیلات و سختگیری های کرونایی حداقل 4 هفته ادامه خواهد داشت اما ممکن است در صورت تداوم گسترش ویروس کرونا این مدت تمدید گردد. با این حال تعطیلی های کرونایی فرانسه نسبت به سال گذشته در همین زمان کاهش قابل ملاحظه ای داشته و مشاغل بیشتری قادر خواهند بود به کار خود ادامه دهند. برای مثال در 4 هفته پیش رو کتابفروشی ها، شکلات فروشی ها، فروشگاه های موسیقی و نمایندگی های فروش خودرو خواهند توانست در کنار مشاغل ضروری به فعالیت خود ادامه دهند. سفر بین شهرها نیز ممنوع خواهد بود. مگر در صورتی که دلیل قانع کننده ای برای سفر وجود داشته باشد.

سختگیری های مجدد کرونایی در فرانسه پس از آن شروع شد که روز شنبه دولت این کشور اطلاع داد، 5 هزار و 273 نفر در یک روز تحت مراقبت های ویژه قرار گرفتند. این آمار جهشی بسیار قابل توجه در آمار کرونایی فرانسه محسوب می گردد. همچنین طبق آمار روزانه 40 هزار مورد ابتلای جدید در فرانسه به ثبت می رسد. این در حالی است که در حال حاضر فرانسه با معضل کمبود تخت های بیمارستانی برای مراقبت از بیماران کرونایی روبه رو است. با این حال هفته پیش امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در سخنانی تلویزیونی به مردم خود وعده داد، برنامه واکسن را تا حد ممکن تسریع نموده و تعداد تخت های بیمارستانی را افزایش دهد. طبق وعده های او از هفته آینده افراد بالای 60 سال و از ماه آینده افراد بالای 50 سال در برنامه دریافت واکسن قرار خواهند گرفت. با این حال نظرسنجی اخیر ایفوپ نشان می دهد، تنها 35 درصد مردم فرانسه به دولت خود برای مقابله با کرونا اعتماد دارند.

شرایط کرونا در اروپا

در اروپا، تنها فرانسه نیست که وارد موج جدید کرونا شده است. به گزارش فایننشال تایمز، با گذشت بیش از یک سال از گسترش ویروس کرونا در اروپا، این بهار نیز مانند بهار گذشته روزهای تلخی را برای اروپا به همراه داشته است و مرگ و میرهای کرونایی افزایش قابل توجهی را نشان می دهد.

در آلمان پرجمعیت ترین کشور عضو اتحادیه اروپا، هرچند واکسیناسیون مردم ادامه دارد و فعلاً افراد میانسال در حال دریافت دوزهای واکسن کرونا هستند، در نزدیک به 3 هفته گذشته بیش از یک هزار بیمار کرونایی در آی سی یو بستری شده اند. با این حال شرایط آلمان نسبت به دیگر کشورهای اروپا بهتر به نظر می رسد. در اسپانیا و ایتالیا نیز که واکسیناسیون شروع شده است، هنوز به کاهش قابل توجهی در آمار مرگ و میرهای کرونایی نرسیده اند. این در حالی است که شرایط در شرق اروپا بشدت نابسامان است و موج سوم کرونا بیشترین تاخت و تازها را در این منطقه از اروپا دارد. وزیر بهداشت لهستان، هفته پیش در گفت وگویی تلویزیونی اذعان داشته بود که این کشور بدترین روزهای همه گیری را سپری می نماید. در جمهوری چک نیز که در آخرین ماه زمستان آماری نزولی داشت، مرگ و میرها روندی صعودی را نشان می دهد. همان طور که در اسلواکی نیز تاج کرونا بر سر شمار زیادی از مردم این کشور نشسته است.

به گفته ناظران این شرایط بیش از هر چیز به خاطر نابسامانی در توزیع واکسن ها بروز نموده است. به گفته کمیسیون اروپا در سه ماهه اول 107 میلیون دوز واکسن توزیع شد که کاملاً ناکافی بود. اما قرار است این میزان بزودی تا 360 میلیون دوز افزایش یابد. بااین حال افزایش فراوری و توزیع واکسن ها نمی تواند تمام مشکل اروپا را در مقابله با کرونا حل نماید. زیرا حتی در صورت فراوری کافی این واکسن ها، اعتماد عمومی نسبت به آنها پایین است و به همین دلیل دولت ها باید درصدد راهی برای متقاعد کردن شهروندان خود برای دریافت واکسن باشند. ضمن اینکه کشمکش های جهانی برای واکسن نیز تبدیل به معضلی برای بعضی کشورها در اروپا شده است و بین آنها برای تخصیص اعتبار اختلافاتی بروز نموده است.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1673

به "فرانسه تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید