طرح هنرمندان و حافظ در شیراز کلید خورد

به گزارش علی آباد جدید، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، رضا رستگاری، جانشین مدیر مرکز حافظ شناسی ضمن اعلام این خبر، شرح داد: مرکز حافظ شناسی پیش از این موضوع علمی برنامه های یادروز حافظ را برای سال 1400 حافظ و هنر اعلام نموده بود. یکی از تصمیمات مرکز حافظ شناسی در سال 1400، ضبط نگاه و خاطرات هنرمندان برجسته و نام آور رشته های مختلف، در قالب ویدیویی کوتاه در پیوند با حافظ است. در این برنامه هنرمندان از احساس درونی خود در پیوند با حافظ به گونه ای ساده و بی تکلف سخن می گویند و چنانچه خاطره ای شخصی از رابطه درونی خود با حافظ و شعر او دارند در چند دقیقه بیان می نمایند.

طرح هنرمندان و حافظ در شیراز کلید خورد

وی اضافه نمود: مقصود این برنامه، سخنرانی درباره اهمیت حافظ و شعر او نیست، بلکه تنها بیان حس و حال هنرمندان عزیز یا نقل خاطره ای از آن ها در پیوند با حافظ است.

مسؤول پژوهانه های مرکز حافظ شناسی در مورد کارکرد این طرح گفت: مجموعه ای که فراهم خواهد آمد، دست کم دو کارکرد مهم خواهد داشت؛نخست آنکه پیوند مردم، به ویژه نسل جوان را با میراث های ارزشمند ملی خود تقویت و به ارتقای سطح فرهنگی یاری می نماید و دیگر، مجموعه ای ارزشمند در تاریخ ثبت می گردد و به یادگار می ماند تا آیندگان هم از آن بهره مند باشند.

وی در انتها یادآور شد، این طرح با حمایت پژوهانه خانواده صحراییان اجرا می گردد که پیش از این در اسفندماه 1399 به تصویب کرسی پژوهشی حافظ رسید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1824

به "طرح هنرمندان و حافظ در شیراز کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح هنرمندان و حافظ در شیراز کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید