فعالیت 35 سامانه ثبت تخلفات سرعت در استان اردبیل

به گزارش علی آباد جدید، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از فعالیت 35 سامانه ثبت تخلفات سرعت در محور های مواصلاتی استان اطلاع داد.

فعالیت 35 سامانه ثبت تخلفات سرعت در استان اردبیل

به گزارش خبرنگاران اردبیل؛ وثوقی با بیان این مطلب گفت: از این میزان 16 سامانه سرعت متوسط را اعمال می نماید و 7 سامانه دیگر نیز در حال ارتقاء و بروز رسانی است.

وی با اشاره به مکان یابی 6 سامانه ثبت تخلفات سرعت در محور های شمالی استان اضافه کرد: کنترل سرعت یکی از عوامل مهم پیشگیری از وقوع تصادفات است که این مهم با کوشش نیرو های پلیس راه و سامانه های ثبت تخلفات درحال انجام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هوشمند سازی جاده ها را از جمله برنامه های مهم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل دانست و خاطر نشان کرد: علاوه بر 35 سامانه ثبت تخلفات سرعت، 70 دستگاه تردد شمار برخط، 2 سامانه توزین حین حرکت و 41 دوربین نظارت تصویری نیز در محور های مواصلاتی استان فعال است.

وثوقی تجدید خط کشی 522 کیلومتر از محور های مواصلاتی استان در 2 ماه گذشته را یادآور شد و گفت: در طرح راهداری محوری 150 دستگاه ناوگان راهداری و 200 نفر پرسنل راهدار در آن مشغول فعالیت هستند.

رئیس مرکز تدوین مقررات حمل و نقل، ایمنی و پدافند غیرعامل وزارت راه و شهرسازی نیز که بصورت ویدئو کنفرانسی در پانزدهمین جلسه کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل سخن می گفت بر آنالیز ویژه علل و عوامل بروز تصادفات جاده ای در استان اردبیل به ویژه محور های شمالی استان تاکید نمود.

نفیسی ارتقای ایمنی محور های مواصلاتی را از اولویت های اصلی کمیسیون ایمنی راه های کشور دانست و از آمادگی این کمیسیون جهت برطرف مسائل و مسائل مربوط به تصادفات استان اردبیل اطلاع داد.

وی گفت: عملکرد سیستم های ITS، ثبت و اعمال قانون تخلفات صورت گرفته می تواند یاری شایانی برای کاهش تصادفات در محور های مواصلاتی داشته باشد و کمیسیون ایمنی راه ها نیز برنامه ریزی های لازم را جهت حل مسائل موجود در حوزه این سیستم ها در دستور کار خود قرار داده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1794

به "فعالیت 35 سامانه ثبت تخلفات سرعت در استان اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 35 سامانه ثبت تخلفات سرعت در استان اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید