محققان احتمال ابتلا به کرونا در قطار را بررسی کردند

به گزارش علی آباد جدید، دانشمندان دانشگاه ساوتهمپتون، احتمال ابتلا به کووید 19 را در واگن قطاری که حامل یک فرد مبتلا به کروناست بررسی کرده اند.

محققان احتمال ابتلا به کرونا در قطار را بررسی کردند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی علی آباد جدید به نقل از نیوزوایز، دانشمندان دانشگاه ساوتهمپتون، احتمال ابتلا به کووید 19 را در واگن قطاری که حامل یک فرد مبتلا به کروناست بررسی کرده اند.

طبق تحقیقی جدید اگر در سفری 2 ساعته، مسافران قطارها در فاصله 2.5 متری فردی بنشینند که مبتلا به کرونا است، احتمال دارد آنها نیز مبتلا شوند.

محققان پروژه WorldPop دریافتند، فرد مبتلا به ویروس کرونا به طور متوسط 0.32 درصد از افرادی که تا فاصله 3 صندلی در کنار و 5 صندلی جلو یا پشت سر او نشسته اند را مبتلا می کند.

این پژوهش براساس قطارهای سریع السیر چین و با همکاری آکادمی علوم چین، آکادمی الکترونیک و فناوری اطلاعات چین و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین اجرا شده است.

براساس این پژوهش، مسافرانی که در صندلی هایی که مستقیماً در مجاورت یک بیمار مبتلا به کرونا قرار دارند، در معرض بالاترین سطح انتقال هستند.

شنجی لی، محقق ارشد این پژوهش می گوید: مطالعه ما نشان می دهد که اگرچه خطر انتقال کووید 19 در قطارها افزایش یافته، اما موقعیت صندلی فرد و زمان مسافرت با حضور یک فرد آلوده می تواند تفاوت بزرگی در مورد انتقال این ویروس داشته باشد.

این یافته ها نشان می دهد که در طول بیماری همه گیر COVID-19 کاهش تراکم مسافران و ترویج اقدامات بهداشت شخصی، استفاده از ماسک صورت و احتمالاً انجام آزمایش هایی مانند سنجش تب می تواند به میزان قابل توجهی در کاهش انتقال کرونا در قطار مؤثر باشد.

جزئیات این مطالعه در مجله Clinical Infectious Diseases منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1251

به "محققان احتمال ابتلا به کرونا در قطار را بررسی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان احتمال ابتلا به کرونا در قطار را بررسی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید