عقب نشینی عجیب نیوشا ضیغمی پس از حمله به تلویزیون

به گزارش علی آباد جدید، این نخستین بار نیست که یک نفر پس از مدت ها دوری به تلویزیون بازمی شود. گاه مسئله ای به نام ممنوع التصویری باعث جدایی از سیماست و گاه تصمیم شخصی در این امر نقش دارد و نیوشا ضیغمی در دسته دوم قرار می گیرد.

عقب نشینی عجیب نیوشا ضیغمی پس از حمله به تلویزیون

به گزارش هفت صبح، بازیگری که سال 98 به جنبش نه به تلویزیون پیوست و حالا تصمیمی متفاوت گرفته. او سال پیش مقابل دوربین سریال بی نشان رفت و همزمان با سرانجام تصویربرداری مصاحبه ای انجام داده و از دلایل بازگشت خود گفته است.

مورد اول | چرا رفت

سال 98 تبی راه افتاد و بعضی بازیگران اعلام کردند، دیگر همکاری خود با تلویزیون را ادامه نخواهند داد. پرویز پرستویی، شیلا خداداد و پولاد کیمیایی از جمله بازیگرانی بودند که دلایل قطع همکاری خود با سیما را شرح دادند. 14 آذر 98 خبرآنلاین متن پست اینستاگرامی نیوشا ضیغمی را بازنشر داد که حاوی دلایل جدایی او از تلویزیون بود: سال هشتاد و دو آغاز کار حرفه ای من با سریال فاخر در چشم باد رخ داد. آن روز ها تلویزیون ملی حرمت داشت.

جای هرکسی نبود، از کارگردان و بازیگر و مجری و تهیه نماینده تا مدیران همه به فکر فرهنگ سازی و فراوری محتوا هایی بودند که آینده فرهنگی مردم سرزمین مان را رقم خواهد زد. امروز این رساله ملی تبدیل به رسانه شخصی شده! رسانه ای که هیچ چیز سر جایش نیست …نه از نام کارگردان های بزرگی همانند جوزانی و فتحی و لطیفی و برومند و طهماسب و…. خبری هست و نه مجریانی همانند فردوسی پور و حسنی و رشیدپور… و نه مدیرانی که حتی شبیه آن سال ها باشند.

او در ادامه از بعضی مدیران و برنامه سازان انتقاد کرد و این طور نتیجه گرفت: به عنوان کسی که همواره سرم را بالا گرفتم و با افتخار عنوان کردم که آغاز کارم با صدا و سیما بوده، مانند همکارانم به این شکل رفتار رسانه شما اعتراض دارم و نه تنها در تلویزیون شما کار نخواهم کرد بلکه به فرزندم هم اجازه تماشای برنامه شما را نخواهم داد.

مورد دوم | چرا برگشت

سال گذشته خبر ساخت سریال بی نشان با بازی ضیغمی رسانه ای شد. به تازگی نیز بریده ای از مصاحبه تلویزیونی او انتشار یافته که دربرگیرنده دلایل این بازیگر مبنی بر بازگشت به تلویزیون است: بعد از سال ها به تلویزیون برگشتم و علت آن هم فیلمنامه خوب است. نقشی است که از شخصیت هایی که بازی نموده ام دور است و نقش زنی فرق دارد که در زندگی شخصی با چالش های زیادی روبه رو است و در بحبوبه اتفاقات زندگی اش به شخصیت شهاب برمی خورد. ضیغمی، اما شرح نداده که آیا حالا مسائل تلویزیون (که در پست اینستاگرامی به آن ها اشاره نموده بود) رفع شده است که در تصمیم خود بازنگری نموده یا صرفا پیشنهادی مجذوب نماینده و وسوسه برانگیز، او را مجاب به بازگشت نموده؟

مورد سوم | چرا گفت

هر انسانی در یک شرایط خاص، سخنی به زبان می آورد که ممکن است مانیفست واقعی اش نباشد. چه بسا نیوشا ضیغمی هم دچار هیجان لحظه ای شده و آن تصمیم درباره عدم همکاری با تلویزیون را گرفته و خبرش را عمومی نموده. مشابه این اتفاق برای دیگران هم اتفاق افتاده و ضیغمی در این ماجرا، تنها نیست.

درس بزرگ برای او و همکاران این است که نقدشان را نسبت به سیاست های سیما بیان نمایند، اما تصمیم مهم خود را در فضای رسمی به اشتراک نگذارند. بالاخره روزگار آن طور که ما می خواهیم نمی گذرد! کما این که مرضیه برومند همچنان منتقد تلویزیون و سیاست های آن است، اما تاکید دارد اگر شرایط فراهم گردد، اولویت او همچنان این رسانه است.

مورد چهارم | چه خواهد نمود

نیوشا ضیغمی از جمله بازیگرانی است که با یک سریال یعنی در چشم باد صاحب معروفیت شد و بعد از آن به سمت سینما رفت. مجموعه اتفاق هایی رقم خورد تا فیلم های موسوم به بدنه، وجه غالب این بازیگر را شکل دهند. ضمن آن که نتوانست در قامت بازیگر نقش اصلی جا بیفتد. چه بسا اگر ضیغمی بیشتر بر تلویزیون متمرکز می شد، شرایط بهتری برای کارنامه اش رقم می خورد.

او سال 90 دومین تجربه سریالی خود یعنی راستش را بگو را از سرگذراند و در ادامه باز هم سراغ سینما رفت. حالا بی نشان سومین سریال تلویزیونی این بازیگر محسوب می گردد که به گفته خود او چالش برانگیز و فرق دارد. این سریال را راما قویدل به تهیه نمایندگی مرتضی رزاق کریمی کارگردانی می نماید و ضیغمی عهده دار نقش زنی به نام فریده است. آیا این بازگشت برای نیوشا ضیغمی خوش یمن خواهد بود؟

منبع: فرارو
انتشار: 29 تیر 1401 بروزرسانی: 29 تیر 1401 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2194

به "عقب نشینی عجیب نیوشا ضیغمی پس از حمله به تلویزیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب نشینی عجیب نیوشا ضیغمی پس از حمله به تلویزیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید